«Комунальні» мрії

Обсяг київського житлового фонду, який уже давно потребує оновлення, за оцінками експертів, коливається від 40 до 60%. Поруч із багатоповерхівками, кількість яких постійно зростає, животіють і будинки, стан яких якщо не аварійний, то вже точно — такий, що без капремонту не обійтися. Нова влада, яка від початку каденції свого головного адепта Януковича позиціонує себе реформаторською, минулого літа збирала форуми для обговорення грядущої житлової реформи. Зрозуміло, обіцянки «покращення» не могли оминути і столицю.

Озеленені й обдурені

На місці скандально відомої «троєщинської битви», де влітку мешканці та представники «Київміськбуду» силою вирішували, бути чи не бути торговельному комплексу, знову планують розпочати будівництво.

Підземна нерухомість

Підземна нерухомість

Після низки аварій поїздів у київському метрополітені очільник міськ­держадміністрації Олександр Попов узявся заспокоювати мешканців Києва. За його словами, метрополітен є цілком безпечним для пасажирів, бо на цьому підприємстві працюють дуже фахові спеціалісти. І немає нічого дивного у тому, що трапляються певні проблеми, тому що більшість потягів метро експлуатується ще з 70—90–х років.

Покращення «шашечок»

За чотири місяці до Євро–2012 київська влада оголосила про наміри суттєво підвищити рівень обслуговування в таксі. Згiдно з рішенням Київської міськдержадміністрації, найближчим часом буде створено робочу групу, яка розробить нові норми.

Картини не буде — фарба замерзла

Картини не буде — фарба замерзла

Національна спілка художників України, а точніше — художники та скульптори її Київської організації — працюють без опалення і при –10, і при –25. Іншого виходу немає, митці у глухому куті: 5—8 тисяч гривень на місяць за тепло, які вимагає акціонерна енергопостачальна компанія «Київенерго», бiльшостi скульпторiв і художникiв не по кишенi.

Попри законодавство і державну політику, яка декларує всебічну підтримку творчих спілок, митцям дають зрозуміти, що комунальних знижок їм чекати не варто, і платити художникові доведеться за тими ж нормами, що і комерційному банку. Мотивація проста — це «може негативно вплинути на фінансово–економічний стан підприємств теплоенергетики».

Чому підприємство, значна частка якого належить члену партії Януковича, не зважає на президентськi директиви?

Стоянка імені Стуса?

У ніч проти суботи в столичному сквері імені Василя Стуса, що в Святошинському районі Києва, знищено близько сотні вікових дерев. Про це «УМ» повідомили місцеві мешканці, які вранці виявили замість парку самі пеньки, відгороджені зеленим парканом. Люди переконані: цю територію готують під будівництво чергового торговельно–розважальногой центру і заправки.

Живодер на експертизі

Олексія Ведулу, 19–річного студента, який разом із сусідом–однолітком Романом Полібіним жорстоко знущався з собак, знімаючи катування на відео, направили на експертизу психічного здоров’я до Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1. Таку ухвалу винесла суддя Косик на другому засіданні у справі київських живодерів. Сумніви в адекватності Ведули, який зарізав, за матеріалами справи, дев’ять, а на переконання зоозахисників — близько сотні цуценят, виникли в адвоката Сергія Остапенка, який і звернувся з відповідним клопотанням. «Дев’ять тварин — це ж не поодинокий випадок, тому я прошу суд призначити амбулаторну судово–психіатричну експертизу», — пояснив адвокат. Проте суддя постановила, що психічний стан Ведули досліджуватимуть у стаціонарі.

Забудова задля розваги

Забудова задля розваги

Майже півсотні варіантів забудови, у журі — архітектори зі світовими іменами, проект–переможець — на диво, не «київської прописки» (настільки ретельно в ньому досліджено 37 столичних островів). Так вирішувалася доля і «розвиток» дніпровських островів. «Дніпровська перлина» — конкурс від Головного управління містобудування та архітектури, який стартував ще у вересні. Організатори мали на меті «виявити кращі ідеї та авторів концепції збереження та розвитку київських островів, подбати про цінні природні та історико–культурні комплекси та об’єкти». «Блакитна лінія» — це ідея–переможець авторства команди Wolf House Productions + Gabriel Pascаriu (Бухарест), яку вподобали архітектори з України, Німеччини, Швейцарії та Нідерландів.

Cтолична «самогонодіяльність»

Cтолична «самогонодіяльність»

Територія автовокзалу «Видубичі», який закрили тогоріч улітку, і раніше не вирізнялася особливим «благоустроєм», чистотою і порядком. Але за останні півроку це стратегічно і транспортно важливе місце (поруч — станція метро та міської електрички) перетворилося на смітник. Після того як частину території, де зараз будують підходи до мосту імені Кирпи, відгородили металевим парканом, усі «торгаші» втіснилися у невеликий «п’ятачок» — між виходом до платформ електрички та виходом iз підземки. Отож масова торгівля тут стала глобальним явищем. Перелік товарів — від чипсів до светрів і домашніх тварин. Але є і таке, що зустрінеш у Києві нечасто. Поруч із ятками з контрабандними цигарками (на торгівлю якими, як уже писала «УМ», міліція не реагує) з’явилася й «новинка зимового сезону» — спиртне на розлив. Скляні пляшки горілки, коньяку та пластикові — із самогоном, стоять на столах торговок поруч із пиріжками. Ціни «демократичні» — від 3 до 10 гривень залежно від напою. П’ють горілку тут же — переважно ті ж будівельники та охоронці, що їдуть на роботу з передмістя. Правоохоронці ж у цьому порушення законодавства... не бачать. А дарма — за законом, «роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їхнiми виробниками, за наявності у них ліцензій». Та й за розпивання спиртного на вулицях передбачено адміністративну відповідальність.

«А як щенят ножем поров — не боляче було?!»

«А як щенят ножем поров — не боляче було?!»

Відеозаписи та фото, які викладали в соціальних інтернет–мережах 19–річні кияни Олексій Ведула та Роман Полібін, шокували навіть їхніх «товаришів по крові» — догхантерів («активістів», які труять собак на вулицях міста). Олексій, студент Національного університету харчових технологій, та безробітний Роман із винятковою жорстокістю та хворобливим захопленням мучили безпритульних псів. Цуценят убивали ударами каміння по голові, «метанням» об стіни, топлячи у ванні, забиваючи ногами. Чи просто клали на рейки і чекали експрес. Вирізаючи чи випалюючи живим цуценятам очі, звертаючи шию або розпорюючи живіт, вони зверталися до захисників тварин (це чути на відеозаписах): «Кому ліверної ковбаски?», «Зоофіли, ви мене запам’ятаєте». Таким чином виродки вбили близько ста тварин.