Різак для Калашникова

Різак для Калашникова

Скорочення української армії вимагає знищення надлишкової стрілецької зброї та легкого озброєння. Роботи з їх утилізації щойно розпочалися на Центральній артилерійській базі Західного оперативного командування Сухопутних військ ЗС України, що в Кам'янці-Подільському. Це стало можливим завдяки реалізації чергової фази проекту Трастового фонду НАТО «Партнерство заради миру». Країни-донори виділили для благородної справи 900 тисяч євро, ще близько 3 мільйонів гривень вишукала українська сторона. Впродовж двох років переодбачається утилізувати 400 тисяч одиниць зброї, а саме: автомати Калашникова різних модифікацій, карабіни, гвинтівки, пістолети, кулемети, гранатомети тощо. Її завезуть сюди зі складів у Шепетівці, Вознесенську та Ніжині.

Хрестився Христос на Йордан

Хрестився Христос на Йордан

Цього дня 30-річний Ісус був охрещений Іваном Предтечею у водах річки Йордан. Свято називається Богоявленням, адже людям тоді явився Господь у Трійці: Бог-дух святий злинув над Христом, як голуб, а голос із неба мовив: «Це — Син Мій улюблений!». Іван Хреститель закликав людей покаятися і очиститися через хрещення. За Новим Завітом, Ісус хрестився, як звичайна людина, хоча в нього не було гріхів. Просто, було потрібно, «щоб сповнилася уся правда». Свято Богоявлення було встановлено у другій половині ІІ століття, спочатку його відзначали одночасно з Різдвом. Лише у ІV столітті Різдво стало самостійним празником. Про Водохреще вперше згадують в Іпатієвському літописі 1114 року. За народною традицією, воно ще зветься Хрещенням, Йорданню, Орданню.

Весняна купель

Весняна купель

Патологічно тепла зима, яка вже «потішила» українців безсніжним Новим роком, приготувала любителям морозного екстріму черговий сюрприз. На традиційно холодне свято Водохреща не буде ані хрещенських морозів, ані лапатого снігу, ані ополонок у річковій кризі, ані самої криги. Зате буде штормовий вітер, який гнатиме високі хвилі до берегів, ламатиме дерева та розганятиме дорослих і малих по домівках.

«Моржі» виходять iз кабінетів

«Моржі» виходять iз кабінетів

Неймовірно тепла зима поки що не дає любителям на морозі булькнути в ополонку й відчути всю насолоду від «моржування». Однак купання у річці 19 січня вже стало доброю традицією для вищого керівництва держави. Президент України як людина, яка поважає народні традиції, вже звично має намір зануритися у холодну дніпровську воду. Про це «УМ» повідомила керівник апарату прес-служби глави держави Лариса Мудрак. Щоправда, де саме відбуватиметься входження в освячену, хоча й не крижану воду, наразі невідомо. Віктор Ющенко визначиться сьогодні-завтра.

Єпископ, який переміг своїх катів

Єпископ, який переміг своїх катів

У Полтаві з'явився пам'ятник святому Василю. Його відкрили позавчора на території Свято-Макарівського кафедрального собору Української православної церкви. Єпископа-вікарія Полтавської єпархії Василя Зеленцова архієрейський собор канонізував у 2000 році як одного з найвідоміших духовних пастирів-мучеників, закатованих комуно-більшовицькою владою.

Психоневрологічна руда

Психоневрологічна руда

Співробітники криворізької прокуратури, які вирішили перевірити дотримання законодавства про соціальний захист інвалідів у відкритому акціонерному товаристві «Південний гірничозбагачувальний комбінат», вочевидь, і самі не сподівалися натрапити на такий спосіб вирішення проблеми. Щоправда, спершу на підприємстві до законодавчої вимоги щодо підприємств, які використовують найману працю, працевлаштувати 4 відсотки інвалідів від середньооблікової чисельності штатних працівників за рік поставилися не надто серйозно. Бо замість необхідних 387 робочих місць для обділених долею людей спромоглися тільки на 123. Однак, коли на підприємство було накладено штрафну санкцію у сумі 4,4 мільйона гривень, яку необхідно перерахувати до бюджету, вирішили ситуацію врятувати. Головний резерв побачили у Стародобровольському психоневрологічному інтернаті.

Особливостi «регiонального» полювання

Особливостi «регiонального» полювання

Поранення, несумісне з життям, — таку трагiчну інформацію констатували вчора, ближче до обіду, лікарі медичного консиліуму, який зібрався з приводу стану здоров'я народного депутата й одного з лідерів Партії регіонів Євгена Кушнарьова. Про це УНІАНу телефоном з Ізюма повідомив міністр охорони здоров'я Юрій Поляченко. Лікарі робили все можливе, щоб врятувати народного депутата, Харків збирав для нього кров четвертої групи, а з Німеччини до Ізюма вилетіли лікарі. Все марно. Учора о 13.40 у пораненого зупинилося серце. Реанімаційні заходи результатів не дали. Євген Кушнарьов помер, так і не прийшовши до тями.
У російського співака і композитора Юрія Шевчука є чудова пісня під назвою «Не стріляй!». А в ній — дуже розумні й мудрі слова: «Не стреляй и не хвастай другим, что без промаха бьешь по мишеням живым!». Євген Кушнарьов в одному зі своїх інтерв'ю казав: «Є в мене трофеї, про які не соромно не тільки розповідати, а й показувати». Не хочеться говорити про фатум, про трагічний збіг обставин, необережність і безконтрольність полювання в Україні, особливо якщо йдеться про депутатів та чиновників високого рангу. Лише цікаво, чи скоро візьмуть у руки зброю ті, хто цього трагічного вівторка був поруч із Кушнарьовим, і з чиїх рук пролунав той злощасний постріл?

Всі статті рубрики