Вакцина, яка зВІЛьнить

Вакцина, яка зВІЛьнить

У Франції почали клінічно тестувати нову терапевтичну вакцину проти вірусу імунодефіциту людини (ВІЛ). Про це офіційно повідомив професор iз Марселя Ерван Лоре. Команда Лоре протягом 15 років вивчала синтезовані в зараженому організмі білки, які порушують нормальну роботу імунної системи, повідомляє ІТАР–ТАКС. Результатом дослідження стало створення синтетичного білка Tat Oyi, здатного пригнічувати активність «нездорових» білків. Професор запевняє, що розробка його команди — цілком інноваційний продукт.

Щоб не сичала

Хоча в ніч iз 31 грудня на 1 січня, коли ми зустрічатимемо Новий рік, у східному календарі ще пануватиме Дракон, але традиція задобрювати символ наступного року міцно увійшла в побут українців. Отже, як треба вдягтися і що поставити на святковий стіл, аби Змія була прихильною в наступному році?

Христос уже народився

Христос уже народився

Переважна частина християн світу саме сьогодні вітає народження Богодитини — Ісуса Христа. З цієї нагоди в римо–католицьких храмах України сьогодні відбудеться урочиста Різдвяна меса. Через це більшість консульств та офіційних представництв католицьких держав в Україні сьогодні не працюватимуть.

Таки не курять

Українські ресторатори таки дотримуються букви закону — після 16 грудня, відколи набула чинності заборона курити в закладах харчування, в ресторанах і кафе зникли зали для курців. У цьому «УМ» переконалася, побувавши в піцерії «Челентано», що біля метро «Шулявська», — невеличкий зал на чотири столики відгороджений скляними дверима, де досі можна було курити, тепер обклеєний наліпками «У нас не курять». Навіть у «розливайці» неподалік піцерії «УМ» курців не зафіксувала. Як і традиційних попільничок на столах. Тут теж висить табличка «Курити заборонено», правда, ледь помітна за великим фікусом. Утім, зізнається офіціантка, з курцями час від часу таки виникають «антитютюнові» конфлікти: публіка, самі розумієте, збирається така, якій закони не писані.

Важка ти, шапко негоди

Несподівані канікули випали учням школи в селі Рови, що у Вишгородському районі Київщини. Через товщу снігу в їхньому навчальному закладі в ніч із середи на четвер обвалився дах. Проводити уроки в аварійному приміщенні стало небезпечно, тому учнів поки що відправили на дострокові канікули.

Подвор’я святої гори

Подвор’я святої гори

У неділю при столичному храмі святителя Михаїла, що на території Олександрівської (Жовтневої) лікарні, офіційно відкрили подвор’я Свято–Пантелеймонівського на Афоні монастиря (або так зване Афонське подвор’я). В урочистостях узяли участь перші особи держави — Президент Віктор Янукович, Прем’єр–міністр Микола Азаров, Голова Верховної Ради Володимир Литвин. Провiв святкове богослужіння предстоятель Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир, який прибув на подію у візку — він досі набирається сил після виснажливої хвороби, одначе намагається брати участь у всіх важливих для життя церкви заходах.

Пішла туди, де мільйони не потрібні

На Донеччині, у Горлівці, минулої неділі поховали президента холдингу «Баядера» Ольгу Нечитайло–Ріджок. Різноманітні рейтинги називали її найбагатшою жінкою України. У 2011 році український «Форбс» нарахував у пані Ольги статків на 163 мільйони доларів. А журнал «Коррєспондєнт» оцінив її активи в харчопромі, ритейлі й дистрибуції аж у 476 мільйонів доларів. Цьогоріч видання «Фокус» нарахувало в Ольги Володимирівни 362 мільйони доларів, віддавши їй 45–те місце в списку найбагатших українців (і перше — серед жінок–мільйонерок).

Крим погуляє на студентські гроші?

Чинне Міністерство освіти продовжує дивувати своїми реформами. Наприклад, одна з останніх — починати навчальний рік у вишах не з 1 вересня, як зараз, а з 1 жовтня. Місяць оксамитового сезону спудеї мають витратити з розумом — на дешевий відпочинок у Криму. Таку ідею освітянам підкинув голова Радміну Криму Анатолій Могильов. На його думку, за рахунок студентів удасться продовжити курортний сезон у Криму. «У багатьох європейських країнах навчальний рік для вузів починається у жовтні. Вересень підходить для відпочинку в Криму, це час оксамитового сезону, унікальних фестивалів та суттєвого зниження цін на проживання в готелях і санаторіях. Ми дамо додаткові можливості для відпочинку нашої молоді, розширимо рамки курортного сезону. Не думаю, що це сильно вплине на навчальний процес», — сказав Могильов.

День знань буде з «Букварем»

Перше вересня цього року випало на суботу. Проте, незважаючи на вихідний, згідно з графіком, затвердженим Міністерством освіти, цього дня для школярів таки пролунає перший дзвоник і розпочнеться навчальний рік.

Дипломи подорожчають. Але не скрізь

З нового навчального року вища освіта в багатьох вишах України стане дорожчою — вітчизняні інститути та університети з вересня підвищили плату за навчання «на контракті». Про це повідомляє «Український бізнес ресурс». Для тих, хто вже навчається, вартість навчання залишиться незмінною, а от новоспечені студенти вже мають орієнтуватися на дещо вищі ціни.