У кожного своя зустріч із Богом…

У кожного своя зустріч із Богом…

На сороковий день від Різдва Христового Діва Марія та Йосип уперше принесли маленького Божого сина до єрусалимського храму, аби присвятити Ісуса Господові. В храмі їх зустрів сивий старець Симеон, який давно чекав на зустріч із Богом. Колись він не повірив, що Спаситель народиться на землі від звичайної жінки, тому йому було обіцяно, що він не помре, поки не побачить здійснення цього дива. Ця зустріч — Стрітення — відбулася, тепер Симеон, який, за переказами, жив уже триста років, нарешті міг одержати вічний спокій. Перед смертю він сказав пророчі слова: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, iз миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів». «Симеон говорить, що закінчився час важкого і довготривалого очікування і настав час спасіння, адже світло, яке виходило від Богодитяти, освітило і його серце світлом богопізнання, — пояснює архієпископ УПЦ КП Епіфаній. — Перед очима блаженного старця тепер відкрились усі ті блага, які приніс на землю Ісус. Він прийшов звільнити рід людський від рабства гріха і смерті». У кожного християнина, кажуть богослови, своє стрітення — своя зустріч із Богом. Це момент, коли ми усвідомлюємо, що живемо не просто для задоволення своїх потреб і забаганок. Навіть сам Христос казав, що прийшов у цей світ не для того, щоб Йому служили, а щоб послужити іншим.

Вакцина, яка зВІЛьнить

Вакцина, яка зВІЛьнить

У Франції почали клінічно тестувати нову терапевтичну вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це офіційно повідомив професор iз Марселя Ерван Лоре. Команда Лоре протягом 15 років вивчала синтезовані в зараженому організмі білки, які порушують нормальну роботу імунної системи, повідомляє ІТАР–ТАКС. Результатом дослідження стало створення синтетичного білка Tat Oyi, здатного пригнічувати активність «нездорових» білків. Професор запевняє, що розробка його команди — цілком інноваційний продукт.

Щоб не сичала

Хоча в ніч iз 31 грудня на 1 січня, коли ми зустрічатимемо Новий рік, у східному календарі ще пануватиме Дракон, але традиція задобрювати символ наступного року міцно увійшла в побут українців. Отже, як треба вдягтися і що поставити на святковий стіл, аби Змія була прихильною в наступному році?

Христос уже народився

Христос уже народився

Переважна частина християн світу саме сьогодні вітає народження Богодитини — Ісуса Христа. З цієї нагоди в римо–католицьких храмах України сьогодні відбудеться урочиста Різдвяна меса. Через це більшість консульств та офіційних представництв католицьких держав в Україні сьогодні не працюватимуть.

Таки не курять

Українські ресторатори таки дотримуються букви закону — після 16 грудня, відколи набула чинності заборона курити в закладах харчування, в ресторанах і кафе зникли зали для курців. У цьому «УМ» переконалася, побувавши в піцерії «Челентано», що біля метро «Шулявська», — невеличкий зал на чотири столики відгороджений скляними дверима, де досі можна було курити, тепер обклеєний наліпками «У нас не курять». Навіть у «розливайці» неподалік піцерії «УМ» курців не зафіксувала. Як і традиційних попільничок на столах. Тут теж висить табличка «Курити заборонено», правда, ледь помітна за великим фікусом. Утім, зізнається офіціантка, з курцями час від часу таки виникають «антитютюнові» конфлікти: публіка, самі розумієте, збирається така, якій закони не писані.

Важка ти, шапко негоди

Несподівані канікули випали учням школи в селі Рови, що у Вишгородському районі Київщини. Через товщу снігу в їхньому навчальному закладі в ніч із середи на четвер обвалився дах. Проводити уроки в аварійному приміщенні стало небезпечно, тому учнів поки що відправили на дострокові канікули.

Подвор’я святої гори

Подвор’я святої гори

У неділю при столичному храмі святителя Михаїла, що на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні, офіційно відкрили подвор’я Свято–Пантелеймонівського на Афоні монастиря (або так зване Афонське подвор’я). В урочистостях узяли участь перші особи держави — Президент Віктор Янукович, Прем’єр–міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Провiв святкове богослужіння предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир, який прибув на подію у візку — він досі набирається сил після виснажливої хвороби, одначе намагається брати участь у всіх важливих для життя церкви заходах.

Пішла туди, де мільйони не потрібні

На Донеччині, у Горлівці, минулої неділі поховали президента холдингу «Баядера» Ольгу Нечитайло–Ріджок. Різноманітні рейтинги називали її найбагатшою жінкою України. У 2011 році український «Форбс» нарахував у пані Ольги статків на 163 мільйони доларів. А журнал «Коррєспондєнт» оцінив її активи в харчопромі, ритейлі й дистрибуції аж у 476 мільйонів доларів. Цьогоріч видання «Фокус» нарахувало в Ольги Володимирівни 362 мільйони доларів, віддавши їй 45–те місце в списку найбагатших українців (і перше — серед жінок–мільйонерок).

Крим погуляє на студентські гроші?

Чинне Міністерство освіти продовжує дивувати своїми реформами. Наприклад, одна з останніх — починати навчальний рік у вишах не з 1 вересня, як зараз, а з 1 жовтня. Місяць оксамитового сезону спудеї мають витратити з розумом — на дешевий відпочинок у Криму. Таку ідею освітянам підкинув голова Радміну Криму Анатолій Могильов. На його думку, за рахунок студентів удасться продовжити курортний сезон у Криму. «У багатьох європейських країнах навчальний рік для вузів починається у жовтні. Вересень підходить для відпочинку в Криму, це час оксамитового сезону, унікальних фестивалів та суттєвого зниження цін на проживання в готелях і санаторіях. Ми дамо додаткові можливості для відпочинку нашої молоді, розширимо рамки курортного сезону. Не думаю, що це сильно вплине на навчальний процес», — сказав Могильов.

День знань буде з «Букварем»

Перше вересня цього року випало на суботу. Проте, незважаючи на вихідний, згідно з графіком, затвердженим Міністерством освіти, цього дня для школярів таки пролунає перший дзвоник і розпочнеться навчальний рік.