13 січня, 13-й причал...

13 січня, 13-й причал...

Повідомлення про те, що на Набережному шосе біля річкового порту під лід провалилася жінка, столичні рятувальники отримали близько о пів на восьму ранку. Як повідомив «УМ» співробітник Центру зв'язків з громадськістю Головного управління МінНС столиці Андрій Перухін, коли вони прибули на місце пригоди, жінка вже певний час перебувала у воді, метрів за тридцять від берега навпроти 13-го причалу.

«Ліфтинг» для київських схилів

«Ліфтинг» для київських схилів

Старезний Київ починає потроху «сповзати»: одна з його головних принад — дніпровські схили — загрожують зсувами й обвалами. Щоб уникнути катаклізмів, Київміськадміністрація виділила 14,3 мільйона гривень на зміцнення схилів у столиці в 2004 році, повідомляють «Українські новини». Отож протизсувні роботи проведуть на схилах уздовж Набережного шосе до моста Патона, на схилах парку Слави, Наддніпрянському шосе, Батиєвій горі та в районі Киянівського провулку.

Ветерани роздивляться, тоді й побачимо

Ветерани роздивляться, тоді й побачимо

Пробну партію зі 100 кольорових телевізорів було виготовлено на Рівненському радіозаводі — одному з промислових гігантів міста, який донедавна перебував у списку вмираючих підприємств.

Францією «ходить» марка

Францією «ходить» марка

Увесь наступний рік французи відправлятимуть і отримуватимуть конверти з марками, на яких зображено покійного мера Хмельницького Михайла Чекмана та вихідця з України, екс-прем'єра Франції П'єра Берегуа (або ж по-нашому — Петра Берегового). Так уряд Франції вирішив вшанувати внесок наших земляків у налагодження партнерських відносин між Україною та Францією. Як розповіла «УМ» голова комітету міжнародних зв'язків і міст-побратимів Хмельницького міськвиконкому Зоя Діденко, Михайло Чекман, який трагічно загинув у автомобільній аварії минулого року, у 2000 році разом із делегацією з Хмельницького мав ділову поїздку до Франції на конференцію мерів цієї держави: відбулися зустрічі у десяти французьких містах, була досягнута домовленість про підписання угоди про співпрацю і побратимство з одним iз міст республіки. Але через трагічні події угода так і не була підписана. Особливо приємне враження Михайло Чекман справив свого часу на П'єра Берегуа (вже також покiйного). Асоціацiя «Нормандія-Україна» i Поштовий департамент Франції вирішили увічнити фігури Михайла Чекмана та П'єра Берегуа у поштовій марці.

Дурних немає,

Дурних немає,

Продукція кременчуцьких підприємств-гігантів добре відома в Молдові ще з радянських часів. Однак тоді її «рекламував» усемогутній Держплан. А зараз? Задля відновлення партнерських зв'язків нещодавно у Кременчуці було підписано договір про співпрацю між місцевим відділенням Полтавської торгово-промислової палати і Бєльцською філією ТПП Молдови.

Хочеш на Ринок — плати 5 гривень за годину

Хочеш на Ринок — плати 5 гривень за годину

Суттєво обмежити проїзд центральною частиною міста та, зокрема, площею Ринок запропонували на засіданні Львівського виконкому. Поки що площу Ринок не перекривають спеціальними шлагбаумами, як це практикували торік. Однак проїхати на майдан і не порушити при цьому правила можуть тільки ті, хто має спеціальні перепустки. Претендувати ж на них можуть лише мешканці кам'яниць, які безпосередньо проживають на площі Ринок, а також автомобілі «швидкої», пожежної, аварійної служб.

На волю з грошима в кишені

На волю з грошима в кишені

Цьогоріч на сільськогосподарських роботах ув'язнені вихованці Дубнівської колонії заробили 25 тисяч гривень. Кошти, які надійшли від МПП «Зевс», було розподілено відповідно до трудового внеску кожного з ув'язнених і покладено на особові рахунки, де вони зберігатимуться, доки юнаки вiдбувають термiн покарання.

Радистка Кет не може зв'язатися з «центром»

Радистка Кет не може зв'язатися з «центром»

Крадіжки мобільних телефонів або пограбування їхніх власників поволі стають чи не «наймоднішим» у Кременчуці злочином. За даними прес-служби міської міліції, у такий спосіб щомісяця тут позбуваються своїх недешевих електронних «іграшок» близько тридцяти кременчужан.

Комфорт для мертвих:

Комфорт для мертвих:

На столичних кладовищах Київміськадміністрація збирається навести лад. У першу чергу реконструкція зачепить Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник та Байкове кладовище. Фахівці стверджують, що потреба ремонтних робіт на цих об'єктах назріла давно, проте її завжди відкладали на потім, мовляв, мертві почекають. Утім далі відмахуватись від цієї проблеми стало не лише неприємно, а й небезпечно. «На Байковому кладовищі востаннє реконструкцію проводили років 50 тому, а на Лук'янівському ще давніше. Зараз на них страшно поглянути — огорожа розпадається, освітлення діє лише на центральних частинах: у віддалені темні кутки взагалі ходити небезпечно», — розповіли «УМ» у Головному управлінні ритуальних послуг.

Іноді справді краще жувати, ніж говорити

Іноді справді краще жувати, ніж говорити

Досить незвичну й резонансну справу — про матюки та дулі — розглянув недавно Золотоніський районний суд Черкаської області. На його засіданні 1 рік позбавлення волі одержали 22-річний Микола та 19-річний Василь, обидва — мешканці села Новодмитрівки цього ж району.

Із «самоволки» через 13 років

Із «самоволки» через 13 років

Наша газета свого часу розповідала про драму на кордоні, що закінчилася вбивством одного прикордонника та зникненням на деякий час іншого. Та історія з подачі підозрюваного у вбивстві колеги довгий час обростала різноманітними припущеннями та чутками, однак розслідування, судовий процес та вирок виїзної колегії військового апеляційного суду Центрального регіону України нарешті оприлюднили й, відповідно, підсумували офіційну версію тих подій.

Ровесник сторічної авіації

Ровесник сторічної авіації

У Запоріжжі пройшла низка заходів з нагоди 100-річчя авіації. Для ВАТ «Мотор Січ» минулий рік знаменний ще й тим, що за рішенням міжнародної асоціації «Спілка авіаційного моторобудування», він був проголошений як «Рік Івченка». Сам Бог велів прийняти таку ухвалу: Олександр Івченко, майбутній засновник запорізького машинобудівного конструкторського бюро «Прогрес», доктор технічних наук і лауреат багатьох звань і премій, також народився у 1903 році. Унікальне КБ він створив у повоєнному 1945-му, врятував у 60-х роках, коли недолуга політика імперського уряду спричинила агонію авіабудівної промисловості «союзу рівних»...

Всі статті рубрики