Не просто зміна вивіски

Не просто зміна вивіски

Окрасою спортивної весни в Києві стане вже 15-й Міжнародний турнір «Кубок Дерюгіної», який відбудеться у Палаці спорту 16—18 березня. У листопаді 2006-го рішенням виконкому міжнародної федерації гімнастики (ФІЖ) змагання в Україні отримало статус етапу Кубка світу. Останніми роками Київ успішно приймав етап серії «Гран-прі», у 2004-му чудово впорався з проведенням чемпіонату Європи, тож ухвала ФІЖ виглядала цілком логічною. Турнір, що відбудеться цього уїк-енду, присвячено 75-річчю легендарного тренера, Героя України Альбіни Миколаївни Дерюгіної.

За тернопільським часом

Загострення інтриги в національному чемпіонаті чиновники від різних видів спорту полюбляють використовувати як аргумент на підтвердження прогресу вітчизняних клубів. Хоча насправді федерація не може ані фінансово, ані організаційно впливати на процес зміцнення команд. Завдання громадських спортивних структур — загальний розвиток виду спорту, створення рівних умов для всіх учасників національних змагань. Минулих вихідних федерація волейболу України засвідчила, що не спроможна професіонально та адекватно виконувати свої функції: ФВУ чомусь не змогла дотриматися звичного для інших ігрових видів спорту правила, за яким матчі останнього туру починаються одночасно.

Не думай про миттєвості звисока

Не думай про миттєвості звисока

Лише дев'ять секунд не вистачило «Кривбасу», щоб виграти у лідера чемпіонату і ще більше допомогти своїм колегам-гірникам з Донецька у гонці за чемпіонство. На шостій (!) додатковій хвилині після навісу в падінні через себе бразильця Клебера узбецький форвард «Динамо» Максим Шацьких виявився спритнішим під час «кутового відчаю», на який прибіг навіть Олександр Шовковський.

Українська лівиця

Українська лівиця

Понад 15 тисяч глядачів «САП-Арени» в німецькому місті Мангейм не встигли зрозуміти, заради чого вони витримали такий шалений ажіотаж навколо зайвого квиточка на вечір професіонального боксу. Уболівальники йшли суто на бій Кличко — Остін: під час поєдинків третьорозрядних боксерів у «андеркарті» трибуни були фактично порожніми. Двобій за пояси чемпіона світу IBF та IBO, які належали Володимиру Кличку, цікавив бюргерів уже тим, що в суперники «німецькому українцеві» чи не вперше обрали американця з майже таким самим, як у Володі, зростом. Звідси й передчуття, що видовище відбуватиметься за новим сценарієм, адже «коротунів» і Володимир, і його старший брат уже багато років упевнено тримають на відстані свого лівого джебу. До того ж і промоутер у 36-річного Рея Остіна колоритний — сам Дон Кінг. Іншого такого піар-менеджера знайти важко. Великий Дон обіцяв перед матчем: «Ми виб'ємо його (Кличка) серце, від ударів Рейнмена його підборіддя полетить аж в Україну! Ми розтопчемо його і змішаємо з багном...»
...Усе виявилося з точністю до навпаки. Щойно Дон Кінг умостився в першому ряду поруч із Францом Беккенбауером (до речі, неподалік сидів і Леннокс Льюїс), а «Чоловік дощу» вже валявся на підлозі. Глядачів, звісно, шкода, але тільки тих, що одержують насолоду від тривалого мордобиття. З огляду ж на вишуканість смаку вечір видався більш ніж елітним. Дарма що не тривалим.

Нежіноча міцність гірників

Нежіноча міцність гірників

Усі звикли, що будь-яку гру «Шахтаря», навіть контрольний поєдинок під час зборів, покаже відомий донецький телеканал. Проте цього разу навіть фінансові можливості мультимільярдера Ріната Ахметова не дозволили подолати проблему, яку створила собі та своїм суперникам «Севілья». Її покарали за продаж телевізійних прав відразу двом покупцям. Подейкують, заборону на показ єврокубкових матчів лідера можна було подолати, компенсувавши штрафні санкції. При цьому вартість трансляції становила б 500 тисяч євро! Але це занадто навіть для українських олігархів. Тому слід було готуватися до того, що про перебіг подій у матчі можна буде дізнатися лише через он-лайнтрансляцію в інтернеті та на радіо. Скептики з цього приводу напророчили, що Мірча Луческу після гри багато розповідатиме про суддівство і... влучили в «десятку».

Суддя — переляк!

Суддя — переляк!

Українська футбольна весна стартувала зі скандалу з приводу чергового «лівого» пенальті на користь «Динамо», бразильського «голепаду» та з'ясування стосунків голландськими тренерами

Гнучкі стріли українських «робін гудів»

Гнучкі стріли українських «робін гудів»

Здавалося б, що суб'єктивного може бути у такому виді спорту, як стрільба з лука? Якщо стріла влучила у «десятку», то «дев'ятку» у протокол не поставить ніхто. Проте для наших «робін гудів» існує визнаний фахівцями психологічний фактор, який зводить нанівець загальновідомий спортивний принцип відбору. Умовно кажучи, чемпіона України, призера чемпіонатів Європи та світу теоретично можуть позбавити права участі у найважливіших у кар'єрі Олімпійських іграх. Через це кожен відбір на міжнародні змагання перетворюється у вельми напружений процес на межі конфлікту.

Удар Заварова на удачу

Удар Заварова на удачу

На роль почесного гостя перед матчем чемпіона України в Лотарінгії господарі запросили нинішнього тренера київського «Арсеналу» Олександра Заварова, який провів у Нансі чимало яскравих років як гравець і тренер. Його символічний перший удар по м’ячу ознаменував найвище досягнення «Нансі» в єврокубках — вихід до 1/16 фіналу Кубка УЄФА, й одночасно став фартовим для гостей. Уродженець Луганська не приховував, що в ложі почесних гостей стадіону «Марсель Піко» вболіватиме за донеччан.