Приколи 7 лютого:

Чи не найбільший «прикол» виборчого дня було зафіксовано в Полтаві. Саме тут 50–річний мешканець мікрорайону Левада Ігор Кундіренко прийшов уранці на свою дільницю №15 добряче зігрітий алкоголем. Одержавши бюлетень, він попросив членів дільничної комісії допомогти йому поставити «галочку». Ті, звісно, не пішли на порушення закону. Нетверезому чоловіку таки довелося зайти в кабінку для голосування самому, але впоратися з нескладною процедурою волевиявлення він не зміг. Вийшовши звідти через кілька хвилин, Кундіренко «забув» про виборчу урну й попрямував до виходу з бюлетенем у руках. Коли «забудька» все ж зупинили, він спочатку облаяв членів ДВК нецензурними словами, а потім зіжмакав бюлетень, запхав його до рота і почав жувати.

«Надзирателі» й похилений хрест

«Хітом сезону» на Сумщині стала звістка про те, що напередодні в Глухові замовили молебень за Януковича, а як тільки по службі вийшли з церкви, із неї впав хрест. «Хрест справді впав, — розповіла «УМ» глухівська журналістка Ксенія Осьмакова. — Не на землю — просто зламався в основі й похилився «вниз головою».

Синьо–білий відтінок зими

Схоже, харків’яни, які у першому турі голосували не за фаворитів президентської гонки, позавчора віддали свої голоси переважно за Віктора Януковича. Принаймні лідер «синьо–білих» здобув у регіоні більш ніж переконливу перемогу, отримавши понад 71% голосів. Тобто на 20% більше, ніж у січні. При цьо­му Юлію Тимошенко підтримали 8% краян. Це при тому, що «губернатор» Арсен Аваков публічно підтримав лідерку БЮТ, не змирився зі своєю відставкою ані після рішення облради, ані після указу Президента й отримав зі сторони Тимошенко запевнення, що «біло–сердешні» й надалі вважають його головою облдержадміністрації.

Кременчук так і залишився камертоном

Найсуттєвішим виборчим порушенням у Полтаві стало фотографування заповнених бюлетенів, що свідчило про ймовірний підкуп виборців. Прес–служба обласного штабу БЮТ поширила повідомлення про те, що в день голосування близько 16:30 на дільниці, розташованій в аграрній академії, затримали трьох молодиків, мобільні телефони та фотоапарати яких містили велику кількість фотографій бюлетенів із позначками за Януковича. Щоправда, керівництво дільниці стверджувало, що таке затримання відбувалося за її межами.

«Звезені» вибори

«Звезені» вибори

Неабиякий переполох із цього приводу зчинився ще у день виборів. Коли до однієї з виборчих дільниць у селищі Таромському на околиці Дніпропетровська прибув мікроавтобус із виборцями, прискіпливий помічник–консультант одного з народних депутатів забіг до салону і став з’ясовувати, хто керує процесом. Дівчина–студентка без будь–яких «задніх» думок назвала головною себе. При цьому представилася агітатором від Януковича і повідомила, що звітує про свою роботу, тобто кількість доставлених до виборчих дільниць людей, щогодини.

Я. — не наш Президент!

Тернопільщина традиційно продемонструвала високу виборчу активність — цього разу явка в області була найвищою в Україні й становила 83,18%. Станом на обідню пору вчорашнього дня, коли було опрацювано майже всі протоколи з дільничних комісій, Юлія Тимошенко мала 88,4% підтримки, Віктор Янукович — 7,9%, проти всіх — 2,8%.

Бачили очі, на що купувались

Бачили очі, на що купувались

«Оставь адрєсок — і послє 7 фєвраля поговорім», — напередодні виборів такі погрози з боку певної категорії українських виборців противники Віктора Януковича чули дедалі частіше. Умовні «донецькі» заздалегідь передчували перемогу і готувалися до тріумфального реваншу після 2004 року. Вже вчора зранку під Центрвиборчкомом під звуки вкрадливого голосу реанімованого із політичного забуття Піховшека у хмарі перегару «переможці» святкували прихід до влади свого ще не оголошеного Президентом кумира. Не хочеться ображати прихильників лідера Партії регіонів — серед них, безперечно, є люди освічені, шановані й розумні. Але складно збагнути освічену людину, яка готова поставити під сумнів незалежність своєї країни, для якої не є очевидною цінністю державна мова й історія нації.

Шість разів відміряли — результат той самий

Під час другого туру виборів проводилося одразу шість екзит–полів. Така кількість — це певний перегин демократії. Та все ж варто підкреслити як позитив той факт, що всі без винятку опитування показали приблизно однаковий результат: по–перше, вони демонструють перемогу Віктора Януковича, по–друге, різниця між показниками кандидатів, за даними різних контор, не перевищує 1,5%. «Це велика точність», — зазначила в коментарі «УМ» науковий керівник Фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

Україна, що дивує

Україна, що дивує

Учасники президентських виборів в Україні повинні визнати результати виборів. Про це заявили представники місії спостерігачів Парламентської асамблеї Ради Європи та Парламентської асамблеї НАТО. «Обидва кандидати повинні погодитися, що ці вибори були демократичними. Україна заслуговує на оплески», — сказав глава місії ПАРЄ Матіаш Йорші на прес–конференції. Йорші вважає, що вибори свідчать про перемогу Помаранчевої революції.

Вона «зриває» вибори, вони голосують

Вона «зриває» вибори, вони голосують

Недовго тішилися донецькі керівні «регіонали» після того, як нарешті вдалося «відшити» грузинських спостерігачів. Бо не встигли вони, горопахи, передихнути, а тут нова халепа. Тепер уже не з кавказьким акцентом, а з галицьким. Адже опоненти з БЮТ вийшли з ініціативою про реєстрацію членами виборчих комісій мешканців Західної України. Цей хід та інші передвиборчі маневри «біло–сердешних» представники владної в області Партії регіонів розцінили по–своєму — «робиться все для того, аби зірвати голосування».