Про «філіна» Фомку і львівську кришталеву сову

Про «філіна» Фомку і львівську кришталеву сову

Датою народження програми «Що? Де? Коли?» прийнято вважати 4 вересня 1975 року. Це була сімейна вікторина: змагалися між собою дві московські сім’ї, кожна з яких відповідала на 11 поставлених питань у себе вдома. Воєдино все змонтовували, роблячи перебивку фотографіями із сімейних альбомів родин–учасників.

Олександр Андросов: Ми тільки починаємо «вирощувати» своїх власних зірок

Олександр Андросов: Ми тільки починаємо «вирощувати» своїх власних зірок

Одна із знакових телепрограм, яку знакових ще за радянських часів, — «Що? Де? Коли?». У 2008–му в українському ефірі з’явилася вітчизняна версія. Про інтелектуальну телегру ми говоримо з її продюсером і ведучим «Що? Де? Коли?» Олександром Андросовим.

Не один удома

Не один удома

Традицію зустрічати новорічні свята перед екраном телевізора можуть зламати лише непереборне бажання бути активним, незважаючи на пору року і час доби, а ще достатня кількість грошей для реалізації грандіозних ідей. Оскільки всього цього поки що немає щонайменше у двох третин українців, актуальним лишається конвент, який приготували вітчизняні телеканали глядачам до ялинки.

Роман Скрипін: На відміну від ефірних каналів, у нас руки розв’язані

Роман Скрипін: На відміну від ефірних каналів, у нас руки розв’язані

Однією з помітних відмінностей нинішніх протестних подій в Україні від попередніх — Студентської революції на граніті 1990 року та Помаранчевої революції 2004 року — є оперативне розповсюдження інформації через інтернет–сервіси.

Журналісти — по один бік барикад iз мітингувальниками

Четвертий тиждень — якщо вести відлік від публічної офіційної відмови уряду Миколи Азарова підписувати угоду про асоціацію України з ЄС — напруга у країні тільки наростає. Неочікувано стійкий для влади народний Євромайдан у Києві, який переріс у Майдан мільйонів по всій Україні, «беркутівці» і міліція не змогли розігнати з трьох спроб, не змогли залякати кривавою бійнею у центрі столиці й ув’язненням мирних скалічених мітингувальників.

Євромайдан в ефірі

Євромайдан в ефірі

Навіть із найнеприємніших ситуацій — якщо є прагнення рухатися вперед — треба робити висновки. Сьогодні остаточно вирішиться, в якому статусі держава Україна житиме найближчим часом. Після розпорядження Кабміну про призупинення інтеграції в ЄС мало у кого залишився оптимізм.

Свято для мами щотижня

Свято для мами щотижня

Традиційно гарні слова і подарунки мамам прийнято робити на початку весни, у день, пов’язаний із бунтом «порожніх каструль» у США і німецькою революціонеркою Кларою Цеткін. На каналі «Інтер» з літа бажання мам щотижня виконують у програмі «Все для мами».

Коротка пам’ять

Завтра, у четверту суботу листопада, в Україні вшановуватимуть пам’ять жертв страшного Голодомору 1932­33 років, коли загинуло майже 10 мільйонів мешканців. Заздалегідь Держкомтелерадіо рекомендувало у день 80­х роковин трагедії усім телерадіокомпаніям внести зміни до своїх сіток мовлення відповідно до Правил ведення мовлення у дні трауру та дні пам’яті.

Вадим Гарнаєв: В українському ефірі багато неякісного російського продукту

Вадим Гарнаєв: В українському ефірі багато неякісного російського продукту

Супутниково­кабельний канал ТВі не належить до числа тих, які дивиться найбільше число гладачів. Утім він один із небагатьох «великих» і «малих», в ефірі якого можна почути більш­менш збалансовану інформацію про суспільно­політичні події у країні. Тінь недовіри на опозиційну до діючої влади репутацію ТВі впала після скандальної зміни власника каналу в травні.

«Кожні 15 хвилин знаходимо людину»

«Кожні 15 хвилин знаходимо людину»

Серед програм–«старожилів» на пострадянському телебаченні одна з найпомітніших — «Жди меня». Пошук людей з допомогою телеефірів, започаткований телекомпанією «ВИД» 1998 року, що короткотерміново виходили з назвами «Шукаю себе» і «Шукаю тебе», — на сьогодні це вже більше 2 мільйонів історій.