«Заморожені» переговори

Україно-російські газові угоди підписати ніяк не вдається. Спочатку цієї знакової події очікували у минулу суботу, потім її перенесли на середу, але й учора українські високопосадовці лише знизали плечима. «Сьогодні виглядає так, що угоди підписуватися не будуть», — сказав на початку вчорашнього засідання уряду Прем'єр-міністр Юрій Єхануров.

Євроінтеграційні натяки з Півночі та енергетичні «бонуси» на додачу

Після резонансного україно-російського газового конфлікту відтепер візити західних високопосадовців до України проходять із «газовим» присмаком. Так, окрім звичної для таких подій євроінтеграційної тематики, під час приїзду до Києва шведського прем'єра Йорана Персона порушувалися енергетичні питання. В результаті Швеція виявила готовність поділитися з Україною своїми технологіями з виробництва та використання енергетики.

Приречена на ізоляцію?

Приречена на ізоляцію?

Під час січневої сесії Парламентської Асамблеї Ради Європи відбудуться термінові дебати стосовно нинішньої ситуації у Білорусі напередодні президентських виборів, які пройдуть 19 березня цього року. За кілька днів до цієї події представник Держдепартаменту США Деніел Фрід висловився від імені своєї держави, а також практично від імені Євросоюзу, які, за його словами, є однодумцями в цьому питанні, що білоруський уряд приречений на ізоляцію у випадку подальшого придушення свободи у країні.

Якщо не через газ, то через молоко

У Москву знову навідувалася українська високопосадова делегація, аби домовлятися і добиватися справедливості. Але на цей раз наріжним каменем у наших двосторонніх взаєминах став не російський газ, а українське м'ясо та молоко, яке у Росії відмовилися купувати. Зокрема, 20 січня там було запроваджено заборону на ввезення з України всіх продуктів тваринництва, зокрема м'яса, а згодом молочних продуктів. Зауважимо, що українські молочні підприємства збувають у Росії близько 60 відсотків своєї продукції.

Персон, Басеску, Путін їдуть до нас

Не минуло й тижня, як міністр закордонних справ Борис Тарасюк повернувся зі Скандинавського півострова, а звідти нам уже наносять офіційний візит у відповідь. У понеділок і вівторок у Києві перебуватиме прем'єр-міністр Швеції Йоран Персон. В українському МЗС цю подію вважають «дуже символічною» в контексті наших євроінтеграційних прагнень.

Бiльшовики знищували людей навмисно

Як повідомили «Українські новини» з посиланням на посольство Грузії в Україні, грузинські парламентарії дійшли згоди, що тоталітарним більшовицьким режимом був здійснений «умисний геноцид проти українського народу». Також Грузія висловила скорботу й співчуття із приводу загибелі жертв геноциду й заявила про солідарність з українським народом.

Офіційний і довгоочікуваний

Дата 21 грудня для української зовнішньої політики стане фактично святковою. Нарешті Європейський Союз офіційно визнав Україну країною з ринковою економікою. По це, як повідомляє «Інтерфакс-Україна», вчора заявив Прем'єр-міністр Юрій Єхануров. «Сьогодні в Брюсселі в офіційному журналі Європейського Союзу надруковано, що Рада міністрів ЄС 21 грудня офіційно визнала Україну країною з ринковою економікою», — сказав глава уряду.

Березень — «найдемократичніший» місяць

Постанова про проведення президентських виборів у Білорусі 19 березня одноголосно була прийнята на позаплановому засіданні чергової сесії Палати представників Національних зборів. Хоча раніше планувалося, що обирати президента білоруси будуть влітку або восени наступного року, як передбачала Конституція. Опозиція припускала, що влада їх хоче провести раніше, аби опозиціонери не встигли органiзувати повноцінну агітаційну кампанію. Також передбачалося, що дата голосування збiжиться з виборами в Україні, щоб тим самим відвернути увагу українських прихильників білоруських опозиціонерів та світової спільноти від ситуації в Білорусі.

Післязавтра нас стане 6,5 мільярда,

У понеділок чисельність населення нашої планети сягне позначки 6,5 млрд. осіб, повідомляє «ForUm» з посиланням на Національний інститут демографічних досліджень, який базується на даних ООН. Звичайно, ця дата умовна і розрахована виходячи з постійних середньостатистичних даних ООН стосовно приросту населення планети. На які, втім, можна покладатися, оскільки вчені-демографи ще 50 років тому прогнозували, що в 2005 році кількість населення планети становитиме саме 6,5 млрд. осіб. Тоді також передбачалося, що станом на 2050 рік на планеті Земля будуть мешкати 15 млрд. осіб. Але Національний демографічний інститут Франції тепер прогнозує, що кількість населення планети в середині цього століття становитиме лише 8-9 млрд. осіб.

«Чвертка» від Януковича

Наразі лише два «помаранчеві» блоки мають шанс увійти до парламенту. Про це свідчить опитування, проведене на початку й у кінці листопада Національним інститутом стратегічних досліджень. Щодо інших постреволюційних сил, то «Пора» набирає поки що 1,6 відсотка, і значно менше — Блок Костенка і Плюща. Щоправда, опитування проводилося до того, як стало відомо про об'єднання «Пори» з ПРП та появу їхнього нового лідера Віталія Кличка. А в останнього рейтинги зараз активно ростуть. Так, згідно з опитуванням кампанії InMind, зараз за Віталія як потенційного кандидата у мери готові проголосувати 18,7% киян (за Олександра Омельченка — 27,2%), хоча ще у жовтні боксер набирав лише 6,2%. Так що в наступних опитуваннях блок ПРП-«Пора» може дещо набрати в рейтинговій вазі.