Олексій Колтаков: Сьогодні більше немає національних фортепіанних шкіл

Олексій Колтаков: Сьогодні більше немає національних фортепіанних шкіл

У свої тридцять років, об’їхавши чи не половину земної кулі з концертами і завоювавши купу нагород на різних міжнародних фортепіанних конкурсах, Олексій Колтаков, проте, досі продовжує навчання. У найкрутішій у світі нью–йоркській Juilliard School. Він давно поміняв українське громадянство на австралійське (а скоро, не виключено, стане громадянином США), однак і луганчанин із нього ще не зовсім вивітрився. Одного разу в нашій розмові він навіть ужив слівце «блін». Не в сенсі — «млинець»..

Витверезник за викликом

На Луганщині правоохоронці попередили цілком реальну небезпеку терористичного акту, хоча тепер, коли небезпека минула, обставини «операції» виглядають цілком комічно. Про обставини справи «УМ» повідомила прес–служба Управління ДАІ в Луганській області.

Демонополізація любові

«СССР» оголосив про пікетування Луганської обласної державної адміністрації. Анонсоване гасло звучало цілком по–радянському: «Віддамо «Зорі» останню сорочку!». І хоча футбольний клуб «Зоря» переживає сьогодні далеко не найкращі часи, офіційні особи сприйняли неочікувану пропозицію допомоги несхвально.

Заморені, але не забуті

Презентація видання відбулася 17 червня 2009 року в Луганській обласній держадміністрації. Загалом Книга складається із загальнонаціонального тому та 18 регіональних томів. Луганщина стала першою з областей, яка провела презентацію. Голова Луганської облдержадміністрації Олександр Антіпов нагадав, що рівно за сім місяців до цього дня був презентований Луганський обласний том Книги пам’яті. Він підкреслив, що дослідники Голодомору на Луганщині здійснили величезну роботу зі збору спогадів очевидців та документів, які доповнюють сторінки літопису жахливої трагедії.

Не Тихонів «дон»

Не Тихонів «дон»

«Sic transit Gloria regioni» (так минає слава регіональна)... Всеукраїнська відомість наздогнала Віктора Тихонова, головного «федераста» країни, 28 листопада 2004 року, коли він головував на т. зв. «пісуарному» з’їзді в Сіверськодонецьку. Цей подвиг не минувся йому безкарно. Одного червневого дня 2005 року Тихонова викликали до Генеральної прокуратури і піддали нелюдським тортурам: мало не півдня змушували пити чай в товаристві слідчого ГПУ і вислуховувати байки хазяїна кабінету. Рік потому свої страждання Тихонов описав у зворушливому бестселері «Як нас судили»... А ще за три роки громадськість почула іншу версію тих подій від Ріната Ахметова. На прес–конференції в Донецьку 14 травня, в присутності Віктора Януковича, Рінат Леонідович не намагався себе стримувати: «По одній із ним справі проходив Євген Петрович Кушнарьов, царство йому небесне. Кушнарьова було заарештовано; він перебував у камері десять діб і оголосив голодування. Тихонов не був там і десяти секунд... Тому що у Кушнарьова були совість і гідність, а Тихонов біг швидше хорта, домовлявся з усіма, аби врятувати власну шкуру».

Сатаністи сталінської доби

Сатаністи сталінської доби

Тотальна антирелігійна пропаганда перших десятиліть радянської влади принесла не зовсім ті результати, на які сподівалися більшовики. Скажімо, під час Всесоюзного перепису 1937 року віруючими себе назвали 56,7% тих, хто погодився відповісти на провокаційне запитання (до речі, внесене в анкету особисто товаришем Сталіним). Воно звичайно, «опіум для народу» — вагома підстава для вагомих табірних строків попам. Однак паства, залишившись без пастирів, геть здичавіла. Про що може свідчити кілька справ, «розкопаних» в архіві Управління СБУ в Луганській області керівником прес–служби цієї поважної установи Юлією Єременко. Слід сказати, досі живі родичі фігурантів цих справ, тому Юлія Віталіївна рекомендувала справжні прізвища не називати...

Як Сіверськодонецьк «профукав» гроші Януковича?

Як Сіверськодонецьк «профукав» гроші Януковича?

«Друге видання» Сіверськодонецького з’їзду, минулорічне (СС — як швиденько зашифрував народ це явище), вийшло набагато смішнішим від першого. Якщо жодне рішення CC–1 просто не було виконано, то на другому взагалі ніяких рішень не ухвалено.

Куємо здоров’я, не відходячи від каси

Куємо здоров’я, не відходячи від каси

Реформа системи охорони здоров’я в Україні, попри два десятки років балаканини «на задану тему», так і залишається просто добрим побажанням для фахівців. Між тим у нас зустрічаються приклади доволі успішного впровадження принаймні елементів страхової медицини, яку багато хто вважає найкращими ліками для хворої пострадянської системи.

Ходіння за головами

15 травня близько першої ночі співробітники прикордонної застави «Мілове» Луганського прикордонного загону затримали працівника Чортківського райвідділу міліції Ростовської області Росії, який намагався на території України... заарештувати двох наших співвітчизників. Повідомив пресу про цей інцидент депутат Міловської районної ради, головний редактор районної газети «Вєстнік Мєловщини» Віктор Новохацький. В офіційних правоохоронних установах області інформацію не підтверджують, але й не спростовують.

Інтернаціонал із буровою установкою

Інтернаціонал із буровою установкою

Наряд луганських прикордонників відділу прикордонної служби «Краснодон» днями затримав у районі села Нижня Герасимівка трьох чоловіків, громадян України, які намагалися... пробурити свердловину через кордон, з’єднавши в такий спосіб назване українське село і населений пункт Нижній Шеверьов у Ростовській області Росії. Обладнання, яке виявили під час огляду місцевості вздовж берега річки Велика Кам’янка, важко назвати кустарним: два вантажних автомобілі марок КамАЗ і «Урал», а головне — спеціальну установку для горизонтального буріння. За попередньою оцінкою, вилучена бурова коштує приблизно півтора мільйона гривень.