Пішла туди, де мільйони не потрібні

На Донеччині, у Горлівці, минулої неділі поховали президента холдингу «Баядера» Ольгу Нечитайло–Ріджок. Різноманітні рейтинги називали її найбагатшою жінкою України. У 2011 році український «Форбс» нарахував у пані Ольги статків на 163 мільйони доларів. А журнал «Коррєспондєнт» оцінив її активи в харчопромі, ритейлі й дистрибуції аж у 476 мільйонів доларів. Цьогоріч видання «Фокус» нарахувало в Ольги Володимирівни 362 мільйони доларів, віддавши їй 45–те місце в списку найбагатших українців (і перше — серед жінок–мільйонерок).

Крим погуляє на студентські гроші?

Чинне Міністерство освіти продовжує дивувати своїми реформами. Наприклад, одна з останніх — починати навчальний рік у вишах не з 1 вересня, як зараз, а з 1 жовтня. Місяць оксамитового сезону спудеї мають витратити з розумом — на дешевий відпочинок у Криму. Таку ідею освітянам підкинув голова Радміну Криму Анатолій Могильов. На його думку, за рахунок студентів удасться продовжити курортний сезон у Криму. «У багатьох європейських країнах навчальний рік для вузів починається у жовтні. Вересень підходить для відпочинку в Криму, це час оксамитового сезону, унікальних фестивалів та суттєвого зниження цін на проживання в готелях і санаторіях. Ми дамо додаткові можливості для відпочинку нашої молоді, розширимо рамки курортного сезону. Не думаю, що це сильно вплине на навчальний процес», — сказав Могильов.

День знань буде з «Букварем»

Перше вересня цього року випало на суботу. Проте, незважаючи на вихідний, згідно з графіком, затвердженим Міністерством освіти, цього дня для школярів таки пролунає перший дзвоник і розпочнеться навчальний рік.

Дипломи подорожчають. Але не скрізь

З нового навчального року вища освіта в багатьох вишах України стане дорожчою — вітчизняні інститути та університети з вересня підвищили плату за навчання «на контракті». Про це повідомляє «Український бізнес ресурс». Для тих, хто вже навчається, вартість навчання залишиться незмінною, а от новоспечені студенти вже мають орієнтуватися на дещо вищі ціни.

І напоїмо, і про безпеку подбаємо

І напоїмо, і про безпеку подбаємо

Кризу подолано! Про це свідчать не тільки рекламні ролики провладної партії, а й оптимістичний настрій Прем’єр–міністра Миколи Азарова. «Незважаючи на негативний вплив світової кон’юнктури та рецесію в Євросоюзі, економіка України продовжує зростати, — бадьоро відрапортував він на вчорашньому засіданні уряду. — Реальний ріст ВВП за перше півріччя становить 2,5%, індекс промислового виробництва — 100,4%. У добувній промисловості обсяги виробництва зросли на 2,7%, виробництво сільськогосподарської продукції збільшилося на 7,4%, роздрібна торгівля — на 16%. У цілому, це позитивні показники». На такій хвилі позитиву саме час зайнятися і більш буденними завданнями.

Хто не згоден — апелює

Цьогоріч утричі більше абітурієнтів оскаржили результати Зовнішнього незалежного оцінювання. За словами директора Українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої, вони отримали 9783 апеляційні заяви від абітурієнтів, незгодних із результатами тестувань (торік апеляційна комісія розглянула 3206 заяв). Найбільше цього року абітурієнти оскаржують результати з української мови та літератури. Дуже багато запитань також, за словами Ірини Зайцевої, виникло щодо тестів з біології. Нині члени комісії зареєстрували 740 апеляційних заяв iз приводу результатів з цього предмета, 694 вже розглянули, 691 результат залишили без змін, 3 підвищили. «До подачі апеляційної заяви з німецької мови в мене було 181,5, а після розгляду — 191,5!» — такий відгук написала на сайті Українського центру оцінювання якості освіти користувач під іменем Марія. А от користувач під ніком Євгеній написав таке (подаємо текст без змін): «Здраствуйте! У мене таке питання, чому по укр–мови та литератури я ответив на 23 правильних вопроса и за твир отримав 4 в суми получаеться 27, а мени поставили 122,5 та я подав апеляцию де написано мало пидстав на розглядання заяви я надеивсь на колидж и тепер прийдеться йти у бурсу вся жизнь пид косяк писля бурси». Цей абітурієнт, мабуть і не підозрює, що з такою грамотністю добре, що він бодай якісь бали набрав! Як зазначає пані Зайцева, буває, що абітурієнту в ході апеляції можуть знизити бал за проходження тесту. Хоча найчастіше апеляційна комісія все залишає без змін.

