ТВір на заплутану тему

ТВір на заплутану тему

Ситуацiя навколо ще донедавна чи не єдиного опозиційного телеканалу досi не зрозумiла. Позавчора ближче до вечора на збори колективу приїхав бізнесмен Олександр Альтман, новий інвестор. Разом з Артемом Шевченком, який називає себе новим гендиректором ТВі, він переконував журналістів, що «зміна інвестора ніяк не позначиться на редакційній політиці, буде багато грошей» тощо. А вчора незгоднi журналiсти вже були звiльненi.

Лише пообiдi з’явилося повiдомлення, що мiлiцiя порушила кримiнальну справу щодо «майнового самоуправства».

Битва за «кнопку»

Битва за «кнопку»

Учорашнiй ранок почався зi скандалу навколо одного з опозиційних медiа–ресурсiв — телеканалу ТВі. Спершу в інтернеті з’явилося повідомлення про зміну власників і менеджменту. Так, власником замість Костянтина Кагаловського став американський бізнесмен, який iз 2008 року працював радником міністра палива та енергетики Юрія Продана, уродженець Одеси Олександр Альтман. Натомість, згідно з цим самим повідомленням, новим гендиректором телеканалу став журналіст Артем Шевченко.

Люди в чорному

Люди в чорному

Ще в п’ятницю близько двадцяти осіб пройшлися колоною від траси в напрямку президентської резиденції в Нових Петрівцях, вимагаючи звільнити засудженого напередодні до семи діб ув’язнення Максима Панова, а вже в суботу — новий вирок української Феміди: суд дав п’ять діб арешту Василю Гацьку як організатору п’ятничної акції.

Шоу «Без мандата»

Якщо ЦВК заявляє, що позбавлений мандата Сергій Власенко не є народним депутатом і не може голосувати в Раді, то двоє інших нардепів, яких суди позбавили депутатства раніше, ходять у парламент і голосують, ніби нічого й не сталося. Це Павло Балога й Олександр Домбровський. Зрозуміло, що в усіх трьох випадках причиною «силових» дій із відбору мандатів були політичні «розборки». «УМ» спробувала вникнути в ситуацію з Балогою.

Бракований «Фокус»

Бракований «Фокус»

Про зняття з продажу останнього випуску журналу «Фокус» (№8) з усіх точок розповсюдження в Україні повідомив на своїй сторінці у «Фейсбук» журналіст Мустафа Найєм. «Інформація про цей випуск також зникла і з сайту журналу. За словами колег, це сталося за особистою вказівкою редактора Яни Мойсеєнкової. Центральними матеріалами випуску були чотири статті, присвячені третій річниці президентства Віктора Януковича. Переважно це була інфографіка про витрати апарату глави держави», — написав журналіст.

100 тисяч — і навіть говорити не хочу!

Днями головний редактор інтернет–видання «Херсонська правда» Тарас Бузак отримав повістку в суд у зв’язку з позовом про захист ділової репутації та відшкодування моральних збиткiв начальнику Дніпровського райвідділу міліції міста Володимиру Мартиненку. З останнім, стверджує у розмові з «УМ» пан Бузак, він навіть не знайомий. А з позовних вимог дізнався, що Мартиненко хоче стягнути з нього моральну компенсацію за публікацію матеріалу про стрілянину в місті, в якій, написала зі слів очевидців «Херсонська правда», міліціонери під час затримання вбили підозрюваного з автомата.

На порятунок білявок

22–річний помічник дільничного інспектора Олевського райвідділку міліції Дмитро Сівковський саме повертався на робоче місце, коли почув крик про допомогу. Не зволікаючи, хлопець побіг на дитячі голоси, які лунали з вікна другого поверху будинку.

Український алфавiт: пiсля «Є» — одразу «Ж»

Український алфавiт: пiсля «Є» — одразу «Ж»

На запит головного редактора «Київ єврейський» Елеонори Гройсман, чи є термін «жид» забороненим для вживання в Україні, Міністерство юстиції провело аналіз, встановивши, що жодна норма не забороняє вживати слова «жид», «жиди» чи «жидівка». Водночас у Мін’юсті нагадали «про недопустимість дискримінації», оскільки, згідно з Конституцією, «громадяни мають рівні конституційні права і свободи та є рівними перед законом».

320 тисяч за свободу

30 тисяч доларів за вирішення питання про видачу довідки будівельного кадастру і довідки містобудівних умов і обмежень будівництва — стільки нібито вимагав керівник Івано–Франкiвського департаменту архітектури і містобудування Олег Гаркот, якого 9 жовтня десантовані зі столиці силовики затримали з бійками і скандалами. Нагадаємо, тоді разом із Гаркотом до рук правоохоронців потрапили також голова фракції Всеукраїнського об’єднання «Свобода» в міськраді Роман Онуфріїв і забудовник Володимир Балагура. А прокуратура одразу ж порушила кримінальну справу за фактом отримання хабара в особливо великих розмірах. Затримання супроводжувалося бійками між міліцією і місцевими мешканцями, яких за доволі короткий час зібралося кілька тисяч. Напругу посилили і невпевнені звинувачення міліціянтів, які спершу пояснювали, що в затриманих знайшли наркотики, і лише згодом заявили про хабар. Зрештою, після тривалого протистояння СБУ відпустила затриманих, попередньо допитавши. Одразу по цьому головному підозрюваному стало погано, тож його у супроводi міліції госпіталізували.

Дорогою до церкви зайшов у парламент

Поствиборчий скандал: кандидат у народні депутати, програвши вибори, замовив грейдери, щоб зруйнувати побудовану в рамках виборчої кампанії сільську дорогу. Інформація про таку собі «помсту» бізнесмена Петра Юрчишина, який балотувався по 13–му виборчому округу на Вінниччині і програв іншому самовисуванцю — Миколі Катеринчуку, розповсюдило одне з регіональних інтернет–видань.