До пачки морозива — бачки зі сміттям

Цілком несподіваним виявилося пожвавлення на останній сесії Рівненської міської ради, депутатам якої, зокрема, довелося ухвалювати рішення щодо надання дозволу для встановлення на вулицях міста фірмою «Юлія» восьми кіосків для торгівлі морозивом.

Зібрав шість кришок

Патруль Державтоінспекції, що чергував на одній з вулиць Рівного, звернув увагу на приватне таксі, явно перевантажене — машина дуже низько «присіла» на ресорах, незважаючи на те, що у салоні перебували тільки водій та пасажир. Запропонувавши перевізнику продемонструвати вміст багажника, правоохоронці з подивом виявили у ньому шість металевих кришок каналізаційних люків, які, як з'ясувалося на місці, школяр-пасажир перевозив для того, щоб здати у скупку чорних металів. Неповнолітній недовго дотримувався мовчазної тактики і невдовзі розповів, що люки вони з приятелями «збирали» на вулицях обласного центру протягом кількох ночей, оскільки дуже були потрібні гроші.

Третина загиблих рівнян — самогубці

Філософствування влади про те, що жити на Рівненщині стало краще, а мешканці її стали багатшими, про що буцімто свідчать статистичні дані, цілком спростовуються статистикою іншою — із 474 загиблих у минулому році рівнян 164 покінчили життя самогубством. Аби не псувати показники, найчастіше намагаються визнати самогубця психічно хворою людиною, але ж у нашому випадку це означає, що, вибачте на слові, понад третину мешканців Рівненщини треба визнати розумово неповноцінною (адже саме таке співвідношення до загальної кількості загиблих становлять ті, хто вкоротив собі життя).

«Шкода», що не працюватиму в автоцентрі

Щойно відкритий у Рівному автоцентр «Шкода» є, як запевняють фахівці, найкращим у Центрально-Східній Європі. Тут вам і автосалон, і станція технічного обслуговування з мийкою, і склад автозапчастин, центр продажу і підрозділ мобільної технічної допомоги, що не залишить у біді будь-якого водія на всій території Рівненщини.

Гроші за мужність

Поки у владних ешелонах Києва роздумують над тим, яку ж насправді роль відіграли Українська повстанська армія і націоналістичне підпілля у становленні засад нинішньої нашої незалежної держави, Рівненська міська влада кілька років тому зважилася на мужній крок і розв'язала це питання у свій спосіб, встановивши щомісячні виплати в розмірі 25 гривень громадянам пенсійного віку, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і згодом були реабілітовані, а також членам їхніх сімей, яких було примусово переселено.

«Чорні» наїжджають на «білих»

Хоча Рівненська міська профспілка незалежних перевізників (таксистів) і належить до новонароджених організацій, та з нею рахуються. Бо створювалася не задля «галочки» у звітній документації, а для реального захисту водіїв. Виникла ж вона лише три місяці тому у відповідь на плани міського голови Рівного Віктора Чайки поступово витіснити приватників з ринку перевезень шляхом збільшення ставки єдиного податку і створення різноманітних пільг службі радіотаксі «0-59», що перебуває під особистим патронатом мера. До речі, жоден із керівництва профспілки зарплати не отримує, а ті 5 гривень щомісячного внеску, які зобов'язується сплачувати кожен новий член профспілки, йдуть на реальну допомогу водіям — на ремонт авто, лікування тощо.

«Де я? Хто ці люди?»

Після прибуття до перону Рівненського вокзалу електропоїзда з Києва правоохоронці лінійного відділу міліції виявили, що зі столиці до нашого обласного центру прибув доволі незвичний пасажир — побитий напівроздягнутий чоловік, який навіть не зумів розповісти, що сталося.

Вулична МАФія

Віднедавна ці споруди стали називати доволі витончено — малі архітектурні форми (звідси й абревіатура МАФ). Але в нашій свідомості вони, певне, так і залишаться кіосками. Принаймні до тих пір, поки з «продажних буд» перетворяться на щось більш приємне для ока. У Рівному такий процес уже пішов — облізлі «совкові» ліхтарики поступаються місцем спорудам зі скла і пластика, які здебільшого вписуються в міські пейзажі. Проте деінде навіть на головній вулиці обласного центру видніють стандартні металеві ящики кіосків, які залишила у спадок радянська влада. І найчастіше саме такі, з дозволу сказати, споруди або стоять зачиненими, або своїм обшарпаним виглядом відлякують навіть потенційних покупців. Утім букет недоліків одним лише зовнішнім виглядом не обмежується. Рівняни, яким довелося скористатися послугами кіосків, доволі часто нарікають на те, що продукти, придбані ними тут, мають прострочений термін зберігання або ж температура у холодильних камерах вища за норму, і тому товар, м'яко кажучи, не відповідає стандартам якості. А в інших торгових точках, які торгують на розлив різноманітними напоями, немає ані гарячої води для миття посуду, ані туалетів.

Ціни злетіли, політ нормальний

Ціни злетіли, політ нормальний

Особливою гордістю голови Луганської облдержадміністрації Олександра Єфремова сьогодні є той непересічний факт, що «в поточному році Луганська область стала другою в Україні після Автономної Республіки Крим з валового збирання зерна озимої пшениці і першою серед областей степової зони зі збирання зернових культур». Про це офіційно повідомила обласна прес-служба. Відомо навіть, скільки саме зібрано збіжжя — близько 560 тисяч тонн, однак чомусь ніхто не згадує, що це менше половини від широко розрекламованого торік плану. Усе зрозуміло: негода є негода. Однак досягнення (утім доволі скромненькі) двох попередніх років керманичі області чомусь приписували собі, мудрим, і зі сприятливою погодою славою не ділилися.

Врятуймо тролейбус!

Набуло чинності ратифіковане депутатами звернення Рівненської міської ради до своїх колег в області щодо збільшення субвенції комунальному підприємству «Рівнеелектроавтотранс» на забезпечення пільгового проїзду окремим категоріям громадян.