З Бухарестa з угодами

З Бухарестa  з угодами

Oфіційна церемонія зустрічі Президента України Віктора Ющенка та Президента Румунії Траяна Басеску відбулася вчора опівдні у Маріїнському палаці. Після зустрічі у вузькому колі відбулися переговори делегацій двох держав під головуванням президентів. З українського боку участь у переговорах брали, зокрема, міністр закордонних справ Борис Тарасюк, міністр охорони навколишнього природного середовища Павло Ігнатенко, міністр промислової політики Володимир Шандра, міністр культури і туризму Ігор Ліховий, віце-прем'єр-міністр з гуманітарних питань В'ячеслав Кириленко, повідомила прес-служба Президента України.

Віктор Ющенко: Треба змiнити фiлософiю енергоспоживання

Віктор Ющенко: Треба змiнити фiлософiю енергоспоживання

Саме цiєю тезою глава держави і розпочав свій виступ на нараді з керівниками металургійних підприємств України та адмінгоспактивом регіону. Наскільки індустріальні гіганти готові до «викликів» газового ринку? Яким є рівень задіяння внутрішніх (регіональних) резервів енергозбереження? У чому полягає філософія добробуту людини в умовах переходу на нові засади споживчого ринку?

Дорога моя столиця

Дорога моя столиця

Експерти «Економіст інтелідженс юніт» (підрозділу британського часопису «Економіст») оприлюднили свій щорічний список 130 найдорожчих для проживання міст світу. Відбулася зміна «лідера»: Токіо, яке очолювало список упродовж останніх 14 років, цього року змістилося на другу сходинку, поступившись столиці Норвегії — Осло.

І горобець не проскочить

І горобець не проскочить

Для того щоб уберегти від зараження пташиним грипом сім сотень крилатих мешканців столичного зоопарку, ще торік була розроблена спеціальна програма профілактики. Усі працівники, які доглядають за птахами, отримали спеціальний одяг і засоби особистого захисту і гігієни — без такої «екіпіровки» ніхто не заходить годувати лебедів або ж чистити фазанячі клітки. Щодня птахи одержують раціон, збагачений вітамінами і мікроелементами для зміцнення імунітету, передає «Інтерфакс-Україна». Двічі на день проходить огляд птахів, а щотижня в пернатих беруть на аналіз кров (матеріали досліджують у центральній лабораторії ветеринарної медицини). А щоб уникнути контакту рідкісних птахів iз перелітними — потенційними носіями вірусу, у столиці почали робити вольєри, які зверху накривають плівкою, а по боках обгортають дрібною сіткою, через яку не пролізе навіть горобець. У зоопарку вже побудовано 6 таких вольєрів, треба обладнати ще чотири. Гроші на це має виділити КМДА.

ВІЗАжисти з ЄС

ВІЗАжисти з ЄС

Європейський Союз хоче наразі усунути з перелiку питань з Україною про її можливе членство в ЄС на передбачуване майбутнє, повідомляє «Радіо Свобода». Про це заявила позавчора комісар Євросоюзу із зовнішніх відносин і політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер після зустрічі у Брюсселі з керівником зовнішньополітичного відомства України Борисом Тарасюком. Таким чином було проігноровано заяву Тарасюка про те, що Україна прагне підписання з ЄС нового договору, в якому були б визнані євроінтеграційні аспірації України. Таку заяву голова МЗС України зробив на засіданні Європарламенту 31 січня, повідомляє агенція «Рейтер». Ферреро-Вальднер тепер дала чітко зрозуміти, що Київ такий сигнал найближчим часом не отримає. Позиція єврокомісара розбігається з позицією Європарламенту. Депутат від Великої Британії Чарльз Таннок, який представляє комісію із добросусідства, заявив, що Європарламент і надалі буде підтримувати бажання України вступити до ЄС.

Черговий перфоменс Федірка

Черговий перфоменс Федірка

Відомий чернівецький художник Анатоль Федірко вкотре примусив про себе говорити не тільки в рідному місті, а й далеко за його межами. Безперечно, знахідка Федірка приголомшила мистецькі кола. Художник стверджує, що став господарем картини Казиміра Малевича. Або його учнів. Принаймні чітко впевнений, що картина, знайдена на горищі одного з чернівецьких будинків, належить школі Малевича.

