Дизентерія відступила

Епідемія масового отруєння дітей у Нетішині пішла на спад. З 460 пацієнтів, госпіталізованих десять днів тому з діагнозом дизентерія, на вчорашній день у лікарні залишалося 22 особи, з них — 4 дошкільнят, 11 школярів та 7 дорослих. Медики не виключали, що всі пацієнти до вечора будуть виписані з огляду на легкий перебіг захворювання.

Останній прихисток Шухевича

Напередодні свята Покрова Богородиці, яку вважають покровителькою козацтва та Української Повстанської армії, на межі Хмельниччини і Тернопільщини відбулася хвилююча і знакова подія. Тут на узліссі тихоплинного Збруча, поблизу села Гуків Чемеровецького району позавчора урочисто постав кількаметровий пам'ятний хрест. Прикріплена на ньому табличка сповіщає, що на цьому місці 9 березня 1950 року вознісся в небо лицарський дух головкома УПА, вірного сина українського народу генерала Романа Шухевича.

Озимі проблеми

Озимі проблеми

Цьогоріч матінка-природа вдруге серйозно екзаменує аграріїв Хмельниччини. Перший непростий іспит їм довелося складати влітку, під час збирання зернових культур. Тоді рясні дощі, що поливали землю впродовж усієї жнивної пори, добряче попсували нерви селянам. За погожої днини пощастило впорати лише десяту частину площі, решту ж косили в коротких проміжках між надокучливими зливами. Загалом на площі 1 мільйон 253 тисячi гектарів (без кукурудзи) намолотили 609 тисяч тонн хліба. За підрахунками спеціалістів, через примхи небесної канцелярії подоляни втратили понад 200 тисяч тонн збіжжя.

Дітей підкосив кефір?

Минулі вихідні видалися для мешканців Нетішина особливо тривожними. Тут, у місті атомників, сталося масове отруєння вихованців семи дитсадків, унаслідок чого на лікарняне ліжко потрапило більше 400 маленьких пацієнтів.

«Посланця» вгамував «Беркут»

Сорокап'ятирічний Т., здоровань під два метри зростом, тривалий час тримав у остраху багатьох жителів невеличкого райцентру Полонне. Ще на початку дев'яностих років цей відлюдькуватий чоловік відбував покарання за вбивство людини, а після відсидки з головою занурився у релігію і почав вважати себе посланцем із вищих світів.

«Револьверка» з приданим

Місто Хмельницький непомітно, але впевнено утверджується як центр з виробництва в Україні мисливської зброї. Ось уже сьомий рік група місцевих ентузіастів на чолі з кмітливим інженером Миколою Музикою випускає широкий спектр комплектуючих до знаменитої тульської рушниці МЦ-255. Власне, подільські майстри забезпечують своїх російських партнерів півсотнею високоточних деталей, за винятком дула, приклада і цівки.

Корінь сили набирається,

Цукрові буряки здавна вважали на Поділлі культурою пріоритетною, їх вирощували практично в кожному господарстві. На жаль, трансформаційні процеси в аграрному секторі боляче зачепили й солодку галузь. Свою відданість їй засвідчують нині хіба що палкі ентузіасти або ж прагматичні керівники. Перші просто не уявляють своїх полів без звичного бурячка, який восени-взимку дасть таку-сяку копійчину, другі ж убачають в коренях надійну основу економічного благополуччя, тому не обділяють плантації ні робочою силою, ні коштами.

Зли­ви — про­ти по­до­лян

По­туж­ний грім і спа­ла­хи блис­ка­ви­ці, що впро­довж усі­єї но­чі із се­ре­ди на чет­вер роз­рі­за­ли не­бо, суп­ро­вод­жу­ва­ли­ся на По­діл­лі силь­ни­ми до­ща­ми. Учо­раш­нім ран­ком, який че­рез гус­ті свин­це­ві хма­ри, що низь­ко плив­ли із за­хо­ду, біль­ше ски­дав­ся на піз­ній ве­чір, опа­ди не при­пи­ни­ли­ся. Як і про­тя­гом усьо­го дня. Виб­ри­ки по­го­ди, на жаль, не за­ли­ши­ли­ся без сум­них нас­лід­ків.

Крізь призму грошей

Багата історія та зручне географічне розташування Кам'янця-Подільського зумовили в різні часи бурхливий його розвиток і пожвавлені торговельні контакти з багатьма державами. 1374 року місто отримало Магдебурзьке право, за яким уся влада перейшла до магістрату. До функцій останнього входило, крім іншого, управління фінансовими справами, надання дозволу на торгівлю, контроль за мірами ваги тощо. Звісно, визначальну роль у різнопланових взаєминах з навколишнім світом відігравав грошовий обіг.

Архів рятують від смерті

Подія, що сколихнула два роки тому древній Кам'янець-Подільський, була названа гуманітарною катастрофою європейського масштабу. Тоді в культовій споруді — костелі Францисканців, у якому розміщувалося сховище міського архіву, сталася пожежа, яка призвела до катастрофічного руйнування документів Національного фонду. Серед утрачених для нащадків — 53,3 тисячі справ Подільської казенної палати, 27,6 тис. справ — Подільського губернського у селянських справах присутствія, 10,7 тис. справ — канцелярії Подільського губернатора, 9,4 тис. справ 1874—1920 рр. — міської управи. Документи останнього фонду розкривали діяльність УНР періоду, коли столицею держави був Кам'янець-Подільський.