У Тернополі з редакції газети «Подільське слово» викрали книгу наказів і печатку

На Тернопільщині розгоряється все більший скандал навколо газети «Подільське слово», співзасновниками якої довгий час були Тернопільські райдержадміністрація та райрада.

З любов’ю й болем: у Тернополі поминають поета Бориса Демкова

З любов’ю й болем: у Тернополі поминають поета Бориса Демкова

Двадцятого липня виповнюється 80 років від дня народження відомого українського поета, автора нев’янучих «Квітів ромену» Бориса Демкова. І ось уже скоро 15 років, як його немає серед нас.

Божа школа у Зарваниці

Божа школа у Зарваниці

У Марійському духовному центрі села Зарваниця Теребовлянського району Тернопільщини (одній із найвизначніших святинь Української греко-католицької церкви, куди відбуваються багатотисячні прощі) розпочалися заняття літньої школи з релігієзнавства.

Теги: Україна

Бог у школі: влада Тернополя не підтримала відокремлення освіти від релігії

Бог у школі: влада Тернополя не підтримала відокремлення освіти від релігії

Тиждень тому «УМ» повідомляла про протест групи тернопільських активістів проти проведення у школах обов’язкових занять iз християнської етики, спричинений не атеїзмом, а прагненням привести шкільну освіту в місті у відповідність до вимог Конституції України.

«Штука» за «штуку»

На початку лютого у Тернополі емоційно обговорювали повідомлення ЗМІ про те, що на хабарі в тисячу доларів «погорів» доцент місцевого медуніверситету і водночас депутат міської ради від «Народного контролю» Роман Ляхович.

Асфальту — бій!

З ініціативи громадської організації «Екоальянс» та кафедри геоекології Тернопільського Національного педагогічного університету в обласному центрі започаткували справу облагородження територій, яка послужить водночас і покращенню довкілля, і виховному процесу.

За зраду і не тільки

Обласна прокуратура підтримала державне обвинувачення у кримінальному провадженні стосовно двох тридцятирічних братів iз Тернополя, обвинувачених у державній зраді, сприянні терористичним організаціям, вербуванні громадян для вчинення терористичних актів та публічних закликах до насильницької зміни влади й повалення конституційного ладу.

Побійтеся Бога!

Побійтеся Бога!

Цього тижня богослужіння у тернопільських храмах Української греко-католицької церкви були дещо «заполітизованими». Адже священнослужителі зачитували прихожанам прийняте наприкінці минулого тижня «Звернення Синоду єпископiв Києво-Галицького верховного архiєпископства УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України».

Вікно у небо

Вікно у небо

Улiтку «УМ» розповідала читачам про перший всеукраїнський пленер духовного живопису «Тобі, Богородице. Зарваниця-2015», що проходив у широковідомому Марійському духовному Центрі на Тернопільщині й ініціаторами проведення якого стали заслужений художник України Микола Шевчук та заслужений журналіст України Олег Снітовський. Минулого ж тижня завдяки їм засніжена Зарваниця стала центром уже сакрального мистецтва — тут стартував також перший в Україні пленер іконопису, на який з’їхалися митці з різних регіонів.

Приберіть це негайно!

«УМ» уже повідомляла читачам про створення у Тернополі інтерактивної карти міста з інформацією про ремонтні роботи на об’єктах житлово-комунального фонду. І ось — чергова інтернет-новація місцевих комунальників. Цього разу вони вирішили створити таку карту щодо прибирання.