Син в обороні батька

Син головного командира УПА Романа Шухевича пан Юрій оскаржить рішення Донецького апеляційного окружного суду, яким той скасував указ Президента Віктора Ющенка про присвоєння Романові Шухевичу звання Героя України. «Мене, як сина Романа Шухевича, навіть не включили до списку правових сторін цієї справи!» — обурюється пан Юрій.

Поки що — український

Поки що — український

Традиційно для представлення нового літака виробництва АНТК імені Антонова повітряну машину викочують з ангару. У вівторок це планували зробити для Президента Віктора Януковича, проте глава держави не приїхав на цю подію. Ан–158, конкурент гучно розрекламованого російського «Сухой–суперджет–100», та й не лише його, вочевидь не зацікавив Януковича. Літак не викотили, проте показали журналістам.

Витягнути з хмари

Так само, як і пасажири у закритому аеропорту «Бориспіль», українці, які на момент виверження ісландського вулкану перебували в західноєвропейських аеропортах, стали заручниками ситуації й змушені чекати, поки відновиться авіасполучення. Це створює і проблеми з простроченими візами, а відтак — із легальним перебуванням на території країн Шенгенської зони.

«Небесні ворота» в облозі

Хмари з далекого ісландського вулкана згустилися над голов­ними повітряними воротами України — аеропортом «Бориспіль» — у суботу після полудня. Годинами пізніше закрилися усі повітряні зони над Україною — Львівська, Бориспільська, Одеська і Сімферопольська. Аеропорти працювали, проте літаки не покидали злітних смуг, а пасажирам сказали просто — «Чекайте!» Повітряний простір над країною відкрили через добу, у неділю опівдні. Станом на ранок понеділка відкрили вже повітряні зони України, аеропорти запрацювали на виліт і приліт. Дозволено здійснювати рейси українським небом «за правилами візуальних польотів», тобто орієнтуватися у небі за видимістю — до настання темряви. Що ж стосується рейсів на західноєвропейські аеропорти, то вчора відмінені були вильоти на Париж, Берлін, Відень, Лондон, Прагу, Варшаву, Брюссель, Таллінн, Гельсінкі та багато інших.

Повернутися в Наддністрянщину

Повернутися в Наддністрянщину

Чи часто ви замислюєтеся на тим, що Україна — не єдина країна українців. Ні–ні, йдеться не про заокеанські діаспори, а про маленьку невизнану, але де–факто незалежну Придністровську Молдавську Республіку — ПМР, де українці становлять від третини до половини мешканців, а українська мова — одна з трьох державних. Вони зберігають свою ідентичність, мову й культуру, й щиро радіють, коли хтось з «континентальної» України згадує про їхнє існування. От лише трапляється таке вкрай рідко. Такою нагодою стала 300–та річниця Конституції гетьмана Пилипа Орлика, яку він оприлюднив саме тут, у місті Бендери, під стінами бендерської фортеці, і пам’ятник якій відкрили тут минулого тижня.

Рятуйте, Ваша Величносте!

Рятуйте, Ваша Величносте!

Родичі екіпажу автомобілевоза «Азіан Глорі», захопленого сомалійськими піратами ще 2 січня, від безсилля вирішили звернутися по допомогу до королеви Великої Британії Єлизавети ІІ. Річ у тім, що англійська компанія–судновласник «Зодіак», якій належить «Азіан Глорі», категорично відмовляється вести з піратами переговори про викуп, прикриваючись гаслами про боротьбу з піратством. Насправді ж, вважають родичі полонених моряків, «Зодіак» прикриває власну жадібність, адже заборона вести переговори з піратами чинна лише для урядів країн, й аж ніяк не для приватних судновласників.

Латаємо призовом

Призов збільшують. Цього року, з 12 квітня по 28 травня, до війська підуть 26 000 юнаків. Із них саме до Збройних сил України призовуть 20 000. Ще 5 100 підуть до Внутрішніх військ МВС, а 900 — до Державної спеціальної служби транспорту. До ЗСУ беруть на 500 осіб більше, ніж торік восени. Наступної осені туди піде ще на 500 людей більше. Ці строковики заповнять місця, які мали б займати контрактники, проте через недофінансування, вкрай низьку зарплатню і непрестижність військової служби Міністерство оборони починає давати «задній хід» програмі переходу війська на професійну основу.

ЧФ перетворюється на металобрухт

ЧФ перетворюється на металобрухт

Стан кораблів російського Чорноморського флоту стрімко наближається до критичного, більшість із них служать довше відведеного запасу міцності, й до 2015 року ЧФ РФ може зовсім припинити виходи в море. Про це з посиланням на джерело в штабі ЧФ РФ, повідомляє агентство «Інтерфакс». Командування ЧФ уже найближчим часом збирається вивести з бойового складу великий протичовновий корабель (ВПК) «Очаков» та дизельний підводний човен «Святий князь Георгій». Чекають своєї черги також ВПК «Керч», госпітальне судно «Єнісей», транспортний корабель «Тугай», кабельне судно «Сетунь» та морський транспорт озброєння «Генерал Рябіков». Тим часом поповнення ЧФ новими кораблями сьогоріч не передбачається.

В океані без води

Судно «Атлантік Проджект» із повністю українським екіпажем покинуте напризволяще в міжнародних водах навпроти індійського порту Кочін. Корабель із вантажем добрив ішов із Китаю на Шрі–Ланку і 26 березня зайшов у Кочін для дозаправки. Між судновласником та отримувачем вантажу виникла суперечка, останній вимагав заарештувати судно в Шрі–Ланці, проте лондонський суд заборонив арешт.

Вічна пам’ять, капітане...

У Москві вчора ховали перших загиблих під час вибухів на станціях метро «Луб’янка» і «Парк культури». Станом на вчора невпізнаними залишалися двоє з 39 жертв цієї страшної трагедії. Перелік решти 37 прізвищ опублікований на сайті міністерства надзвичайних ситуацій Росії. Одну з цинкових трун відправлять і в Україну — понеділковий теракт у московській «підземці» забрав життя мешканця Севастополя.