Від парти до лікарні — один крок?

Невтішна статистика свідчить: після дитячих садочків діти йдуть у перший клас цілком здоровими й життєрадісними, а закінчують шкільну науку хворими людьми із цілим букетом хронічних болячок. У першу чергу, від неправильного сидіння за партами та великого зорового навантаження потерпають хребет та очі. Чому так трапляється і що iз цим робити?

Барбос сам удома

Барбос сам удома

Одна моя знайома, в якої вже понад рік живе маленьке собача, нещодавно дуже емоційно скаржилася на «цю дурепу Мусю, яка знову погризла в коридорі всі шпалери». «Квартира не моя, — пояснювала Ірина. — А хазяйка, коли побачила подерті стіни, влаштувала такий скандал... Довелося оббігати півміста, щоб знайти такі самі шпалери, заклеїти дірки...» Знайома бідкалася, що вже й карала собаку, і кричала на Мусю, і мордою у «шкоду» тикала, але результату це не дало. Собака все одно дере стіни. А ще без упину гавкає, залишившись одна у квартирі. Розпитавши колег, друзів та родичів, які тримають чи колись тримали собак у квартирах, я з’ясувала, що зі схожими проблемами (чи зараз, чи багато років тому) стикалися практично всі. Лагідні «пупсики», залишені в чотирьох стінах без нагляду господаря, нерідко перетворювалися на нестримних монстрів–руйнівників. Цуценята завдають меншої шкоди: скавчать, гризуть взуття, роблять калюжі на килимах і залишають купки під дверима. А дорослі собаки сильніші, вони можуть перевертати стільці, розбирати меблі (!!!), шматувати лінолеум, рити паркет, гризти стіни. Неприємна штука, особливо коли ти «знімаєш» житло. Чому це відбувається і що з цим робити? Як угамувати «чотирилапого друга» і навчити його поважати людські правила? Із цим запитанням «УМ» вирішила звернутися до спеціаліста з дресирування.

Хвороба–ласунка

Хвороба–ласунка

Донедавна у світовій онкології побутувала думка, що для розвитку цього виду раку «годяться» будь–які види цукру. Але американські вчені нещодавно спростували це твердження. Дослідники з Каліфорнійського університету культивували клітини раку підшлункової залози в чашках Петрі. В одній чашці поживним середовищем була фруктоза, в іншій — глюкоза. Науковці встановили, що ракові клітини активно росли на глюкозі, але для розмноження (що є найголовнішою небезпекою в онкозахворюванні) використовували тільки фруктозу.

«Лохотрон» для пенсіонерів

«Лохотрон» для пенсіонерів

Медики б’ють на сполох: українці купують у телемагазинах дорогущі прилади «від усіх хвороб», навіть не підозрюючи, що шахраї продають не медичні апарати, а звичайні побутові електроприлади. Дідусі та бабусі влазять у борги, щоб нашкребти необхідну суму (а це і 1500, і 2000, і навіть 3200 гривень) на вібромасажер від гіпертонії, пояс від ревматизму, «суперефективні» масажери для очей, браслет від артриту чи терапевтичну установку для омолодження організму. Продавці, ясна річ, обіцяють золоті гори. Утім на практиці виходить, що ці апарати й пристрої або не дають жодного ефекту, або призводять до таких побічних дій, що тримайся: «гроблять» очі й навіть спричиняють гіпертонічний криз. І найгірше, повернути прилад в обмін на кровнi гроші не виходить — ділки наче розчиняються в повітрі. Фахівці Держлікінспекції, які щодня отримують стоси скарг від обдурених людей, уже попросили Генпрокуратуру та СБУ покарати шахраїв.

Школярик на дієті з чіпсів

Школярик на дієті з чіпсів

Дитячі гастроентерологи кажуть, що саме в період навчання у школі в більшості хлопчиків та дівчаток формуються хронічні захворювання шлунка, кишківника, підшлункової залози, печінки та жовчного міхура. Чому так відбувається?

