«Друге життя» «Континенту»

Відоме своєю боротьбою з «кучмівським режимом» радіо «Континент», яке в результаті стара вдала незаконно закрила, повертається в український радіопростір. Рішення про «друге життя» цiєї радіостанції 30 березня прийняла Нацрада з питань телебачення і радіомовлення, надавши відповідну ліцензію. У київському ефірі «Континент» можна буде почути на частотах 94,2 МГц.

Останній штрих

Останній штрих, яким став підпис американського президента Джорджа Буша до скасування дії поправки Джексона-Веніка щодо України, нарешті зроблено. Позавчора у Вашингтоні у присутності Посла України в США Олега Шамшура відбулася урочиста церемонія підписання Бушем закону про запровадження з Україною режиму нормальних торговельних відносин. Адже поправка, введена в 1979 році як політичний захід проти Радянського Союзу через обмеження ним еміграції євреїв, і передана таким чином у список усім пострадянським країнам, забороняла надання державних кредитів, а також встановлювала дискримінаційні податки й тарифи на український експорт.

Придністров'я поступилось

У майже тупиковій ситуації, яка склалася довкола україно-придністровського кордону, нарешті з'явилися реальні надії на найближче вирішення проблеми. Позавчора пізно ввечері придністровські прикордонники та митники почали впускати вантажі, легкові авто та автобуси з України на свою територію. Відповідне рішення прийняв парламент ПМР. Нагадаємо, що блокувати в'їзд транспорту придністровці почали у знак протесту проти введення Україною та Молдовою правил, згідно з якими усі придністровські товари можуть перетнути кордон лише після їхнього оформлення в молдавських митних службах.

Польський «енерджайзер»

Польський «енерджайзер»

Учорашні снігові заметілі завадили президентові Польщі навідатися до Харкова, де його чекали польська громада, викладачі та студенти Національного університету ім. Каразіна. Вочевидь, не зустрівся Качинський і зі своїми родичами — тіткою та троюрідними братами, які мешкають в Одесі й Полтаві. Але загалом його перший офіційний візит в Україну був цілком повноцінним — окрім зустрічей та переговорів на найвищому рівні, пан Лех устиг побачитися й поговорити з багатьма політичними лідерами. Відповідно, дводенне гостювання Качинського в Києві частково перетворилося на захід із підтримки «помаранчевих» сил напередодні українських парламентських виборів.

Український голодомор в Австрії

У Відні хвилиною мовчання була вшанована пам'ять мільйонів українців, які загинули під час голодомору 1932—1933 років. Шану нашим землякам австрійці віддали під час відкриття у себе в Державному архіві виставки, присвяченої цьому страшному історичному періоду України.

Тому що «не козел»...

Голова НАК «Нафтогаз України» Олексій Івченко відмовився протягом наступного місяця коментувати теми, які для нього є неприємними. «Я вже відмовляюсь куди-небудь ходити і кому-небудь пояснювати, що я не козел, що я роблю правильно. І я не буду більше нікому нічого пояснювати до завершення виборів», — заявив позавчора розлючений Івченко на прес-конференції після чергової порції «очорнення» його відомства.

Роздратування Туркменбаші

Прихильник гучних офіціозних святкувань президент Туркменії Сапармурат Ніязов навіть у свій день народження і водночас свято Державного прапора не зміг полишити ще одну свою улюблену справу — рахувати гроші за газ. І тому коли до нього у неділю зателефонував український лідер Віктор Ющенко, щоб привітати з черговими уродинами прапора та Ніязова, останній почав наполегливо просити сплатити борг за спожите Україною туркменське блакитне паливо.

Діждалися і Вашингтона

За два з половиною місяця після визнання України як країни з ринковою економікою Євросоюзом аналогічний подарунок нам зробили Сполучені Штати. Про це агентству УНІАН повідомили в юридичній фірмі «Магістр & Партнери», яка в 2001 році виступила ініціатором процесу визнання України країною з ринковою економікою у США.

Закіптявіла Правда

Учора в російській столиці диміла вулиця Правди. Джерелом задимлення стала ще одна «правда». Пожежа на шостому та сьомому поверхах видавництва «Преса», де розташована редакція однієї з найпопулярніших загальноросійських газет «Комсомольская правда», виникла вранці. Але по обіді пожежники і далі продовжували боротьбу з вогнем, який дуже швидко перекинувся на верхні поверхи через дерев'яні перекриття сімдесятирічного будинку та покриття з ковроліну.

Жіночий журнал та горілка

Відомий діловий тижневик «Бізнес» та жіночий журнал «Наталі» опинилися під прицілом податкової. Причиною тому стало, за повідомленням Державної податкової адміністрації України у місті Києві, ухиляння від сплати податків власником видань. У результаті проти голови наглядової ради ЗАТ «Холдингова компанія «Бліц-інформ», якій належить право власності на «Бізнес» і «Наталі», Сергія Мельничука порушили кримінальну справу. Також податкова оголосила його у розшук. Водночас вони публічно звернулися до пана Мельничука з проханням з'явитися до слідчого відділу податкової міліції в Києві для надання свідчень.