СПАСи і сохрани

СПАСи і сохрани

У понеділок, 19 серпня, православні відзначатимуть велике дванадесяте свято — Преображення Господнє. Як розповідає біблійна легенда, під час перебування в Галилеї Ісус Христос разом зi своїми учнями Петром, Яковом та Іваном зійшов на гору Фафор, щоб помолитися.

Митрополит без «правої руки»?

Поряд з очільником Української православної церкви Московського патріархату митрополитом Володимиром залишається дедалі менше відданих людей. От і секретар предстоятеля Олександр Драбинко, який опинився в центрі скандалу з викраденням черниць, нібито подав Синоду заяву про відставку. Таку інформацію розповсюдили ЗМІ, посилаючись на джерело в Києво–Печерській лаврі. «Його [Драбинка] заяву повинні розглянути на найближчому засіданні, там і вирішуватимуть. Якщо він піде у відставку, то може бути просто священиком, але секретарем уже не буде», — каже поінформоване джерело. Дата найближчого засідання Синоду наразі не відома. Але очевидно одне: прохання про відставку може бути спровоковане лише скандальним викраденням черниць, розслідування щодо якого триває.

Гарячий танець

Гарячий танець

Двадцять двоє українських дітей віком від 11 до 13 років потрапили в лікарню болгарського міста Бургас з опіками. Танцюристи з України, які представляють колектив «Ювента», брали участь у Міжнародному фольклорному фестивалі у Несебрі «Сонце, радість і краса». Оскільки діти виступали босоніж, танці на розпеченій просто неба до 60 градусів сцені далися взнаки — одразу після виступу вони почали скаржитися на біль. Зрештою в танцюристів з України діагностували опіки другого ступеня на поверхні стоп.

Від інфекцій захищає, від штрафів — ні

Сумою в 16 мільйонів гривень може поплатитися фармацевтична фірма «Дарниця» за недобросовісну рекламу. Відповідне рішення ухвалив Київський апеляційний адмінсуд. Рекордну для українських фармвиробників суму штрафу «Дарниці» виписали за рекламу препарату «Мірамістин», яка, на думку експертів, пропагує незахищений секс. Адже в рекламному ролику виробник просував цей препарат як альтернативний засіб презервативам, наголошуючи, що він може забезпечити «секс для задоволення без інфекцій».

Королева мріє стати іконописцем

Королева мріє стати іконописцем

Минулої суботи в Києві обрали міс України–2013. Корону найвродливішої дівчини країни отримала 21–річна студентка Ганна Заячківська з Івано–Франківська. Фінал національного конкурсу відбувся в режимі закритої VIP–тусовки в одному з київських готелів. На вечірці були присутні світові знаменитості: світська левиця Періс Хілтон, актор Ван Дамм, моделі Адріана Ліма та Ірина Шейк.

Постріл iз газетного автомата

Постріл iз газетного автомата

Більше 50 відсотків усіх тиражів друкованих засобів масової інформації сьогодні продаються на території Київського метрополітену. Проте вже незабаром купити улюблене видання пасажирам столичної «підземки» буде проблематично. Адже традиційні ятки з великим асортиментом друкованої продукції мусять зникнути зі станцій метро, натомість купувати свіжу пресу пасажирам запропонують зі спеціальних автоматів. Але останні матимуть обмежений вибір газет і журналів.

У кожного своя зустріч із Богом…

У кожного своя зустріч із Богом…

На сороковий день від Різдва Христового Діва Марія та Йосип уперше принесли маленького Божого сина до єрусалимського храму, аби присвятити Ісуса Господові. В храмі їх зустрів сивий старець Симеон, який давно чекав на зустріч із Богом. Колись він не повірив, що Спаситель народиться на землі від звичайної жінки, тому йому було обіцяно, що він не помре, поки не побачить здійснення цього дива. Ця зустріч — Стрітення — відбулася, тепер Симеон, який, за переказами, жив уже триста років, нарешті міг одержати вічний спокій. Перед смертю він сказав пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, iз миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів». «Симеон говорить, що закінчився час важкого і довготривалого очікування і настав час спасіння, адже світло, яке виходило від Богодитяти, освітило і його серце світлом богопізнання, — пояснює архієпископ УПЦ КП Епіфаній. — Перед очима блаженного старця тепер відкрились усі ті блага, які приніс на землю Ісус. Він прийшов звільнити рід людський від рабства гріха і смерті». У кожного християнина, кажуть богослови, своє стрітення — своя зустріч із Богом. Це момент, коли ми усвідомлюємо, що живемо не просто для задоволення своїх потреб і забаганок. Навіть сам Христос казав, що прийшов у цей світ не для того, щоб Йому служили, а щоб послужити іншим.

Вакцина, яка зВІЛьнить

Вакцина, яка зВІЛьнить

У Франції почали клінічно тестувати нову терапевтичну вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це офіційно повідомив професор iз Марселя Ерван Лоре. Команда Лоре протягом 15 років вивчала синтезовані в зараженому організмі білки, які порушують нормальну роботу імунної системи, повідомляє ІТАР–ТАКС. Результатом дослідження стало створення синтетичного білка Tat Oyi, здатного пригнічувати активність «нездорових» білків. Професор запевняє, що розробка його команди — цілком інноваційний продукт.

Щоб не сичала

Хоча в ніч iз 31 грудня на 1 січня, коли ми зустрічатимемо Новий рік, у східному календарі ще пануватиме Дракон, але традиція задобрювати символ наступного року міцно увійшла в побут українців. Отже, як треба вдягтися і що поставити на святковий стіл, аби Змія була прихильною в наступному році?

Христос уже народився

Христос уже народився

Переважна частина християн світу саме сьогодні вітає народження Богодитини — Ісуса Христа. З цієї нагоди в римо–католицьких храмах України сьогодні відбудеться урочиста Різдвяна меса. Через це більшість консульств та офіційних представництв католицьких держав в Україні сьогодні не працюватимуть.