Пігулки в «карантині»

Пігулки в «карантині»

Як уже писала «УМ», лабораторне дослідження засобів для схуднення дало шокуючі результати. У п’яти з десяти пачок із «чудо–пігулками» дослідники виявили небезпечну для здоров’я наркотичну речовину сибутрамін, заборонену МОЗом до продажу та використання в Україні. Йдеться про такі засоби: Da Li, Li Da, «Золота кулька», «Чарівний лотос», «Жуйдемен». На прес–конференції посадовці Міністерства охорони здоров’я заявили, що держава буде нещадно карати суб’єктів господарювання, які займаються торгівлею лікарськими засобами, якщо в їхніх аптеках будуть виявляти такі пігулки з наркотиком. Але у зв’язку з тим, що «наркота» була запхана в засоби для схуднення таємно — китайський виробник просто не вказав речовину в складі капсул — виникає логічне запитання: чому за злочинні дії східних «товаришів» мають відповідати наші аптеки? Уся документація, надана для реалізації недешевих БАДів, була в порядку, а шукати не задекларовану в складі гидоту, та й навіть перевіряти, чи міститься в пачках усе задеклароване зілля, аптеки просто не повинні — за чинним законодавством. Тим більше що український закон узагалі ставиться до різноманітних БАДів поблажливо. Оскільки це не повноцінні ліки, а лише харчові добавки, то їх навіть при реєстрації в Україні не надто «шерстять»...

«Хочете скинути вагу, а заодно нирки, печінку, щитовидку і «дах»?»

«Хочете скинути вагу, а заодно нирки, печінку, щитовидку і «дах»?»

Ох, недарма моя знайома відмовила рідну тітку худнути за допомогою китайських фітокапсул із гарною назвою «Чарівний лотос»! Ніби відчувала, що дорогуща (майже 400 гривень за пачку) харчова добавка може стати для немолодої жінки фатальною. Найгірші підозри щодо цього БАДу та чотирьох його «братів» підтвердили результати шокуючого дослідження, здійсненого українськими науковцями. У лабораторії з’ясувалося, що хитрі китайці під виглядом «абсолютно природних» рослинних препаратів продавали смертельно небезпечну мішанину із сибутраміном — забороненим стимулятором центральної нервової системи. Ця хімічна речовина блокує почуття голоду й грубо втручається в обмін речовин, завдяки чому людина дійсно стрімко худне. А заразом сибутрамін б’є практично по всіх життєво важливих органах та психіці людини, призводячи до 44 побічних ефектів. Лікарі кажуть, що в Україні траплялися непоодинокі випадки загибелі людей після вживання цих «чудо–капсул».

Я не дзеркало!

Я не дзеркало!

Дитині–ліворучці складніше вчитися в школі, ніж правші. А все тому, що шкільна програма, як і все наше життя, «підігнана» під потреби більшості землян — людей, які живуть логікою, а не творчістю та інтуїцією. Маленький лівша часто не чує зверненого до нього запитання, не завжди може пояснити значення слова, інколи робить неправильні висновки з прочитаної розповіді або нестандартно трактує банальну життєву ситуацію. Водночас таке дитя має багату уяву, неабиякий хист до складання віршів, казок, малювання абсолютно несподіваних, часом парадоксальних картин. Тому психологи, лікарі та педагоги в один голос твердять: якщо розуміти нейрофізіологічні особливості лівшів, поважати їх та не перевчати насильно на правшів, можна розкрити потенціал майбутніх геніїв.

Сонце «в ударі»

Сонце «в ударі»

Днями в нашій редакції стався характерний для такої погоди випадок: журналістка вийшла на вулицю купити води й ледь дійшла назад. Надворі жінці стало млосно, запаморочилася голова, було таке враження, що ще трохи — і впаде непритомна. Колега скаржилася на загальну слабкість, несподівану «тупість», коли геть не розумієш, що говорять тобі люди, хоч і чуєш звуки мовлення. Свідомість «пливла», в очах темніло... У кабінеті під кондиціонером легше не стало. Журналістка випила багато води, таблетку цитрамону, але нездужання все одно не відпустило. Виникло запитання: що ж робити далі? Прямувати до найближчої поліклініки, ризикуючи впасти посеред вулиці? Але чи приймуть там людину без столичної прописки? Чи, може, треба викликати «швидку»? Але незрозуміло, чи приїдуть медики на такий випадок: це не серцевий напад, не апендицит, людина не лежить без тями...

Вдячний сеньйор

Вдячний сеньйор

Можливо, широка громадськість так і не дізналася б про подвиг столичних кардіологів, якби врятований пацієнт не вирішив віддячити «айболитям» за отриману допомогу. Днями Надзвичайний і Повноважний Посол Іспанії в Україні Хосе Родрігес Мояно передав сiм апаратів штучної вентиляції легенів (ШВЛ) для семи українських лікарень. На церемонії передачі обладнання журналісти почули, що один з апаратів пан посол особисто передав відділенню кардіологічної реанімації Олександрівської клінічної лікарні, бо саме в стінах цього медзакладу він сам видужував після тяжкого інфаркту міокарда.