Одна смерть і букет антипатій Януковичу

Івано–Франківщина, де керівник Партії Регіонів п’ять років тому набув скандальної популярності через «яєчний теракт», і цього разу піднесла йому неприємний сюрприз, встановивши національний рекорд антипатії до лідера другого туру президентських виборів. За попередніми даними, Віктора Януковича підтримало лише 7% прикарпатців (найменше — в Тисменицькому, Богородчанському та Калуському районах). Водночас за «сердечну» Юлю, котра в протистоянні з русофілом Януковичем у місцевих жителів переважно асоціювалася із захисницею національних інтересів, проголосувало 89% виборців краю — це найвищий показник довіри з–поміж усіх регіонів держави.

Усе «таємне» стало явним

Якщо хтось захоче влаштувати конкурс серед областей на найбільш абсурдну виборчу кампанію, переможця можна назвати вже зараз. Це — Луганщина. Достатньо сказати, що 7 лютого тут було «заміновано» аж десять виборчих дільниць: чотири — в райцентрі Лутугине і шість — у Лисичанську.

Вікторія Віктора Я.

Вікторія Віктора Я.

Перше, що впадало в око у прес–центрі (чи то пак альтернативному штабі) Віктора Януковича недільного вечора, — це впевненість. Майже зухвала впевненість у перемозі. В готелі «Інтерконтиненталь», на вході у прес–зал, стояла рамка металошукача. У такий спосіб охорона хотіла посилити безпеку Януковича — наразі «звичайного» народного депутата, який через кілька тижнів, не виключено, суттєво просунеться в кар’єрі. Після першого туру виборів «рамки» не було...

Похибка і її межа

Похибка і її межа

«Пропало всьо» — ця знакова фраза з відеозвернення Юлії Тимошенко хоч і не лунала в її прес–штабі під час виборчої ночі, проте була написана на багатьох обличчях. Передусім — журналістських. Адже розбалувані попередніми заходами БЮТ у готелі «Хайятт» — під час першого туру нинішніх виборів і парламентських перегонів 2007 року — акули пера й мікрофона потайки плекали надію не лише наїстися, а й, залежно від політичних симпатій, залити горе/відзначити перемогу. Але вишукані наїдки й ріки вина, якими БЮТ раніше щедро балував журналістів і гостей, цього разу таки «пропали»: на зміну стравам у стилі «хайяттівського» ресторану прийшли скромні бутерброди, виставлені в окремій кімнаті для преси, а алкоголю й зовсім не було. «Шампанське відкривати рано, а споювати журналістів так, як минулого разу, коли вони до початку прес–конференцій уже на ногах не трималися, ми більше не збираємося», — пояснювали заклопотані працівники штабу.

Волиняни повелися на солодкі обіцянки

Незадовільний рівень підготовки до президентських виборів у Луцьку не міг не позначитися на перебігу голосування мешканців міста. Лучани зіткнулися з тією самою проблемою, яку відчули на собі сотні тисяч українських виборців. Неточностями у списках уже нікого не подивуєш, хоча цього разу, як і в 2004–му, до реєстру виборців не потрапило, напевне, не менше людей, ніж п’ять років тому. Ті, хто працював на дільницях, розповідають, що у списки було внесено багато виборців, які померли, й не знаходили тих, хто давно проживає за тією ж самою адресою. Дехто примудрявся проголосувати двічі, що дає підстави стверджувати, що виборчі каруселі все–таки застосовувалися, Луцький окружвиборчком не затвердив із першої спроби результати голосування на дільниці №35, бо в документах, поданих дільничною виборчою комісією, не збіглася кількість виданих бюлетенів та людей, які проголосували. Уточнений протокол було здано пізніше вже в присутності міжнародних спостерігачів ОБСЄ.

Місто Лева — за Ющенка. В області думки розділилися

За попередніми даними, мешканці Львова на виборах підтримали Віктора Ющенка. Другий лідер симпатій львів’ян — Юлія Тимошенко. В області голоси також віддали переважно Тимошенко та Ющенку, щоправда, Прем’єрка трішки обігнала чинного Президента: за Ющенком — п’ять округів, за Тимошенко — сім.

Останні вибори

У Тельманівському районі на одній із дільниць просто в кабінці для голосування померла 68–річна жінка. Про це повідомив заступник начальника Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Донецькій області Анатолій Смирнов. За його словами, смерть настала в результаті серцевого нападу, якраз коли жінка заповнювала бюлетень.

Голос в обмін на смерть

На Черкащині вибирати Президента України прийшли 61,48% — показник низький, але характерний для всієї України. Упевнену перемогу в Шевченковому краю здобуває Юлія Тимошенко, на другому місці — Віктор Янукович. У Віктора Ющенка — лише шосте місце (3,56%).

Голоси Януковичу додавали при світлі «коногонок»

На Луганщині штаб Януковича був приголомшений розмахом і певною агресивністю БЮТівської передвиборчої агітації. Десь поділася монополія Партії регіонів на телеканали. Явно на Януковича працювала тільки обласна державна телерадіокомпанія. Інші два канали, що належать «регіоналам», охоче надавали ефір усім, хто готовий був за нього платити. «Готових» виявилося небагато, і тому основну битву за електорат найсхіднішої області реально вели тільки два «титани» — ПР і БЮТ. Причому, складалося враження, БЮТ переважав.