Тістечка з дитинства

Тістечка з дитинства

Зовсім просто з магазинного печива збудувати торт «Мурашник». Потрібно: 500-600 г печива на зразок «Ювілейного», склянка волоських горіхів, банка згущеного молока, 100 г вершкового масла, мак для прикрашання. Заздалегідь виставте з холодильника за годину-дві до початку приготування вершкове масло — потрібно, щоб воно стало м’яким.

Усі відтінки помаранчевого

Усі відтінки помаранчевого

Довгоочікувана весна — це, насамперед, нестримне і непідконтрольне збільшення в організмі гормонів щастя, які продукує тепле сонечко. Але це ще і авітаміноз, виснаження організму за зиму, моральна та фізична втома від холодної пори року. «Цьому можна легко, без особливих витрат і навіть приємно для себе зарадити, — переконаний артист оркестру Національного університету оборони України імені Івана Черняховського Сергій Шталтовний.

Як манна з неба

Як манна з неба

Хоч на вулиці пригріває сонечко і душу веселить прихід весни, в економічно досить скрутний час багато господинь задається питанням: що б його зготувати з нічого? Як у казці про хитрого вояка, лише з сокири каші не звариш. Втім смачнючі десерти можна приготувати і з манної крупи — продукту досить помірної ціни.

Сила пророщеного зерна

Сила пророщеного зерна

Дуже часто майже геніальні рішення прості, тільки потребують трохи часу і терпіння. Щоб після зими поповнити організм вітамінами, варто лише поставити у воду ріпчасту цибулину — і вже через тиждень-півтора можна притрушувати салат корисним зеленим пір’ям.

Кисільні береги

Кисільні береги

Пам’ятаєте казочку «Гуси-лебеді», в якій маленька дівчинка відмовила річці з молочними берегами скуштувати її простого киселику? Так от: та дівчинка, напевне, куштувала перед тим такий кисіль, як і я в садочку: блідий на колiр і невиразний на смак, не особливо смачний. Але якщо приготувати кисіль зі знанням справи, з любов’ю, припрошувати когось скуштувати його вам точно не доведеться — і без запрошення добавку проситимуть.

Пісно — апетитно, а не прісно

Пісно — апетитно, а не прісно

У християн цього тижня почався 40-денний піст перед Великоднем. Незалежно від віросповідання і ставлення до певних ритуалів і традицій, це час iще раз задуматися про чистоту помислів та дій. Головне правило, як і в інші дні, — не «їж» людей: не ображай, не зневажай.

Не згоріти від розпуки й огірчиння, щоб зло не перемогло

Не згоріти від розпуки й огірчиння, щоб зло не перемогло

— Уже почався Передвеликодній піст — час прибирати в душі, в будинку і в саду... час тягнутися до Божого світла, рости, цвісти, зав’язувати плід чеснот. А натомість хочеться сховатися — стати зернятком і сховатися. Зимно на душі, хоча надворі теплішає...

Знакове пробудження із символами природи

Знакове пробудження із символами природи

Не зчулися, а вже весна на підході: час її зустрічати, зиму проводжати. Ще з дохристиянських часів робили це наші предки. Як i багато інших давніх українських народних свят, ці — Масниці включили до Християнського календаря, з прив’язкою до Великодня. Як і кожен попередній Сиропусний тиждень, завершиться він Прощеною неділею, коли кожен повинен забути про кривди та попросити пробачення в усіх, кого образив.