У цих книгах — голос українського народу: Захід має знати правду про повномасштабну агресію росіян
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
Міносвіти планує скоротити години викладання української і зарубіжної літератур і інтегрувати два предмети в один курс.
Перша заступниця голови Комітету ВР з питань гуманітарної та інформаційної політики Ірина Констанкевич відреагувала на публікацію «України молодої» авторства доктора філологічних наук Михайла Наєнка про проблеми викладання української і зарубіжної літератур в середній школі.
Йдеться про статтю "МОН робить шмон у художній літературі та в душах учителів і учнів".
Як повідомляє Україна молода, про це депутатка Констанкевич написала у Facebook в понеділок.
«Професор Михайло Наєнко опублікував гнівний пост і статтю в захист української літератури в школі. Я з ним солідарна на всі 100%. З такою ж позицією я виступила під час засідання робочої групи в МОН, обґрунтувавши шкідливість і небезпеку таких новацій», - написала Ірина Констанкевич.
За її словами, дивує, що на цьому ж засіданні «присутні філологи, освітяни поховали голови в пісок». Мовляв, моя хата з краю…
Народна депутатка додає: «Здивували і члени робочої групи, прізвища яких треба оприлюднити і також розміри багатомільйонного міжнародного гранту, виділеного на новітніх валуєвих... До речі, вони люблять себе іменувати патріотами...».
Пані Ірина наголошує, що ці процеси почалися ще за попередніх керівників Міносвіти, але «міністри змінюються, а от «підпанки» - ні».
«Я також спілкувалася з міністром С. Шкарлетом, заступницею міністра В. Роговою, яка опікуються питаннями школи, і донесла позицію науковців, освітян. Чекаємо реакцію МОНу на «плідну» роботу робочої групи з підготовки програми для 5-9 класів», - підсумовує пані Констанкевич.
Читайте також іншу статтю Михайла Наєнка: "Як МОН сприяє, щоб нечитання "знесло Україну зі світу".
«Душевні муки звичайних людей часто губляться серед історій про війну. >>
На Різдво, 25 грудня, на 81 році життя в Чернівцях померла лікарка Марія Марчук, якій легендарний співак Володимир Івасюк присвятив свій хіт "Червона рута". >>
Літературну премію імені полеглого на війні сина Ярослава Строя заснувала вінницька письменниця Валентина Павленко. >>
У Київській публічній бібліотеці імені Самеда Вургуна відкрили виокремлену книгозбірню українського поета та перекладача тюркських літератур Миколи Мірошниченка (1947—2009). >>
Поміркувати про поезію Богдана Томенчука найкраще з авторськими строфами: >>
У крайньому романі Стівена Кінга «Голлі» (Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2024) знову немає нічого від класичного іміджу «короля жахів»: ані містики, ні фентезійних істот. >>