Дружнє українське сало

Дружнє українське сало

Бутерброди з українським салом, солоним огірочком та грузинським соусом сацебелі учора масово поїдалися біля посольства Грузії в Києві. Смакували їх перехожі та організатори цієї «дегустації» не просто так, а у знак солідарності з грузинським народом, який після нещодавнього арешту російських шпигунів на своїй території перебуває фактично в стані блокади з боку Росії.

«Червоні вуха» та «гострі язики»

Російські дипломати вкотре забули про дипломатичний тон, і вкотре щодо України. Вони закликали українських політиків змиритися з тим, що двомовність в Україні — «це історично сформоване» явище, а тому намагання українців захистити рідну та державну мову в своїй країні називають діями, «позбавленими здорової логіки». Про це йдеться у коментарі Департаменту інформації і преси МЗС РФ щодо «фактів дискримінації російської мови в Україні».

Котлети по-київськи для Кремля

Українське м'ясо і молоко повернеться на російський ринок. Про це заявив міністр сільського господарства Росії Олексій Гордєєв після переговорів у Москві з українською делегацією на чолі з главою Мінагрополітики України.

Презентація для Заходу

Щоб розповісти про незмінність європейського вибору України, на Захід їде новий український Прем'єр Віктор Янукович. Саме на таку тему він сьогодні має виступити із доповіддю на щорічному економічному форумі в польському місті Криниця. У 2004 році Україну на цьому Форумі представляв тоді ще опозиційний кандидат Віктор Ющенко. Минулоріч через внутрішньополітичні конфлікти в Києві він відмінив свій візит в Криницю.

Кіловати для багатих

Кіловати для багатих

Відучора українці отримали черговий привід до заощадження електроенергії — вона подорожчала майже на чверть. Тепер городяни платитимуть за один кіловат 24,5 копійки (до цього ціна складала 19,5), селяни — 22,5 (раніше 18,0), мешканці будинків із електроплитами — 18,75 (замість попередньої ціни 15,0).

Гранати у тролейбусі

У столиці сусідньої з Україною невизнаної Придністровської Молдавської республіки Тирасполі вдруге за це літо було підірвано транспортний засіб. Нагадаємо, у липні там серед білого дня в маршрутці спрацювала саморобна бомба, яка забрала життя вісьмох пасажирів, а ще тридцять травмувала. У цю неділю несподіване горе застало тираспольців, які опинилися о другій годині дня у тролейбусі № 2. Під час вибуху в транспорті перебували 35 пасажирів, двоє з них загинули — шестирiчна росіянка та чоловік літнього віку. Як повідомляє ІТАР-ТАКС, окрім того, травмовано десять осіб, шість з яких перебувають у дуже важкому, але стабільному стані. Серед постраждалих є дві дівчинки, 12 і 13 років. За інформацією МЗС України, серед поранених є двоє наших громадян, які постійно проживають у Тирасполі.

Згвалтували і вигнали

Українок, які стали жертвами насильства іспанських поліцаїв, вислано на батьківщину — аби захистити насильників і зберегти репутацію тамтешніх правоохоронців. Принаймні про таку причину спішної відправки жінок з Іспанії заявляє адвокат постраждалих Хесус Уренья.

«Українофоба» тягне в Україну

«Українофоба» тягне в Україну

Чи то повернення «біло-голубої» влади, а звідти і поява віри у «справедливість», чи то просте бажання зайвий раз попіаритися на темі українофобської критики надихнули російського депутата Костянтина Затуліна позиватися зі Службою безпеки України.

Майже «терористи»

Майже «терористи»

У Москві затримали вісім українських «терористів», які, в результаті, виявилися керівниками інвестиційних компаній. Один серед них також є депутатом Київської обласної ради від «помаранчевого» блоку «Наша Україна». Після підозри у тероризмі російські правоохоронці дійшли попереднього висновку, що то є просто п'яні хулігани. Хоча, як повідомив один із затриманих співвітчизників, тамтешні силовики врешті-решт зрозуміли, що це все є звичайним непорозумінням і почали вибачатися перед нашими громадянами. Водночас проти одного громадянина України таки порушили кримінальну справу за «свідомо хибне повідомлення про акт тероризму».

Замість моря квиток додому

Чотири громадянина Туреччини, яким нібито захотілося відпочити на чужому боці Чорного моря, а саме в Одесі, так свого бажання і не здійснили. Завадили їм українські прикордонники, які вважають, що насправді туркам і не треба було того моря.