Валентина Степова: найтонші вібрації душі ліричного сопрано

Валентина Степова: найтонші вібрації душі ліричного сопрано

Так склалося, що виконавиця провідних партій Національної опери Валентина Степова нині працює солісткою Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України.

Підкорене небо

Підкорене небо

Всесвітньо відомому українському та американському авіаконструкторові Ігорю Сікорському присвячено історико-меморіальний виставковий проект, який днями презентували у київському Музеї української діаспори. «Наш Сікорський» — це вперше в Україні, на батьківщині славетного авіаконструктора, відкрито експозицію, котра масштабно показує життєвий шлях та професійні досягнення авіаконструктора. Частина унікальних експонатів і документів передана Музею української діаспори із Igor I. Sikorsky Histоrical Archive.

Баритон Людини-епохи

Баритон Людини-епохи

Учора в Національній опері імені Тараса Шевченка прощалися з Дмитром Гнатюком — співаком із надзвичайним голосом, Героєм України і народним артистом України. Таке звання від СРСР отримав дуже рано — у 35, ще до того, як став народним артистом УРСР, що взагалі було винятком.

Ключ до натхнення

Ключ до натхнення

Дипломною роботою композитора Мирослава Скорика була кантата «Весна» на слова Івана Франка. Потім написав балет «Каменярі» й оперу «Мойсей», романси й солоспіви на слова Тараса Шевченка. Прослухавши мелодії львівських композиторів, Сергій Параджанов на початку 60-х років уже минулого століття творцем музики для свого фільму «Тіні забутих предків» вибрав молодого Мирослава Скорика.

Гімн і симфонії патріотизму

Гімн і симфонії патріотизму

На «Книжковому арсеналі» чернівецьке видавництво «Букрек» презентувало два збірники музичних творів двох унікальних українських композиторів: «Відкриваємо Михайла Вербицького» та «Інструментальні твори» Володимира Івасюка.

Двоє товаришів і фрі-файт

Двоє товаришів і фрі-файт

Уже після початку зйомок фільму «Я з тобою» вирішили показувати його на великих екранах, хоча планували робити телевізійне кіно. Олена Васильєва, головний продюсер фільмів і серіалів канала «1+1», який виступив замовником, уточнює, що це було насамперед ідеологічне і художнє рішення, а не комерційне. Прокатне кіно, зокрема, можна представляти на фестивалях.

Книгообіг в «Арсеналі»

Книгообіг в «Арсеналі»

Сьогодні вшосте у Києві запрацює міжнародний фестиваль «Книжковий арсенал», на якому представлять новинки від понад півтори сотні видавництв. Окрім книжкового ярмарку, де можна придбати лише нещодавно виданих книг понад 300 найменувань, до кінця тижня погодинно розписана насичена програма презентацій, дискусій, майстер-класів, перформансів, кінопоказів, читань і виступів лише іноземних іменитих гостей — якщо застосувати поняття середнього арифметичного — щонайменше двох на один день.