Обережно: базар!

Базарювання у нинішній час — чи не єдиний спосіб придбати дешевше такий самий товар, що пропонується у магазинах. Виграш, здавалось би, копійчаний, але в умовах хронічної нестачі грошей у сімейних бюджетах і він відіграє неабияку роль. І якщо в тому, де базарювати, не постає питання (на Рівненщині, наприклад, зареєстровано 59 ринків, де можна придбати майже все, починаючи від жувальної гумки й закінчуючи радіоапаратурою марки «Соні»), зовсім інша справа — як базарювати. Адже, приміром, пожежники краю стверджують, що відвідування базарів за певних обставин може виявитися небезпечним для життя.

Родині Зарічнюків від родини Ролінз

Зареєструвавши у Рівному ще навесні 2002 року дитячий будинок сімейного типу, сім'я Зарічнюків з двома рідними та п'ятьма взятими на виховання дітьми до останнього часу мешкала у власній трикімнатній квартирі, поки з Великої Британії не надійшли кошти від родини Ролінз. Саме завдяки цій фінансовій допомозі й стало можливим придбання шестикімнатного будинку і створення нарешті належних умов для проживання й виховання дітей у великій родині.

Буде бар — буде вам i туалет?

Не можна сказати, що проблема з орендою земельної ділянки у Рівному стоїть гостро. Інша справа, що не завжди щастить підприємцю підшукати вдале місце для облаштування власного бізнесу. Адже, скажімо, якщо влаштувати магазин чи кафе десь на задвірках, навряд чи воно себе окуповуватиме. Саме з цієї причини в оренду просять часом навіть найнесподіваніші місця. Як-от підприємець, що вирішив узяти в оренду земельну ділянку, а точніше асфальтовий «п'ятачок» у районі виходу з центрального рівненського Парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка на вулицю Княгині Ольги. Тут він зібрався побудувати дитяче кафе, ігровий майданчик та на додачу бар для дорослих. Щоб усі, так би мовити, могли відпочивати комплексно.

Піф-паф по-млинівськи

Згідно з одним із правил класичної драматургії, якщо на початку вистави на стіні висить рушниця, наприкінці вона неодмінно має вистрелити. У житті це трапляється значно рідше, проте оскільки воно — не театр, наслідки бувають якщо не трагічними, то дуже серйозними. Приміром, 47-річний мешканець Млинівського району Рівненщини Микола у з'ясуванні родинних стосунків вирішив вдатися до вогнепальної зброї.

Сюди сміття — туди сміття, не виходить до пуття

У Рівному, першому з міст в Україні, нещодавно було започатковано експеримент iз роздільного збирання сміття — окремо склобій, макулатуру, ганчір'я, пет-пляшки тощо. З міського природоохоронного фонду виділили на цю справу по 15 тисяч гривень двом ЖКП — «Парковому» та «Центральному», які охоплюють центр Рівного.

Бідні є, нема статистики

Нині, певне, вже ніхто не дивується парадоксам українського життя, де, наприклад, мінімальний прожитковий мінімум є вищим за мінімальну заробітну платню. Саме тому на риторичне запитання, чи подолаємо ми нарешті бідність, у державному масштабі запропоновано не менш риторичну відповідь у вигляді так званої Стратегії подолання бідності, конкретні пункти якої впроваджують і на місцях.