Штурмане, беріть на схід!

Штурмане, беріть на схід!

Минулих вихідних другий iз п’яти регіональних реактивних лайнерів Ан–148, закуплених авіакомпанією «Ангара», злетів та взяв курс на Іркутськ, де базується авіаперевізник.

Сибіряки обрали Ан–148, перш за все, завдяки його здатності працювати в аеропортах зі злітними смугами різної якості, включаючи ґрунтові, засніжені та вкриті галькою. Ця можливість відрізняє літак від багатьох конкурентів. Окрім того, новий Ан сертифікований по IIIA категорії ІКАО. Це значить, що він може заходити на посадку в умовах, коли видимість близька до нуля, що також актуально для погодних умов даного регіону.

Не газогоном єдиним

Не газогоном єдиним

Нині російський газ коштує для України 432 долари за тисячу кубометрів — і малоймовірно, що східний партнер найближчим часом погодиться на зниження ціни без катастрофічних для нас наслідків. Тільки за сім місяців цього року Україна імпортувала понад 18,7 мільярда кубометрів російського газу і сплатила за це майже 8 мільярдів доларів. Не дешево! За такий же період минулого року майже такої ж суми вистачило для придбання 30,7 мільярда кубометрів. «Енергобезпека в нашій державі, завдяки високій ціні на газ, дедалі більше стає синонімом незалежності і суверенітету», — зазначає президент Київського міжнародного енергетичного клубу Олександр Тодійчук. У період iз 1996 по 2011 рік показник енергобезпеки нашої держави не перевищував у середньому 65%. А торік він становив 55%.

І хто сказав, що 9 — менше, ніж 23?

Українцям пообіцяли світло в кінці податкового тунелю. На одному з найпопулярніших інформаційних ресурсів держави — персональній сторінці голови Держкомпідприємництва Михайла Бродського у «Фейсбуці» — з’явилося сенсаційне повідомлення: кількість податків, якими пересічні українці утримують на плаву державу і її владу, скоротиться з 23 до 9. «Таким чином спроститься адміністрування і звітність», — написав Бродський. Утім новиною заяву чиновника можна вважати лише умовно — Бродський фактично повторив давню обіцянку віце–прем’єра Сергія Тігіпка провести реформу оподаткування та з двадцяти трьох зробити дев’ять.

Ніколи не кажіть «закрито»!

Ніколи не кажіть «закрито»!

В українському уряді черговий скандальчик. Учора один із чиновників середньої ланки, мабуть, не подумавши і не порадившись, «злив» пресі хоча й правдиву, але у передвиборчий час дуже шкідливу для влади інформацію: про те, що закривається найбільш розпіарена урядова ініціатива — програма «Доступне житло». Ідею задобрювати виборців квартирами, як відомо, висунула нині ув’язнена екс–Прем’єрка Юлія Тимошенко. Команда Миколи Азарова, активно тавруючи попередників, не придумала нічого краще, як просто скопіювати задум «потьомкінських будинків». Навіть у деталях.

Обжинки за сигналом «джіпіес»

Обжинки за сигналом «джіпіес»

Технологія мінімального обробітку землі хоча вже тривалий час викликає суперечки в аграріїв та експертів сільського господарства, але, за статистикою, цей метод обробітку ґрунтів завойовує все більшу популярність у світі. В Україні ж за такою методикою працюють близько десяти підприємств: це великі агрохолдинги, які мають не менше 50 тисяч гектарів землі. Малому та середньому бізнесу ця технологія поки ще не по кишені: точне землеробство — задоволення не з дешевих. Спочатку на обладнання спеціальної лабораторії з вивчення ґрунту, установку метеостанцій та приладів дослідження землі потрібно витратити не менше одного мільйона доларів. А на техніку — ще більше у кілька разів. Натомість завдяки великим урожаям дороге обладнання окупиться вже за два роки. У свою чергу, рентабельність бізнесу зросте на 20%.

