Бій із тінню байдужості

Бій із тінню байдужості

Населення міста Ровеньки становить приблизно одну сорокову від населення Луганської області. Натомість класних боксерів тут живе більше, ніж на решті території регіону. Практично всі вони тренуються в місцевому боксерському клубі ім. Дмитра Єлісєєва. Або — тренують. Як Олександр Філозопенко. Людина, як на наш час, унікальна. І не тільки тому, що його юні вихованці регулярно привозять зі змагань медалі й кубки. Більше вражає, чому Філозопенко взагалі займається цією невдячною справою.

Перерваний експеримент юриста–мічурінця

Перерваний експеримент юриста–мічурінця

Донбас — регіон із найбільш густим населенням в Україні. Однак і тут можна знайти чарівні куточки, де до найближчого населеного пункту з ознаками державної влади — кілька десятків кілометрів. І навіть до сякої–такої автотраси з пристойним рухом — півтора десятка верст. Саме такий куточок знайшов для своїх аграрних «експериментів» 40–річний фермер із села Новоолександрівка Троїцького району. Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю Головного управління МВС у Луганській області — вихованець «одного з престижних юридичних вишів України». Слід гадати, юридична освіта тепер стане фермерові в пригоді, адже за найбільшу в Україні плантацію марихуани доведеться «віддуватися» в суді..

Код пам’яті

Код пам’яті

У радянські часи тут стояв інтернат. Місцеві називали його «інкубатором» — мабуть, тому що тут виховували сиріт та напівсиріт, яких звозили з навколишніх сіл. Діти шахтарів у двох школах селища отримували освіту «на общепонятном языке», а «інкубаторських» тому ж самому навчали українською. Від місцевих вони вирізнялися суржиком, ципками на руках, стрижкою «під нуль» і коричневими вельветовими «одностроями» (вельвет у «ранньобрежневські» часи був найдешевшою тканиною). Велика інтернаціональна дер­жава наче спеціально привчала нас до думки, що українське — то є щось неповноцінне... Коли ж настала «незалежність» — інтернат ліквідували: геть розвалили капітальну триповерхову споруду — із класами, майстернями, їдальнею, спальним корпусом...

Ловись, рибко, тоннами

Співробітники податкової міліції спільно з прикордонниками відділення «Краснодон» затримали поблизу кордону, однак далеко від митного пункту пропуску, вантажівку КаМАЗ, якою керував 45–річний мешканець Луганська. Той перевозив свіжоморожений мінтай і ковбасний сир «Янтарний» російського виробництва. Зрозуміло, документів, які б підтвердили легальний характер вантажу, в луганчанина не було — інакше для чого йому було трястися битими шляхами подалі від якої–не–якої цивілізації.

Пекарня у підпіллі

Повідомленнями про викриття підпільних ґуралень сьогодні нікого не здивуєш: і надприбутки гарантовані, і технологія — зазвичай — найпримітивніша. Але на Луганщині пішли далі. І завели собі підпільну пекарню.

Лелеки на водонапірній вежі

Лелеки на водонапірній вежі

Шульгинка розкинулася по обидва боки траси «Луганськ— Старобільськ» за 15 км від останнього. Хтозна, коли автор цих рядків зібрався б відвідати історичне село, якби не побачив в інтернеті Шульгинку з космосу і «прив’язану» до неї фотографію: селянська хата, а на даху — гасло аршинними літерами «ОУН–УПА — слава!» І це — в «червоній» Луганщині! Бути такого не може...

Татові діти

Татові діти

Чи здатен чоловік сам, без жінки, виховати дитину — можна не відповідати. Траплялося. Чи може він виховувати одночасно п’ятьох дітей? Це вже складніше питання, але й на нього, напруживши уяву, можна відповісти ствердно. Але якщо його конкретизувати й поставити так: чи можна ростити дітей в умовах сучасного шахтарського селища на Луганщині, і щоб діти були доглянутими, нагодованими, щоб повноцінну освіту отримали... Тут уже жодної уяви не вистачить.

Нащадки доктора Менгеле?

Співробітники Управління боротьби з економічною злочинністю викрили кримінальне угруповання, яке працювало під дахом одного з диспансерів Луганської області. Як повідомляє відділ зв’язків із громадськістю обласного міліцейського «главку», всього було задокументовано «близько десяти епізодів злочинної діяльності в диспансері».

Дощ наш насущний даждь нам...

Дощ наш насущний даждь нам...

На центральній площі шахтарського міста Ровеньки йшов молебень. «І не погуби ті нас гладом гріх ради наших, — виводила в мікрофон четвірка різнокаліберних попів — но пощади од смерті душі наша... » У перших шеренгах тих, хто хрестився на кожне «Господи, помилуй» та «Амінь», стояв міський голова в оточенні заступників, позаду смажилися на сонці нечисленні городяни. Приводом для молебню послужила обставина більш ніж серйозна: монополіст із забезпечення Луганської області водою, ТОВ «Луганськвода», вже другий рік не виконує взяті на себе концесійні зобов’язання.

«Холєра ясна!»

Літо на Луганщині почалося з неабиякої спеки, і людей нестримно потягло до води. В основному, до тієї, що знаходиться не надто далеко від їхніх домівок — економічна криза якось не сприяє марш–кидкам до віддалених морів і знаменитих курортів. Загалом, в області вистачає водойм, як природних (таких, як Сіверський Донець), так і — переважно — рукотворних. От тільки їхній вміст водою можна назвати хіба що з ввічливості. Принаймні Луганська обласна санепідстанція оцінює ту рідину як, м’яко кажучи, ворожу до людини.