Ой на горі горіли вогні

Нинішньої ночі в наших лісах має розквітнути червоно–вогняна квітка папороті. З давніх–давен нею намагалися заволодіти різні сміливці. Адже вважалося: той, хто знайде те диво, розумітиме мову тварин і дерев, а також зможе знайти будь–який скарб. Ось і цьогоріч ми знову віритимемо в цю красиву легенду, хоча й не підемо до лісу на пошуки вогняної квітки, адже ще зі шкільного курсу ботаніки знаємо — папороть не цвіте. Навіть у таку чарівну ніч, як сьогоднішня.

«Економіка гаманця — це коли зміни відчує кожен»

«Економіка гаманця — це коли зміни відчує кожен»

На економічному форумі в Києві лідер партії «Україна — Вперед!» Наталія Королевська презентувала експертам і громадськості проект економічного розвитку України «Нова економіка — нова країна». За словами Королевської, документ уже пройшов обговорення в 25 містах України, в дискусіях взяли участь понад 30 тисяч осіб. Тепер упродовж трьох місяців за участю експертів, економістів, ініціативних груп буде підготовлено детальний план реалізації проекту, презентація якого відбудеться у вересні. В ньому буде помісячно розписано кроки, якими Україна наближатиме себе до економічного дива. А воно, переконана Наталія Королевська, цілком можливе в нашій країні.

Миротворець повернувся

У вівторок у Синодальному залі Київської митрополії УПЦ Московського патріархату відбувся Священний синод, на якому вперше після початку своєї хвороби головував митрополит Київський і всія України Володимир. Тож першою ухвалою Синоду стало рішення «піднести подячні молитви Милосердному Богу за те, що Він почув молитви Церкви і підняв з одра хвороби Блаженнійшого митрополита Володимира, який приступив до виконання своїх обов’язків». У зв’язку з тим, що предстоятель знову тримає кермо управління Церквою у своїх руках, Синод призупинив дію деяких своїх попередніх рішень. Так, зокрема, втратили чинність рішення про тимчасово головуючого на засіданнях Священного синоду УПЦ МП (ним, нагадаємо, на період хвороби предстоятеля було призначено митрополита Одеського й Ізмаїльського Агафангела (Саввіна), а також щодо тимчасового керуючого Київською єпархією (ці функції були покладені на намісника Києво–Печерської лаври митрополита Павла (Лебедя). Призупинено й рішення грудневого Священного синоду щодо перевірки фінансово–господарської діяльності Київської митрополії УПЦ та Київської єпархії за 2011 рік. Також владика здійснив низку кадрових перестановок.

Із вірою в диво

Із вірою в диво

Партія Наталії Королевської «Україна — Вперед!» піде на вибори власним партійним списком, а також намагатиметься виставити своїх кандидатів у якомога більшій кількості мажоритарних округів. Про це під час форуму прихильників молодої політичної сили заявила сама Королевська, яка готова очолити вищезгаданий список. На зібрання, що відбулося в Міжнародному виставковому центрі на Лівому березі, зі столиці та регіонів України приїхало близько трьох тисяч осіб. За словами лідерки партії, це вдесятеро більше, ніж зібралося на попередній форум місяць тому, де партія Королевської, колишня УСДП, отримала теперішню назву «Україна — Вперед!»