Як на Борисові іменини...

Як на Борисові іменини...

Перший президент Росії Борис Єльцин позавчора відсвяткував свій 75-й день народження. На прийомі в Георгіївській залі Кремля тривалістю дві години ювіляра вітали колишні президенти США та України Білл Клінтон та Леонід Кучма, екс-канцлер Німеччини Гельмут Коль, а також чиннi президенти Білорусі та Казахстану Олександр Лукашенко та Нурсултан Назарбаєв. Ювіляра особисто привітав та вручив подарунки голова УПЦ Алексій ІІ.

Ікар на батарейках

Ікар на батарейках

У Японії створено чергове диво техніки — одномісний літак, який, як стверджують розробники, буде кружляти в небі на звичайних побутових батарейках. Як повідомляє електротехнічна корпорація «Мацусіта електрик», перше випробування апарата буде здійснене у липні цього року.

Тимко обіцяє весну. Правда, через шість тижнів

Тимко обіцяє весну. Правда, через шість тижнів

Головний синоптик країни, харківський бабак Тимко, у перший день лютого побачив власну тінь. Це означає, що весна цього року трохи запізниться і нам, попри всі сподівання на тепло, доведеться пережити ще один холод. Прогнози традиційної синоптичної служби тут ні до чого. Офіційний хранитель Тимка, кандидат біологічних наук, доцент Національного університету імені Каразіна Віктор Токарський говорить, що його телевізор кілька днів тому вийшов із ладу, тому супутникову інформацію про погоду найближчих днів він не чув. Усе переказане адресує винятково своєму підопічному. На це є серйозна причина. У бабачому містечку університетської біостанції вже добрий тиждень триває незвичне пожвавлення. Бабаки дружно розплющують очі і переможно свистять. Тимко ж як спав, так і спить, авторитетно демонструючи всім цікавим свою кошлату спину.

Депардьє екстріму не боїться

Депардьє екстріму не боїться

Французький актор Жерар Депардьє і французький режисер Жозе Дайан, яка буде екранізувати «Тараса Бульбу», у середу в супроводі віце-прем'єр-міністра України В'ячеслава Кириленка і першого заступника міністра культури Владислава Корнієнка відвідали кіностудію імені Довженка. Перед їхнім візитом робітники в авральному режимі розчищали сніг, а співробітники студії, полишивши термінові справи, зійшлися подивитися на світову зірку. Світовій зірці теж було на що подивитися, втім, очевидно, перед візитом її морально підготували. За кілька годин до цього Депардьє сказав, що в Індії, де теж студії не в кращій формі, в Калькутті вони прекрасно зробили фільм, і взагалі він завжди готовий до екстріму. Головному промоутеру української ідеї у Франції показали патріотичні костюми із стрічки Миколи Мащенка «Богдан Хмельницький», а актор попросив прислати йому технічні параметри студії і запитував у господарів, чи є цехи для декорацій, підйомні мости, яка висота стелі тощо.

Голова секретаріату Президента Олег Рибачук:

Голова секретаріату Президента Олег Рибачук:

Якщо перефразувати одкровення голови секретаріату Президента Олега Рибачука, то він фактично називає себе «другою ступінню президентської ракети», передбачаючи, що й сам відпаде, «відпрацьований», як його попередник на посаді «головного канцеляриста» Олександр Зінченко. Але повірити в це складно. Адже Рибачук — один із небагатьох людей у нинішньому оточенні Президента, який іде під руку з Ющенком понад десять років. Якщо бути точним, то Олег Борисович із Віктором Андрійовичем уже 14 років — із часу спільної роботи в Національному банку. Так що «відпрацьована ступінь» Рибачук може хіба перейти на іншу посаду. До речі, за перший рік «помаранчевої» влади пан Олег встиг побути уже й віце-прем'єром (з питань європейської інтеграції).
Ми розмовляємо з Рибачуком у його кабінеті на Банковій — тому самому, де раніше сидів Медведчук. Пан Олег ніби заочно полемізує з «сірим кардиналом» Кучми, розповідаючи про нові порядки. Нам приносять чай у чашках із сервізу, тоді як Рибачук п'є своє питво із помаранчевої кружки з написом «Так! Ющенко». Це сувенір ще з «революційних», штабних часів. Звідти й починаємо інтерв'ю.

Всі статті рубрики