А може, це рівень чемпіонату так зріс?..

Хоч би які ігрові проблеми мала «Ворскла», а бій «Динамо» полтавський клуб дасть завжди, бо має досить суттєве донецьке лобі. Наставник «зелених» Віктор Носов найкращі роки кар'єри провів саме у «Шахтарі», а голкіпер П'ятов узагалі належить віднедавна «помаранчево-чорному» клубу. Утім підопічні Анатолія Дем'яненка просто зобов'язані обігрувати аутсайдера, якщо мріють про чемпіонство та європейський рівень. Але результат недільного матчу — 1:1.

Просто Європа розширюється на Схід...

Поки в Україні й Польщі допивають шампанське з приводу перемоги в тендері на проведення Євро-2012, наші суперники в цьому відборі коментують свою поразку. Реакція італійців, які набрали лише чотири голоси (тоді як Україна/Польща — вісім, Угорщина/Хорватія — жодного), була пригніченою, але більш-менш виваженою.

Аванс для наших дітей

Коли три роки тому президент Федерації футболу Григорій Суркіс висунув ідею щодо участі України в боротьбі за право проведення чемпіонату Європи 2012 року, всім це видалося авантюрою. Насамперед — з огляду на нашу не зовсім розвинуту футбольну, готельну і транспортну інфраструктуру. Але, як виявилося, головне — дуже захотіти. Ми зробили це! Свої зусилля об'єднали українці й поляки, «есдеки» й «помаранчеві», люди футболу й політики — і ось уже відомо, що Євро-2012 прийматимуть Україна та Польща. Президент Віктор Ющенко виявився таки «фартовим», узявши участь у презентації нашої заявки на виконкомі УЄФА.

Нуль на Массу

Етап у Бахрейні вийшов не надто видовищним, хіба що за рахунок екзотичних пустельних краєвидів, традиційного піщаного «напилення» на трасі й аварії за участі Сутіла, Спіда та Баттона на першому ж колі. Якщо не брати до уваги піт-стопи, то майже всі лідери фінішували на тих позиціях, які здобули у кваліфікації. Лише німець Нік Хайдфельд із команди «БМВ» на 32-му колі зумів пройти чинного чемпіона світу, іспанця Фернандо Алонсо. Натомість за свого партнера по «Макларену» постарався «другий номер» «Срібних стріл» — темношкірий Льюїс Хемілтон. Молодий британець знову фінішував на другому місці, причому це його третій подіум на трьох стартових етапах чемпіонату. Досі таке не вдавалося жодному дебютантові «Ф-1», так що 22-річний Хемілтон записав своє ім'я в історію.

Боротьба на вершині і в «низовині»

Динамівцям вдалося не повторити «подвиг» «Шахтаря», який нещодавно недорахувався двох очок після виїзду в Маріуполь. Лідери чемпіонату прибули на береги Азовського моря максимально мобілізованими після домашньої нічиєї з іншим клубом із Донеччини — «Металургом». Гості впевнено виграли перший тайм і... так само чітко втратили перевагу у два м’ячі після перерви. Під завісу поєдинку, коли вже й голкіпер «іллічів» Шуховцев отримав жовту картку за зволікання, підопічні Дем’яненка дивом заштовхнули переможний м’яч на останніх секундах.

Відпустіть же мене в Піренеї!

Після перших чвертьфінальних поєдинків, у яких гості здобули цілком вигідні для себе результати, домінування іспанських клубів у півфінальних парах не передбачалося. Лише «Осасуна», забивши три «сухi» м'ячі у Леверкузені, могла спокійно приймати «Байєр» у себе в Памплоні.

Один на трьох

У чвертьфінальних матчах середи, по суті, вирішувалося, хто у півфіналі складе компанію трьом клубам із Туманного Альбіону — німецька чи італійська команда. Адже сумнівів стосовно переваги «Ліверпуля» над ПСВ за підсумком двох матчів ні в кого не лишалося.