Балаклеївська книгозбірня перемогла в проєкті «Книжкові гранти для бібліотек»

20.03.2024
Балаклеївська книгозбірня перемогла в проєкті «Книжкові гранти для бібліотек»

Балаклеївська бібліотека одержала 116 новесеньких книг, які щойно побачили світ, на суму 30 тис. грн. (Фото Лілії МАСЛЮК.)

На Черкащині Балаклеївська сільська бібліотека пройшла всі етапи конкурсного відбору та виборола перемогу в проєкті «Книжкові гранти для бібліотек».
 
Про це «УМ» повідомила Лілія Маслюк, завідувачка Балаклеївської сільської бібліотеки. За її словами, за результатами конкурсу з-поміж 975 поданих заяв були відібрані лише 38 публічних бібліотек України, які отримали книжки українських видавництв 2021—2024 років видання. 
 
«Наша бібліотека одержала 116 новесеньких книг, які щойно побачили світ, на суму 30 тисяч гривень. Книги надзвичайно цікаві, мають чудову поліграфію, оригінальний дизайн, надруковані на якісному папері з читабельним шрифтом», — говорить Лілія Маслюк.
 
Вона наголошує, що жанрова палітра отриманих книг, які бібліотека відбирала сама з-поміж запропонованих 43 книжкових пакетів, вражає.
 
Це психологічна та химерна проза, детективи, історичні та сентиментальні романи, фентезі, горор, дитяча література та книги нон-фікшн.  Безсумнівно, уточнює пані Лілія, що кожна зі 116 книг зацікавить читачів.
 
«Проєкт дуже потрібний у нинішніх умовах для бібліотек. А реалізувався він Українською асоціацією видавців та книгорозповсюджувачів у партнерстві з Благодійним фондом громади Харкова «Толока», Благодійним фондом «Бібліотечна країна» та завдяки фінансовій підтримці письменників і книготорговців Helping Ukrainian Books and Booksellers (Каролін Форче, Мітчелл Каплан, Крістофер Меррілл, Аскольд Мельничук і Джейн Анру) та Біржової спілки німецьких видавців (Borsenverein des Deutschen Buchhandels)», — веде далі завідувачка Балаклеївської бібліотеки Лілія Маслюк.
 
І додає: всі книжки, доставлені до бібліотеки, мають оригінальну наліпку, на якій зазначено, що їх отримано за фінансової підтримки американських і німецьких благодійників.
 
«Тож висловлюємо щиру подяку всім організаторам, видавцям, письменникам, книготорговцям, благодійникам за неоціненну допомогу бібліотекам у такий нелегкий час. Нехай добро, дароване вами бібліотекам, повертається сторицею», — каже Лілія Маслюк.
 
І підсумовує, що після технічної бібліотечної обробки кожного видання сільські читачі у Балаклеї матимуть змогу насолодитися «дегустацією літературних новинок».