Вступаємо за новими правилами?

Міносвіти працює над розробкою нових Правил вступу до вишів на 2014 рік. Зокрема, як повідомив директор Департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко, наразі розглядають можливість скорочення кількості університетів, до яких абітурієнти зможуть подавати заяви, а також скорочення строків тривалості вступної кампанії.

«Домашнє завдання» для України

Головним питанням порядку денного учорашнього засідання уряду став розгляд проекту Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. «Сьогодні ми повинні прийняти рішення історичної ваги», — сказав, відкриваючи засідання Кабінету Мінiстрів, Прем’єр Микола Азаров.

Десять лікарень за п’ять–сім років

Під час перебування в Гаазі Прем’єр–міністр України Микола Азаров домовився з компанією Royal Philips Electronics про створення робочої групи, яка займатиметься втіленням у життя проекту будівництва і оснащення десяти сучасних медичних центрів в Україні.

Коли старість у радість

Коли старість у радість

Українцям ще довго доведеться наздоганяти японців, які живуть у середньому до 82 років. Утім маленький привід для радощів усе ж є: за часи незалежності майже на два кроки (тобто роки) ми стали ближчими до жителів Країни Східного Сонця.

СПАСи і сохрани

СПАСи і сохрани

У понеділок, 19 серпня, православні відзначатимуть велике дванадесяте свято — Преображення Господнє. Як розповідає біблійна легенда, під час перебування в Галилеї Ісус Христос разом зi своїми учнями Петром, Яковом та Іваном зійшов на гору Фафор, щоб помолитися.

Митрополит без «правої руки»?

Поряд з очільником Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Володимиром залишається дедалі менше відданих людей. От і секретар предстоятеля Олександр Драбинко, який опинився в центрі скандалу з викраденням черниць, нібито подав Синоду заяву про відставку. Таку інформацію розповсюдили ЗМІ, посилаючись на джерело в Києво–Печерській лаврі. «Його [Драбинка] заяву повинні розглянути на найближчому засіданні, там і вирішуватимуть. Якщо він піде у відставку, то може бути просто священиком, але секретарем уже не буде», — каже поінформоване джерело. Дата найближчого засідання Синоду наразі не відома. Але очевидно одне: прохання про відставку може бути спровоковане лише скандальним викраденням черниць, розслідування щодо якого триває.

Гарячий танець

Гарячий танець

Двадцять двоє українських дітей віком від 11 до 13 років потрапили в лікарню болгарського міста Бургас з опіками. Танцюристи з України, які представляють колектив «Ювента», брали участь у Міжнародному фольклорному фестивалі у Несебрі «Сонце, радість і краса». Оскільки діти виступали босоніж, танці на розпеченій просто неба до 60 градусів сцені далися взнаки — одразу після виступу вони почали скаржитися на біль. Зрештою в танцюристів з України діагностували опіки другого ступеня на поверхні стоп.

Від інфекцій захищає, від штрафів — ні

Сумою в 16 мільйонів гривень може поплатитися фармацевтична фірма «Дарниця» за недобросовісну рекламу. Відповідне рішення ухвалив Київський апеляційний адмінсуд. Рекордну для українських фармвиробників суму штрафу «Дарниці» виписали за рекламу препарату «Мірамістин», яка, на думку експертів, пропагує незахищений секс. Адже в рекламному ролику виробник просував цей препарат як альтернативний засіб презервативам, наголошуючи, що він може забезпечити «секс для задоволення без інфекцій».

Королева мріє стати іконописцем

Королева мріє стати іконописцем

Минулої суботи в Києві обрали міс України–2013. Корону найвродливішої дівчини країни отримала 21–річна студентка Ганна Заячківська з Івано–Франківська. Фінал національного конкурсу відбувся в режимі закритої VIP–тусовки в одному з київських готелів. На вечірці були присутні світові знаменитості: світська левиця Періс Хілтон, актор Ван Дамм, моделі Адріана Ліма та Ірина Шейк.

Постріл iз газетного автомата

Постріл iз газетного автомата

Більше 50 відсотків усіх тиражів друкованих засобів масової інформації сьогодні продаються на території Київського метрополітену. Проте вже незабаром купити улюблене видання пасажирам столичної «підземки» буде проблематично. Адже традиційні ятки з великим асортиментом друкованої продукції мусять зникнути зі станцій метро, натомість купувати свіжу пресу пасажирам запропонують зі спеціальних автоматів. Але останні матимуть обмежений вибір газет і журналів.