«Тигр» підібрався до Євромайдану

П’ятиденну блокаду коледжу Національного авіаційного університету, що у Василькові, вчора таки прорвали. Нагадаємо, що саме в цьому навчальному закладі знайшов прихисток підрозділ внутрішніх військ «Тигр», який прибув із Криму нібито для охорони громадського порядку.

Гроші — на розвиток

Українська банківська система поступово переорієнтовується на кредитування реального сектору економіки, а не на дрібного споживача. Й ця тенденція свідчить про реальне покращення економічних показників і збільшення довіри до вітчизняного бізнесу.

Столиця майбутнього

Метро на Троєщину, автомобільні тунелі й багаторівневі розв’язки навколо центру, історичний центр звільнений від адміністративного та офісного навантаження, будівництво житла на правому березі — такий Київ майбутнього намалював на вчорашньому засіданні уряду Прем’єр–міністр Микола Азаров.

Пенсії зростають навесні

На засіданні у середу уряд затвердив рішення, яке стосується мільйонів українських пенсіонерів, — новий порядок березневого перерахунку пенсій. Про це повідомила міністр соціальної політики Наталія Королевська.

Одеський «погром»

Одеський «погром»

Учора мер Одеси Олексій Костусєв написав заяву про складення повноважень міського голови. Відповідне повідомлення з’явилося по обіді на офіційному сайті мерії. Від цієї несподіваної новини дехто зітхнув з полегшенням (адже мiсто позбулося керівника–українофоба), а декого, особливо в одеських владних кабінетах, вона й налякала, адже це звільнення може мати непрогнозовані наслідки.

Переходити на зимовий час краще в листопаді

Переходити на зимовий час краще в листопаді

Уже в ці вихідні, в ніч iз суботи на неділю, в Україні скасовується «літній» час. Для цього о четвертій годині ночі стрілки годинників слід перевести на годину назад. Нагадаємо, що зимовий час є природним для України — він відповідає біоритмам місцевого населення. Втім, окрім можливості поспати на годину довше, у переведенні стрілок є й один мінус, адже тепер о 17­й годині вже буде поночіти.

Земля ва–БАНК

Учора в агенції «Українські новини» представники парламенту, виконавчої влади та експерти зібралися за «круглим» столом, щоб обговорити питання «Державний земельний банк: за чи проти». Ця тема останнім часом викликає гострі дискусії в суспільстві, адже створення нового гравця на земельному ринку не всім до вподоби.

Дорога в Європу

Дорога в Європу

Упродовж двох днів у Києві тривав Український форум транспортної інфраструктури, організаторами якого виступили Інститут Адама Сміта (Великобританія) та Міністерство інфраструктури України. Як реалізувати транзитний потенціал України в рамках міжнародної системи транспортних коридорів та яка роль бізнесу в реалізації значних інфраструктурних проектів — ці питання стали ключовими для обговорення учасниками форуму.

Україна і Росія: «перезавантаження»

На вчорашньому засіданні уряду Прем’єр–міністр України Микола Азаров ділився враженнями від своєї поїздки в Росію. «До зустрічі з російськими колегами ми як ніколи ретельно готувалися», — наголосив Микола Янович, адже «у наших відносинах накопичились проблеми».

Вступаємо за новими правилами?

Міносвіти працює над розробкою нових Правил вступу до вишів на 2014 рік. Зокрема, як повідомив директор Департаменту вищої освіти МОН Юрій Коровайченко, наразі розглядають можливість скорочення кількості університетів, до яких абітурієнти зможуть подавати заяви, а також скорочення строків тривалості вступної кампанії.