«Незручний» Герой

«Незручний» Герой

Реакція на офіційне державне визнання заслуг Степана Бандери і проголошення його Героєм України ще раз продемонструвала, наскільки масштабною була ця особистість, як при житті, так і після смерті — донині. Одні вітають рішення Президента Віктора Ющенка, інші обурюються, але на просторі від Санкт–Петербурга до Праги байдужим не залишився ніхто. Активізувалися російські шовіністи й в Україні.

Бандера — наш Герой!

Бандера — наш Герой!

Проголошенням цього указу під овації присутніх стоячи Президент Віктор Ющенко завершив учора свою промову в Національній опері України на урочистій академії з нагоди 91–ї річниці Акта Злуки. Нагороду від імені діда прийняв онук Провідника — Степан Бандера, українсько–канадський журналіст. Україна нарешті віддала належне людині, яка стала символом збройної боротьби за її Незалежність та віддала за це життя.

Почнемо зі «Львова»

Почнемо зі «Львова»

Новітні бойові кораблі, які в найближчому майбутньому складуть основу Військово–Морських сил України, почнуть будувати в лютому 2010 року. Як повідомив командувач ВМСУ адмірал Ігор Тенюх, початок утілення вже завершеного технічного проекту нового корабля класу «корвет» із дальністю плавання чотири тисячі миль та автономністю 30 діб стане головною подією цього року. «Уже в лютому має бути закладено чотири такі кораблі, — цитує головного флотоводця газета «Флот України». — У втіленні проекту задіяно близько 250 підприємств України. 60% замовлення виконають вітчизняні підприємства, решту — іноземні виробники. Я сподіваюсь на відповідний бюджет, який дасть змогу це здійснити».

Моряки — вільні, пірати — не раді

Ще двоє українських моряків тепер вільні від піратського полону. Як повідомив заступник глави секретаріату Президента України Андрій Гончарук, минулої неділі вдалося домовитися із захопниками грецького нафтовоза «Маран Центаурус»: сомалійцям скинули викуп, перерахувавши який, вони покинули судно.

«Не чіпайте дідуся! І його геноцид...»

Онук Йосифа Сталіна Євген Джугашвілі звернувся до Генерального прокурора Олександра Медведька з вимогою порушити кримінальну справу проти керівництва Служби безпеки України та Апеляційного суду Києва, які нещодавно поставили крапку у визнанні Голодомору геноцидом, головним організатором якого назвали тодішнього генерального секретаря ЦК ВКП(б) Йосифа Сталіна (Джугашвілі).

На чолі зоря горить

На чолі зоря горить

Указ Президента Ющенка про ліквідацію пам’яток тоталітаризму багато хто, зокрема столичні чиновники, ігнорує. Зате в народу він знаходить дедалі активнішу підтримку. Переконатися в цьому могли кияни і гості міста, які у четвер увечері проїжджали через станцію столичного метрополітену «Театральна»: посеред лоба встановленої у вестибюлі величезної бронзової голови Леніна «сяяла» п’ятикутна зірка.

«Нафтогаз–67»: керманичі сядуть?

Окружний суд Спеціального адміністративного району Китаю Сянґан (Гонконг) визначився з винними у трагедії, яка сталася 22 березня 2008 року, коли біля гонконзького узбережжя китайське вантажне судно «Яохай», не зорієнтувавшись у тумані, практично «переїхало» український буксир «Нафтогаз–67», який одразу затонув, внаслідок чого загинули 18 наших моряків. З українського судна врятувалися тоді лише шестеро українців, у тому числі капітан, Юрій Кулемесін, який постав перед місцевим судом. Суд і визнав винними в тому, що сталося, капітана «Нафтогазу–67» Юрія Кулемесіна, капітана «Яохай» Лю Бо та двох лоцманів китайського судна.

«Моліться — попереду пірати!»

«Моліться — попереду пірати!»

Ступивши на рідну землю, зустрівшись із родинами і трохи оговтавшись, моряки з судна «Аріана» зважилися нарешті зустрітися з журналістами й розповісти історію свого полону. Пробувши під прицілами автоматів понад сім місяців, зазнавши знущань, голоду й хвороб, вони готові знову вийти в море вже восени, адже звикли жити і заробляти на життя лише так. Тим часом їхні дружини створюють благодійний фонд «Ассоль», перше завдання якого — забезпечити безплатну медичну допомогу й реабілітацію морякам, які повернулися і ще повернуться з піратського полону.

Темна чеченська конячка

Набирає обертів скандал наколо чеченського біженця Ахмеда Чатаєва, якого затримали 3 січня цього року в Закарпатській області й за постановою місцевого суду утримують в слідчому ізоляторі для подальшої екстрадиції до Росії, передає «Радіо Свобода». Правозахисні організації попереджають, що такий вчинок може обернутися для України неприємностями, адже Чатаєв має статус біженця в Австрії, де мешкає і його родина. Натомість, помічник міністра внутрішніх справ України з прав людини у Закарпатті Степан Киях вважає, що Чатаєва затримали законно: «Є постанова суду, що його затримано відповідно до закону. Він оголошений у міжнародний розшук. Є рішення суду Чеченської республіки, відповідно до нього наш суд вирішив тримати його в слідчому ізоляторі. Я не бачив усіх документів, і точно не знаю, чи має він статус біженця, чи повертатимуть його до Росії і коли саме».

«Гоп–стоп» по–чорному

Черговий напад стався на судно на заході Африки — супертанкер «Вестаф», який стояв на якорі на шельфі Нігерії поблизу Лагоса. За інформацією МЗС України, пірати поранили з вогнепальної зброї чотирьох членів екіпажу, зокрема трьох українців, серед яких — капітан судна, якому куля зачепила живіт. Хоч напад стався ще 5 січня, власник судна повідомив українську сторону лише за чотири дні. За словами прес–секретаря МЗС Валерія Джигуна, капітана з вогнепальним пораненням госпіталізували до місцевої лікарні, проте наразі і він, й інші члени екіпажу почуваються достатньо добре і повернулися на борт судна. Пірати, забравши особисті та цінні речі й інше моряцьке майно, залишили судно.