Пильнуй диверсантів

Пильнуй диверсантів

У зоні проведення антитерористичної операції зберігається відносне затишшя. А кількість обстрілів позицій ЗСУ бойовиками у ці дні є мінімальною за останні півтора року. Так, за даними штабу АТО, минулого понеділка взагалі вперше за останні місяці вздовж усієї лінії розмежування не було зафіксовано жодного випадку застосування зброї. Тож у штабі сподіваються, що це затишшя почне новий етап, коли «вирішення спірних питань і проблем перейде в площину перемовин».

Перший тиждень без вогню

Минув тиждень відтоді, як на лінії розмежування в зоні АТО було оголошено всеохоплююче припинення вогню. Починаючи від 1 вересня, за даними штабу АТО, кількість порушень режиму припинення вогню ворогом зменшилася в рази. Йдеться лише про локальні випадки: щодня відбувається не більше 15-20 перестрілок з автоматів та кулеметів або обстрілів позицій ЗСУ з гранатометів і мінометів.

Ворог не може без вогню

Перемир’я на Донбасі фактично тривало лише чотири дні. Учора бойовики знову застосували важке озброєння. За даними штабу АТО, терористи обстріляли зі 120-мм мінометів українські позиції біля села Новотошківське, що на Бахмутській трасі. Ворожі провокації також відбулися поблизу Донецького аеропорту, а також біля Щастя та Кримського, що на Луганщині. Але тут ворог відкривав хаотичний вогонь лише зі стрілецької зброї та гранатометів.

Мирний дзвоник

Святкування Дня знань у зоні проведення антитерористичної операції учора минуло без провокацій з боку бойовиків. Принаймні так було, коли цей номер «УМ» готувався до друку. За даними Спільного центру контролю і кординації, вчора станом на 11.00 режиму припинення вогню на Донбасі повністю дотримувалися обидві сторони конфлікту.

Перший дзвоник під прицілом

Перший дзвоник під прицілом

Сьогодні на Донбасі має відбутися всеосяжне припинення вогню. Принаймні ще позавчора про це домовилися під час телефонних переговорів із президентом РФ Володимиром Путіним президент Франції Франсуа Олланд і канцлер ФРН Ангела Меркель.

Від руїн — до візитки

Від руїн — до візитки

Мандрівники, які найбільше цікавляться давніми фортецями та палацами, серед найпривабливіших для себе регіонів однозначно назвуть Тернопілля. Адже за кількістю старовинних замків ця область займає перше місце в державі (тут зосереджено більше третини всіх українських оборонних споруд або їх руїн — 34).

Незалежність дратує ворога

Держави-союзники по НАТО серйозно стурбовані раптовою ескалацією насильства на українському Донбасі і покладають відповідальність за пошук політичного рішення на Росію. В Альянсі наголошують на необхідності для всіх сторін проявляти стриманість iз метою деескалації ситуації.

Терориста могила виправить

Генсек ООН Пан Гі Мун закликав усі сторони конфлікту на Донбасі вжити термінових заходів для деескалації ситуації та запобігання насильству, яке веде до подальшої загибелі людей, людських страждань і руйнувань інфраструктури, а також негативно впливає на стабільність у регіоні, повідомляє «ВВС-Україна».

«Гуляють» танки по Донецьку

«Гуляють» танки по Донецьку

Ймовірно, бойовики готують «неприємний сюрприз» українській армії до Дня Незалежності, вважають у штабі АТО. Проте одразу додають, що сили ЗСУ готові дати відсіч ворогу. «Сили АТО зараз мають, як ніколи, велике бажання відбити всі можливі напади з боку ворога», — каже речник iз питань АТО Андрій Лисенко. Самі ж бойовики вже заявили, що Мінські угоди нібито зірвано... українською стороною.

«Чорний рекорд»

Нещодавня поразка бойвиків під Старогнатівкою нічому їх не навчила. За даними вітчизняної розвідки, ворог концентрує сили на передовій для наступу на сили АТО.