Де наша взяла, а де — втратила

Де наша взяла, а де — втратила

2011 рік в українському спорті вийшов здебільшого проміжним. На змаганнях найвищого рівня представники літніх видів спорту думали не лише про медалі, а частіше про те, як отримати олімпійські ліцензії. Адже влітку 2012–го в Лондоні на кону стоятиме значно більше, ніж зараз на будь–якому чемпіонаті світу. Держава ж витрачала мільярди на чемпіонат Європи з футболу. А головними героями року, що минув, стали українські боксери.

Перед перервою на «ялинку»

Перед перервою на «ялинку»

Будь–яку справу приємно завершувати успішно. У минулі п’ятницю й неділю чемпіон України востаннє в цьому році грав на своєму льоду у рамках російської вищої ліги. І хоча суперники «Донбасу» дісталися з низів турнірної таблиці, легкої прогулянки не передбачалося. Адже таким командам нічого втрачати, зазвичай вони грають розкуто з надією створити сенсацію в зустрічі з лідером.

Азія наступає

Азія наступає

На відміну від чоловіків, які проводять шахові турніри збірних із 1985 року, представниці прекрасної статі вперше зібралися на свій форум лише чотири роки тому. На попередніх двох чемпіонатах світу серед жіночих збірних — у 2007 році в Єкатеринбурзі й 2009–му в Нінбо (КНР) — трійка призерів мала однаковий вигляд: Китай, Росія, Україна. Захистити свої позиції серед десяти збірних на третьому ЧС, який триває у місті Аралик на сході Туреччини, нашій жіночій команді буде складно. Що й показав старт турніру.

І знову «все буде Донбас»

І знову «все буде Донбас»

Після матчів збірної відновилася першість вітчизняної Професіональної хокейної ліги. Позавчора в рамках чемпіонату країни відбулося в сезоні четверте побачення головних претендентів на золоті медалі. Цього разу багаторічний флагман нашого хокею — «Сокіл» — і чинний чемпіон — «Донбас» — зійшлися на льоду ковзанки «Термінал» у Броварах.

Валідольний відбір маленького м’яча

Валідольний відбір маленького м’яча

Попри те, що основна увага в Україні прикута до «великого» футболу, значно більших успіхів наша держава досягла в царині футзалу. «Синьо–жовта» збірна двічі ставала срібним призером чемпіонатів Європи (2001 і 2003 рр.), посідала четверте місце на чемпіонаті світу.

Після відходу того успішного покоління в нашому міні–футболі намітився спад. Але багаторічний наставник збірної Геннадій Лісенчук продовжує збирати нові кадри й давати пристойні результати. Останнє наразі досягнення — подоланий кваліфікаційний бар’єр чемпіонату світу, який відбудеться в Таїланді у листопаді 2012 року. З огляду на зростання рівня суперників, натуралізацію в європейських збірних бразильців та участь у групі «гостинних» господарів–азербайджанців, вихід до «плей–оф» справді можна занести до нашого активу.

Ударний льодовий уїк–енд

Ударний льодовий уїк–енд

Минулий тиждень виявився насиченим подіями в українському хокеї. Перша збірна змагалася на румунському «Єврочеленджі», молодіжна — торувала шлях на ЧС до першого дивізіону, а київський «Беркут» проклав дорогу на Захід, провівши три товариські матчі зі швейцарськими клубами. Приємно, що всі турніри завершилися для наших успішно.

Змагання із закидання

Перед стартом турніру молодіжних збірних другого дивізіону в Донецьку основними претендентами на підвищення в класі вважали команди України й Угорщини. На льоду Палацу спорту «Дружба» конкуренти зійшлися вже в другий ігровий день. Гра виправдала сподівання чотирьох тисяч глядачів і принесла перемогу нашим хлопцям.

Ким приростаємо?

Ким приростаємо?

Після того, як віце–прем’єр Борис Колесников вирішив зайнятися хокеєм, Донецьк переживає хокейний бум. Тут створили пристойну команду, побудували ковзанку, реконструювали Палац спорту, і місто намагається залучити до себе якомога більше змагань. Крім матчів російської «вишки» й чемпіонату України, в яких грає «Донбас», столиця гірницького краю бачила товариський турнір за участю команд КХЛ, відбір Континентального кубка, а цими днями приймає вже другий чемпіонат світу. Щоправда, лише в третьому за рангом дивізіоні. Навесні в Палаці спорту «Дружба» перемогу святкувала юніорська збірна України, тепер її маленький подвиг намагається повторити «молодіжка» — хлопці віком до 20 років. Адже підвищення у класі отримає тільки переможець групи.

У пошуках снігу й кондицій

У пошуках снігу й кондицій

Доволі тепла як для цієї пори року погода в Європі вносить свої корективи у змагання із зимових видів спорту. Ледь впоралися з браком снігу організатори стартового етапу біатлонного Кубка світу у шведському Естерсунді, як про неможливість проведення турніру заявили у французькому Аннесі, де мав відбутися третій етап. Зате минулого уїк–енду завалило снігом Хохфільцен, і саме це австрійське містечко приймало другий етап. З огляду на такі сприятливі умови керівництво Міжнародного союзу біатлоністів (ІБУ) вирішило 15—18 грудня провести тут і третій відрізок Кубка світу.