«Наполеонівські плани» на генплан

«Наполеонівські плани» на генплан

У лютому Олександр Попов якось пообіцяв, що референдум стосовно затвердження нового генерального плану Києва врахує «думку ініціативних киян — патріотів рідного міста». Перед ним, мовляв, буде проведено попереднє обговорення, «щоб усі бажаючі могли ознайомитися з проектом генплану і висловити побажання». Тоді ж голова міськадміністрації зауважив, що виступає за проведення референдуму з генплану Києва одночасно з виборами до Верховної Ради.

Однак уже зараз те, що молоді та амбітні люди з­під крила лояльних до «регіонів» фракцій витворяють у районах Києва, показує абсолютно протилежну «картину». Мешканцям телефонують, запрошують на зустріч із Поповим в орендованій залі, а там оголошують збори, пропонуючи проголосувати за проведення референдуму з трьома питаннями. Перше соціального характеру — типу «Чи хочете ви, аби вам давали надбавку до пенсії?». Друге — з розряду «креатив»: «Чи хочете ви мати муніципальну міліцію, якою керуватимуть мешканці?» (при тому обіцяють, що таку міліцію найматиме мікрорайон, і вона прибере, наприклад, усі кіоски). Третє — «Чи підтримуєте ви основні тезиси генплану?». Для нетямущих людей це розшифровують так: «Ви ж за збереження історичного міста? Тоді ви за генплан!».

І тоді як перші дві ініціативи про не зрозуміло звідки «намальовані надбавки» та «київських шерифів» не мають під собою ні підґрунтя, ні механізму реалізації, ствердне «так» на останнє нинішній владі дуже потрібне. А обіцяне попереднє обговорення — не обов’язкове.

Випадок, який змінив життя

Приморський районний суд Одеси засудив місцевого 47–річного жителя Андрiяша до двомісячного тюремного ув’язнення за жорстоке поводження з котом (ч. 1 ст. Кримінального кодексу України). Як передає прес–служба райсуду, крім ув’язнення, садист заплатив три тисячі гривень за лікування тварини.

За землю — на смерть!

За землю — на смерть!

Минулого четверга інформаційний простір сколихнула новина: близько дев’ятої ранку пенсіонер із Бородянського району зробив спробу самоспалення на розі Банкової та Інститутської. 74–річного чоловіка затримали разом із банкою бензину та відправили до обласного відділення міліції, потім — до столичного Печерського районного, після чого намагалися переправити у Глеваху, де розташовується психіатрична лікарня, на обстеження. Врятували від «психушки» опозиційні депутати з райради.

Микола Маренич каже, що пішов на такий крок через «земельні махінації та свавілля голови Київської обладміністрації Анатолія Присяжнюка». А якщо конкретніше — пан Микола кілька років не може отримати законні гектари, тодi як землю Бородянського району нібито роздають «своїм» та тим, хто «заплатив». Саме це і підштовхнуло пенсіонера до радикального кроку.

«Зареставрували» до смерті

«Зареставрували» до смерті

Ще в лютому начальник столичного управління капітального будівництва Сергій Данилович заявляв, що будинки на Андріївському узвозі після реставрації збережуть свій історичний вигляд, їх тільки оновлять і укріплять. А вже у квітні три з них зруйнували.

Підземного Леніна помиють до Євро

Підземного Леніна помиють до Євро

Днями патріотично налаштовані кияни у соцмережах тішилися новиною: погруддя Леніна — символ тоталітарної доби — на станції метро «Театральна» закрили рекламним щитом гігієнічного засобу відомого виробника. В інтернеті поширилася чутка, що таким чином «прикрили» демонтаж «вождя», якого націоналісти вимагають роками.

На штурм мерiї!

На штурм мерiї!

Учора вранці активна громадськість Києва вийшла під стіни Київради, аби встановити свою стіну — брехні. Низка організацій — «Ми — Європейці!», «Збережи старий Київ», «Демократичний Альянс», «Самоврядна альтернативна мережа», «Кияни — Об’єднуємось» — уже традиційно вирішили наочно показати, як невиконаними обіцянками столична влада відгороджується від мешканців.

«Єврогості» в українських нетрях

«Єврогості» в українських нетрях

Годинник на будівлі міськадміністрації невпинно вiдраховує дні, години й навіть секунди, які лишаються до старту європейської першості з футболу. Ще 64 доби — і початок.

«УМ» вирішила влаштувати міні–рейд: журналісти походили вулицями довкола НСК «Олімпійський» і оцінили «нашумілу» півторакілометрову зону довкола. Тут, як неодноразово зауважували і державні, і міські керманичі, до Євро має бути шик — і реклами поменшає, і кіосків, і фасади будівель пофарбують. Словом, де–де, а в районi стадіону заплановані краса і порядок, навіть, якось обмовилися, мешканцям будинкiв не дозволять на балкони в трусах виходити. Втім, як виявилося, чоловічі «сімейки» та жіночі «стрінги» — далеко не найбільший привід червоніти перед гостями...

Мiлiцiя з «країни iдiотiв»

Протистояння у Святошинi, де місцеві мешканці та громадські активісти виступають проти будівництва ресторану в лісі, набуває гостроти. Нагадаємо, тут, біля траси Київ—Житомир, навпроти кемпінгу «Пролісок», наприкінці березня розпочалася масова вирубка столітніх сосен. Тиждень тому працівники повідомили «УМ», що рішення про відвід землі видала Київрада у 2007 році і що з документами у забудовника все в порядку.

Хто привабливий — Київ чи Попов?

Представники двох найбільших опозиційних фракцій Київради — «УДАР» Віталія Кличка та БЮТ — заявляють: перший Київський інвестиційний форум, на якому минулого четверга представили більше 140 проектів і який мав стати «платформою діалогу між бізнесом та владою», став, швидше, піар–платформою для кандидата в мери Олександра Попова, ніж реальним «маячком» для іноземців, що у Київ вкладати вигідно.

Замість лісу і Дніпра — розваги й офіси

Замість лісу і Дніпра — розваги й офіси

Учора у готелі «Інтерконтиненталь» відбувся перший Київський інвестиційний форум, організований столичною адміністрацією, фондом Ріната Ахметова «Ефективне управління» та виданням «Файненшл таймс». Захід мав на меті представити інвестиційні проекти від КМДА та приватного бізнесу, які, як анонсувалося, «сприятимуть розвитку сучасної інфраструктури столиці та відповідатимуть завданням щодо підвищення рівня комфорту життя киян до європейських стандартів». Представили 22 проекти та ще 122 вписали до збірки Форуму на загальну суму 125 мільярдів гривень. Судячи з проектів, на які роблять найбільшу ставку — на Київ чекає офісний бум. Експерти «Файненшл таймс» пояснюють: попит на офісні приміщення у столиці зростає. Проте головне питання для Києва, який щороку через масову забудову втрачає пам’ятки архітектури та масиви зелених насаджень, — де ці офісні центри зводитимуть. І розробники проектів, на жаль, цей момент не завжди враховували.