Кам’янчани вже п’ють досхочу

Кам’янчани вже п’ють досхочу

Нарешті жителі 110-тисячного Кам’янця-Подільського спокійно зітхнули. Минулої суботи, після триденної перерви, у багатоквартирні будинки трубами потекла вода. Весь цей критичний час дві третини кам’янчан (а це 60 тисяч населення) могли розраховувати лише на привозну живильну вологу, решту ж людей, здебільшого з приватного сектору, виручали артезіанські свердловини та звичайні криниці.

«Тротилова версія» поки на побутовому рівні

«Тротилова версія» поки на побутовому рівні

Під час вибуху в дев'ятиповерхівці на вулиці Кедріна, 14 сім'я Ніколаєнків втратила свого чоловіка і батька, а двоє дівчаток, віком трьох і восьми років, досі перебувають в обласній дитячій лікарні. Без даху над головою залишилася й сім'я Цибенкiв, яка виховує чотирьох неповнолітніх дітлахів. Саме для цих родин ФК «Шахтар» уже придбав дво- і трикімнатну квартири.

Приїздіть на чай, помедитуємо

Приїздіть на чай, помедитуємо

Якби така історична пам'ятка, як Золочівський замок, була у французів чи британців, то про це, певно, знав би увесь цивілізований світ. Подібних старовинних китайських замків є усього три в Європі (у передмісті Берліна та Санкт-Петербурзі), проте Золочівський, що на Львівщині, — найстаріший з них. І найзанедбаніший, звісно. Щоправда, зараз реставратори займаються «реанімуванням» — намагаються відновити його, аби передати дух тих часів — XVII століття (коли, власне, і побудували замок). По дрібницях наукові працівники збирають експонати і кажуть, що вже зараз є що показати туристам. А у травні бажаючі навіть зможуть узяти участь у чайній церемонії. Працівники музею твердять, що будуть збережені всі традиції: учасники пройдуть від східного саду через кімнату медитації у чайну залу. У китайському замку буде представлене мистецтво мусульманських країн, Індії, Індонезії. Експонати цих держав нещодавно передали Золочівському замку. До речі, у квітні планується нове поповнення експозиції.

Каша уповільненої дії

Каша уповільненої дії

Дитячий будинок-інтернат у Петровському районі Донецька став епіцентром кишкового отруєння. Протягом двох днів із згаданого закладу до інфекційного відділення міської лікарні довелося госпіталізувати 6 вихованців (1997—2001 років народження).

Запорізький мер «приймав» на цвинтарі

Запорізький мер «приймав» на цвинтарі

Рік тому, 23 лютого, десятки тисяч запоріжців проводжали в останню путь 54-річного Олександра Поляка. Смерть міського голови була несподіваною і загадковою, викликала не тільки масу чуток, а й тривале розслідування. Тієї п’ятниці він поїхав на дачу, звідки відійшов у інший світ.

Львів в облозi своїх відходiв?

Львів в облозi своїх відходiв?

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Жовківська районна рада Львівської області поставила перед Львовом ультиматум — до 26 лютого підписати угоду про поступове закриття Грибовицького сміттєзвалища, інакше 27 лютого на своєму засіданні районна рада має намір прийняти рішення про заборону експлуатації сміттєзвалища, куди звозять відходи обласного центру. До таких радикальних дій районну раду спонукала критична ситуація, яка склалася у селах району, що розташовані поблизу обласного центру — Грибовичах, Малехові, Збиранці.

Берег до берега

Берег до берега

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Такою звісткою обнадіяв, перебуваючи в Запоріжжі, перший віце-прем'єр України Микола Азаров. Як повідомляє УНІАН, ті мости, що зараз функціонують в обласному центрі, не тільки не справляються з потоком транспорту, а й потребують ремонту та реконструкції. Силами місцевого бюджету вирішити цю проблему неможливо, і керівництво області звернулося до уряду з проханням надати фінансову підтримку. Микола Азаров зазначив, що в Держбюджеті на 2005 рік, можливо, вже й будуть передбачені кошти для його будівництва.

Ікра із желатину

Ікра із желатину

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

Кілограми чорної ікри «виловили» на території спортивної бази, що у Вишгороді, працівники УБОЗ Київської області. Власне, ікрою цю продукцію й назвати було важко, адже виготовляли її з желатину, соняшникової олії та звичайних оселедців, які в заморожених брикетах зберігались у цеху. Коли убозівці потрапили в приміщення їдальні, де виробляли «делікатес», там саме кипіла робота. При певних температурах желатин, розведений у воді, змішували через дозатор із соняшниковою олією, в результаті чого отримували кульки, схожі на ікру. Після промивання цю масу клали до великого чану, де був заварений чай. Через 1,5—2 години кульки набували коричневого кольору і ставали твердими. Трохи згодом в ікру додавали харчову добавку, яка вміщує залізо та йод, що придає їй ще більшої твердості та чорного кольору. В цей час у іншому казані варили оселедці з великою кількістю солі. В цьому росолі «делікатес» набував характерного для себе запаху. Потім ікру ще раз обробляли хімічним розчином і розфасовували в банки.

Не «чорним золотом» єдиним

Не «чорним золотом» єдиним

Намагання переконати недовірливих, що Донеччина має підстави зватися не тільки «кочегаркою», а й краєм із багатющим духовним потенціалом, спостерігалися й раніше. Та досі різноманітні заходи (фестивалі, конкурси, концерти) були своєрідною прелюдією і мали здебільшого разовий ефект. Отож тепер великі надії керівники області покладають на оголошений тут Рік духовності, програму проведення якого вже затвердила постійна комісія обласної ради з питань культури, духовності та підтримки ЗМІ.

Шукали одних, знайшли інших

Шукали одних, знайшли інших

Розслідування резонансного вбивства столичного кримінального «авторитета» Валерія Прищика (Прища) навело співробітників Управління боротьби з організованою злочинністю ще на два злочини.

Уроки виживання

Уроки виживання

Тому, що цієї зими у школах Рівненщини було оголошено карантин, найбільше, мабуть, раділи батьки, чиї діти навчаються у загально-освітній школі села Користь Корецького району. Через те, що там кожної хвилини на них може впасти дах. Більше того, дітям доводиться вчитися у класних кімнатах iз калюжами та серед стін, уражених грибком. За даними обласного управління освіти і науки, на Рівненщині приміщення 25 шкіл потребують капітального ремонту. Більшість із них — у сільській місцевості.

У Франції «Навала варварів»

У Франції «Навала варварів»

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/clients/umoloda/inc/templates/news2.inc on line 44

У суботу ввечері у славетному паризькому театрі «Шателе 29» пройшла 29-та щорічна церемонія вручення найвищих кінематографічних нагород Франції — «Сезарів». Головний «Сезар» за кращий франкомовний фільм минулого року дістався канадській стрічці «Навала варварів». Її постановник, 62-річний канадський кінорежисер Дені Аркан, повезе до провінції Квебек ще дві почесні статуетки за свою кінооду дружбі та смерті — за кращі режисуру і сценарій. «Сезарами» за кращі акторські роботи нагороджені єгиптянин Омар Шаріф (стрічка «Мсьє Ібрагім та квіти Корану») та молода зірка французького кіно Сільві Тесту (стрічка «Страх і тремтіння»). Відзначилася і акторська династія Депардьє.

Всі статті рубрики