Косий погляд цариці полів

Косий погляд цариці полів

Україна, схоже, збере непоганий урожай кукурудзи. Як заявляє президент асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» Алекс Лісітсса, враховуючи ріст врожайності за останні десять років, Україна займає перше місце у світі серед основних країн–експортерів. «Щороку збільшується врожайність на 230 кг/га. У жодній країні світу такого не відбувається. Якщо ця тенденція продовжиться і надалі, врожайність кукурудзи зросте мінімум ще на 2,5 т/га».

Преса добра, поки свіжа

Преса добра, поки свіжа

Попри інтенсивне втілення інформаційних технологій, чимало українців все ж таки любить одержувати старі добрі листи у конвертах. Ті самі, які приносить додому друг сім’ї — листоноша. Утiм світ стрімко змінюється, і «Укрпошта», намагаючись посилити свої позиції на ринку послуг, це враховує. На Всеукраїнському поштовому форумі презентували стратегію розвитку відомства до 2017 року. «Нова стратегія дозволить модернізувати підприємство, й за п’ять років технічні та кадрові можливості «Укрпошти» будуть настільки потужними, що ні в кого не виникне сумнівів під час вибору постачальника поштових послуг. Ми вже багато зробили у 2012 році: збільшили прибуток, доходи, зарплату працівникам, покращили якість обслуговування, словом, заклали фундамент для подальшого розвитку», — заявила генеральний директор підприємства Оксана Плотнікова.

Будь здоровий, електорате!

Будь здоровий, електорате!

Близько півроку тому урядовці вирішили взятися за непрозорий український фармацевтичний ринок — і змусити ціни знизитися. Першим кроком уряду було запровадження референтних, тобто справедливих, цін на медикаменти. Під програму потрапили ліки для нормалізації артеріального тиску. «Сьогодні пацієнти за рецептом лікаря можуть придбати лікарські засоби за зниженими цінами. Та референтна ціна, яка задекларована міністерством, буде відшкодована державою, — запевнила перший заступник міністра охорони здоров’я Раїса Моїсеєнко. — Таким чином, кожен українець, хто прагне придбати препарат для зниження артеріального тиску за пільговою ціною, зможе його отримати за умови звернення до лікаря та отримання від нього рецепта».

З бідного по гектару — олігархам капітал!

З бідного по гектару — олігархам капітал!

Залишилося близько 80 днів до дати, яка вчергове може стати переломною для українського селянина. 1 січня 2013 року можуть скасувати мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення, і тоді наша рілля стане товаром. Або можуть не скасувати, і в Україні ще рік активно працюватиме «чорний» ринок земель. Як відчужуватимуть землю у нашій країні, схоже, не знає ніхто. Єдності нема й у партії влади. Так, кілька днів тому Верховна Рада відмовилася від щорічного ритуального дійства, знайомого українцям вже протягом багатьох років, — продовження мораторію на продаж земель ще на 365 днів. Таким чином, наступного ранку після настання нового року земля автоматично стає товаром.

Але в таку можливість не вірить навіть головний земельний чиновник — міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк. «Доки не буде допрацьований закон про земельний кадастр та ринок землі, ринку землі не буде», — повідомив міністр прописну істину. «Ключі» від законопроектів — у депутатів, а ті не поспішають підтримувати їх своїми голосами.

Власний ядерний заводик...

Власний ядерний заводик...

У селищі Смолино поблизу Кіровограда з легкої руки Прем’єр–міністра Миколи Азарова з’явився камінь. Але не простий, а спеціальний — на місці побудови першого в Україні заводу з виробництва ядерного пального. Завод будують у межах спільного підприємства, контрольний пакет якого належить українському держконцерну «Ядерне пальне», а інші акції — паливній компанії «Росатоама» — «ТВЕЛ». Уже в 2015 році перша черга високотехнологічної споруди має запрацювати. Надії на проект наша влада покладає величезні: з одного боку, підприємство має забезпечити пальним вітчизняні АЕС, з іншого — продавати його на експорт, заробляючи при цьому непогані прибутки. Утiм експерти стверджують: уряд дивиться на своє дітище через рожеві окуляри.