Почекаю-почитаю

Почекаю-почитаю

Коли минулого року одна з тернополянок оприлюднила на місцевому сайті громадських ініціатив пропозицію облаштувати зупинки громадського транспорту своєрідними міні-бібліотеками (щоб люди могли почитати в очікуванні «маршрутки» чи тролейбуса, та й навіть «позичити» на деякий час книжку, яка зацікавила), мало хто сприйняв це всерйоз.

Репресоване дитинство. Закатована юність

Репресоване дитинство. Закатована юність

У Тернополі урочисто презентували унікальну книгу, присвячену малолітнім політв’язням радянського репресивного режиму. Для її видання було опрацьовано біографії більш як двох із половиною тисяч жителів Тернопільщини, яким довелося пройти через страшні випробування у зовсім юному віці.

«Підвішений» літак

«Підвішений» літак

Поки в столиці, відповідно до квітневого закону про декомунізацію, лише збираються ліквідувати понад сотню пам’ятників і пам’ятних знаків, у Тернополі в цій справі вже планують поставити жирну крапку. Леніна тут знесли ще на початку 90-х, iз танками, гарматами і таким іншим теж давно «розправилися».

Європа нас зігріє?

Острах перед наближенням зими, коли знову невідомо, що буде з газом, дещо розсіявся в тернополян після інформації, що в теплопостачанні міста нарешті-таки розпочнуться реальні реформи. Ще у 2011-му Тернопільська міська рада виграла грант Європейського банку реконструкції та розвитку, спрямований на реконструкцію теплопостачання та вдосконалення роботи житлово-комунального господарства.

Дитині-воїну

Дитині-воїну

Одним із заходів, приурочених до Дня міста, стало відкриття в тернопільському гідропарку «Топільче» незвичайного пам’ятника. Його встановили на честь вбитого у військово-політичних «розборках» 1943 року тернополянина Мирослава Луцишина. Народженому в 1908-му, на час загибелі йому було лише 35, однак на постаменті зазначено зовсім не дати народження й смерті.

Тиловий бунт

Тиловий бунт

«УМ» уже писала про проблеми мобілізації на Тернопільщині, в результаті яких план її шостої хвилі не виконано навіть на 10 відсотків, а майже 30 тисяч потенційних призовників навіть не можуть знайти, щоб вручити повістки. Відтак з’явилися і нові специфічні труднощi — в районах почалися... «бабські бунти».

Ганьба патріотів

Дещо парадоксально, але факт — на Тернопільщині, яка вважається одним iз найпатріотичніших регіонів, тривають проблеми з мобілізацією. От і план шостої черги, як повідомив журналістам військовий комісар Тернопільського обласного військкомату Володимир Катинський, виконано лише на...

Розваги в храмі

В одному з найбільших і найшанованіших храмів Тернополя — Архiкафедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці — розпочалися... веселі канікули. Точніше — «Веселі канікули з Богом», саме так називаються дитячо-юнацькі християнські літні табори, що їх організовує при своїх парафіях Українська греко-католицька церква.

«Бандерівський» камуфляж

На тернопільському ВАТ «Текстерно» ( колишньому бавовняному комбінаті) налагоджено випуск особливої камуфляжної тканини для пошиття військової форми. Стовідсотково натуральна і дуже міцна, її обробляють таким чином, що і воду вона відштовхує, і до загорання стійка — якраз те, що потрібно сьогодні бійцям у складних польових умовах АТО.

Молитва матерів

Молитва матерів

Майже тисяча матерів із різних областей України пройшли пішки понад півсотні кілометрів із Тернополя до славнозвісного Марійського духовного центру у Зарваниці. Вони подолали цей шлях, аби долучитися до особливої безперервної молитви за мир і спокій на нашій землі, а також добру долю для своїх та всіх українських дітей.