Мовчати, щоб не збурювати

Дводенне велелюдне вшанування пам’яті героїв Холодного Яру на Кіровоградщині та Черкащині зацікавило не багатьох телевізійників. Лише телеканали «24», ТВІ, а також «5–й канал» показали короткі відеосюжети про історичну реконструкцію подій, панахиду і закладення музею в селі Мельники Черкаської області. Для державного Першого Національного, який фінансується за рахунок наших податків, цікавішими видаються новини про колекції молодих дизайнерів у Колумбії та рятування блакитного кита у Шрі–Ланці. На сайті каналу «1+1» ТСН.ua у рубриці «День в історії» про 17 квітня читаємо: «У цей день запровадили податок на носіння бороди, прийняли рекордну кількість іммігрантів, створили гелікоптер–амфібію, випустили Ford Mustang, «У світі тварин» і ще й відкрили Палац «Україна». Істинно — «інформація розваг». Суспільно важливу інформацію — за усними побажаннями можновладців чи з причини запопадливого «прогинання» — телемовники, за незначним винятком, ігнорують.

Привіт Європі

У дев’яти європейських країнах — Данії, Норвегії, Швеції, Естонії, Латвії, Литві, Угорщині, Словенії і Болгарії — в ефірі 25 каналів компанії Modern Times Group, що представлена в Україні ТМ Viasat, з лютого транслюють два промо–ролики Ukraine. All about U, — про це на прес–конференції у Києві повідомила директор MTG у Росії та СНД Ірина Гофман.

Куратор з іншого світу

«Перевагою кожного демократичного суспільства є загальне розуміння громадян, що довічних керівних посад немає і не повинно бути. Оновлення, в тому числі керівництва творчих організацій, завжди слугує тільки змінам на краще в духовному і морально–етичному аспекті», — саме цей, вельми грубий, натяк привертає найбільшу увагу у відповіді Держкомітету телебачення і радіомовлення на лист голови Національної спілки журналістів Ігоря Лубченка.

Поки діти не сплять

Якщо хтось iз батьків вважає, що телевізійна вечірня казка для дітей — пережиток минулого, той помиляється. Психологи твердять, що перегляд добрих мультиків в один і той самий час закріплює вміння організовуватися та планувати свій день.

До Джуліана Ассанжа стукали тричі

Канал Discovery Channel, доступний українським користувачам супутникового та кабельного телебачення, у вечірньому недільному ефірі, 27 лютого, покаже документальний фільм про один із найгучніших скандалів сучасної історії «WikiLeaks: війна, брехня і відеокасета».

Втома від України

Колишній співдоповідач моніторингового комітету Парламентської Асамблеї Ради Європи по Україні Ханне Северінсен, яка тепер є президентом міжнародної громадської організації «Європейська медіа–платформа», заявляє про формування цензури в українських ЗМІ за рік президентства Віктора Януковича. Під час «круглого столу», що відбувся в Києві й був присвячений виконанню «медійних» пунктів резолюцій ПАРЄ та Європарламенту щодо України, Северінсен відзначила: «Той плюралізм, який будувався у попередні роки, зруйнований».

Журналістів «душать»

Владні структури й окремі посадовці невмотивовано, а то й незаконно звільняють керівників державних ЗМІ і призначають на їхнє місце менш досвідчених людей, для яких часто нічого не важить національна політика, — про це вкотре говорить Національна спілка журналістів України. У заяві пленуму НСЖУ йдеться про те, що останнім часом зросла кількість звернень від редакцій регіональних електронних і друкованих ЗМІ про такого роду порушення.

Маркування ефіру

За наказом Держкомтелерадіо з 1 лютого державні теле– і радіомовники зобов’язані позначати всі програми та фільми, виготовлені за бюджетні кошти. Текст «Вироблено на державне замовлення» має з’явитися на екрані телевізора на початку трансляції фільму, знятого за кошти платників податків, ще перед його назвою.

Музична блокада

Першого лютого Верховна Рада у першому читанні прийняла законопроект про внесення змін до закону про телебачення і радіомовлення. За нього проголосували — з другої спроби, бо за результатом першої він не набрав потрібної кількості голосів, — 240 депутатів: члени фракцій Партії регіонів, КПУ, Блоку Литвина та позафракційні. Ті, хто за офіційною версією дбає, щоб вітчизняний інформаційний простір відповідав вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення. За красиво–правильним прикриттям — антиукраїнська суть. Зареєстрований ще 26 квітня минулого року законопроект, поданий «регіоналкою» Оленою Бондаренко, пропонує вилучити із закону квоти для національного музичного продукту — норму про те, що музичних творів українських авторів чи виконавців у ефірі має бути не менше 50 відсотків.

Частотна спіраль

Черговий етап судової боротьби за частоти і ліцензії «5–го каналу» та ТВі закінчився у вівторок увечері. Вищий адміністративний суд України своїм рішенням залишив без змін постанову Київського апеляційного адміністративного суду, який раніше визнав протиправним рішення Нацради з питань телебачення і радіомовлення від 27 січня 2010 року.