«До другої хвилі кризи ми можемо й не дожити»

Місяць тому «УМ» докладно розповідала про скрутну ситуацію, в якій опинилася Київська організація Спілки художників України. Нагадаємо, левову частку її майстерень узимку було паралізовано — від опалення скульптори й художники відмовилися. А ті, в яких було тепло, заборгували кругленькі суми. Колапс спричинили нові тарифи «Київенерго»: їх спілчанам встановили на такому ж рівні, що й банкам — 960,73 гривнi за гігакалорію. Проігнорувавши при цьому законодавство, яке передбачає для художників такий самий тариф, як і для населення — тобто в п’ять разів нижчий за встановлений «Київенерго».

Пекельна «Тунгуска»

Пекельна «Тунгуска»

Зенітний ракетно–гарматний комплекс «Тунгуска» — бо­йове дітище кращих військово–інженерних умів 70–х років, яке у незначній кількості одиниць лишилося Україні в спадок від Радянського Союзу. Влітку цей комплекс стоятиме на варті Євро–2012. А минулого тижня українські військові покликали журналістів на Чернігівщину, аби довести: незважаючи на те, що Росія хоче замінити цю машину на сучаснішу, у наших «Тунгусок» порох у снарядах не відсирів. І небо над українськими стадіонами, мовляв, буде мирним. За задумом влади, «Тунгуски» поставлять на варті спокою вболівальників під Харковом, Донецьком та Києвом. Основне завдання — збивати літаки та вертольоти, які можуть викрасти терористи на якомусь з аеродромів України (якщо, звичайно, вони матимуть такий задум і злетіти їм вдасться).

Після стрільб контрактники отримали від начальства оцінку «добре». Вони у захваті від «Тунгусок», які, між іншим, добре показали себе у Чечні, і обіцяють: у разі чого, не підведуть.

«Бєспрєдєльщики» з «Квіткової долини»?

«Бєспрєдєльщики» з «Квіткової долини»?

Побиті вікна, розтоптані фрукти, овочі, потрощені торговельні столи... Так виглядав учора зранку Лук’янівський ринок, що у Шевченківському районі столиці. Як зазначають очевидці, вдосвіта на територію вдерлося близько сотні молодиків спортивної статури, щоб захопити базар для «нового власника».

Зниклі метри

Зниклі метри

Не секрет, що проблема забезпечення наших громадян житлом є однією із найгостріших. Особливо її відчувають молоді сім’ї, які потрапляють у замкнене коло: у провінції, де дешеві квадратні метри, немає роботи, а у великих містах і їхніх супутниках ціни б’ють світові рекорди. Парадокс, але столиця держави, більшість населення якої перебуває на межі бідності, а різниця між доходами сягає 40 разів, потрапила у п’ятдесятку міст із найдорожчим житлом. Так, за даними британського порталу Global Property Guide, Київ у цьому рейтингу посідає 43–тє місце — між елітним побережжям Чорногорії та словенською Любляною.

Реалізація державної політики, суть якої спрямована на поліпшення умов кредитування для молодих сімей та забезпечення квартирами тих із них, які найбільше потребують житла, — явище, скоріше, вибіркове, ніж системне. Більше того, навіть якщо поталанило, і Фонд молодіжного кредитування таки перерахував кошти забудовнику, держава не активно реагує на випадки, коли той виявляється не надто чесним на руку. І сім’я, якій для «квартирного щастя» не вистачило зовсім трохи, змушена самостійно шукати справедливості в судах.

Пообідати у мертвому лісі

Пообідати у мертвому лісі

У Святошинському районі столиці, біля траси Київ—Житомир, навпроти кемпінгу «Пролісок», кілька днів триває масове інтенсивне вирубування майже столітніх сосен. Двоколишні ліси є зеленими «легенями» цілого району столиці. Робота ведеться авральними темпами — як розповіли «УМ» працівники, вже сьогодні–завтра територію огородять парканом.

Не той тепер наш узвіз

Не той тепер наш узвіз

На Андріївському узвозі, де триває реконструкція інженерних мереж, кількість важкої техніки зросла в рази. На території фабрики «Юність», у дворі Київського академічного театру «Колесо» розпочався демонтаж старої будівлі. Робітники за допомогою спецтехніки вже п’ять днів намагаються зрівняти з землею стіни, а працівники театру скаржаться на шум та побоюються за своє приміщення, яке від такої діяльності здригається.

У полоні лампи

У полоні лампи

Минуло зовсім не багато часу відтоді, як голова КМДА Олександр Попов запевняв киян, що три аварії в столичному метро — випадкова прикрість, яка сталася через зношеність вагонів, і підземка є цілком безпечною з огляду на фаховість її працівників. Проте в метрополітені знову запахло смаленим. Причому в прямому сенсі.

«Мистецтво» бізнесу

«Мистецтво» бізнесу

Національний культурно–мистецький та музейний комплекс Мистецький Арсенал чекає на грандіозну реконструкцію. Уже цього року розпочнуться будівельні роботи, результат яких буде просто революційним: вулиця Лаврська стане пішохідною, сам комплекс Арсеналу доповнить концертний майданчик, під землею відкриють паркінг. Забудова «перекинеться» і через історичні насипи: під валами зроблять пішохідні проходи, за ними — ще кілька скляних будівель для архіву, концертної зали та туристичного комплексу.

Хоч на трамваї катайтеся — аби не хворіли

Подільський районний суд столиці вирішив пом’якшити міру запобіжного заходу екс–заступникові з будівництва ДП «Київпастранс» Володимиру Асадчому та колишньому в.о. директора компанії «Київміськбуд» Сергієві Кущу. Тепер ці двоє, яких звинувачують у розкраданні понад 23 мільйонів гривень бюджетних коштів, обмежені не арештом, а лише підпискою про невиїзд.

ПЕЙЗАЖка з «висоткою»?

ПЕЙЗАЖка з «висоткою»?

Резонансну земельну ділянку на Пейзажній алеї — з унікальним мозаїчним ландшафтним парком, дитячою гіркою, фонтаном, лавками–«звірятами» та багатьма іншими цікавинками — знову передали Міністерству закордонних справ, яке вже кілька років горить бажанням поселити своїх працівників на мальовничому пагорбі. Чиновники хочуть звести тут паркінг і «висотку», а кияни невтомно відстоюють неповторний ландшафт, дитмайданчик і власний спокій. Проте вчора терези Феміди схилилися на бік посадовців.