Прощання зі Змією

Найбільшим здобутком за всі часи існування України став фільм «Плем’я» Мирослава Слабошпицького. Навіть Довженку з Параджановим не вдалося зібрати понад 20 нагород на міжнародних кінофестивалях. Слабошпицький довів, що молоде українське кіно може ввійти в список найкращих фільмів року, за версією британського видання Sight & Sound, і здобути «Європейський Оскар», так називають приз за «Відкриття року» від Європейської кіноакадемії.

Жити і діяти, як Багряний

Жити і діяти, як Багряний

Олександер Шугай — людина надзвичайно скромна, віддана науковим пошукам і щира у переконаннях. Саме так його ім’я озвучували діаспорні митці, м’яко аргументує мені письменник, коли звертаюся до нього «пане Олександер».

Дуже позитивна «хвороба»

Дуже позитивна «хвороба»

Ярмарок «Різдвяний арсенал» у «Мистецькому арсеналі» зібрав у столиці понад 120 майстрів з усієї України. У перший же день його роботи відвідувачів було чимало, більшість — батьки з дітьми віком до десяти років. Малеча з цікавістю розглядала ялинки та кружляла під різдвяні мелодії, багатьом сподобалися іграшки ручної роботи.

Жодна імперія не вічна

Жодна імперія не вічна

Минулий тиждень завершився однією із найпомітніших подій у літературному середовищі — врученням премії «Книга року ВВС» у готелі на Воздвиженці. До складу журі входили професорка Національного університету «Києво-Могилянська академія» Віра Агєєва, головна редакторка «ВВС Україна» Ніна Кур’ята, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк, письменниця, радник з питань культури ЄБРР Світлана Пиркало і поет Тарас Федюк.

Його унiверситети

Його унiверситети

Студенти є рушієм суспільних перетворень у державі. Без попереднього досвіду, його усвідомлення рухатися у майбутнє складно. Тому вчора студенти Київського національного університету імені Тараса Григоровича Шевченка зустрілися із третім Президентом України Віктором Ющенком.

«Шевченківський рік» від Ушкалова

«Шевченківський рік» від Ушкалова

Леонід Ушкалов — учений-літературознавець, знаний далеко за межами рідного Харкова. Його потужний інтелект має неймовірну енергію, що притягує молодь, а його праці є дуже важливими в академічному українському літературознавстві. Мова професора виважена та насичена, наче перлами, цитатами з наукових праць, а ще — глибокою любов’ю до України. Він шукає незвідані стежки, та доволі сміливі й навіть екзотичні теми для своїх розвідок.

Прапор має силу, коли його несуть

19 листопада 1989 року Київ почав відлік нового часу. Того дня тисячі містян, вийшовши із синьо-жовтими прапорами провести в останню путь синів України, висловили свою позицію і бачення майбутнього держави. Володимир Тихий, син Олекси Тихого, досі захоплено згадує: «Мене вразив масштаб людського підйому, коли ми прилетіли у Бориспіль».

Поводирі для Донбасу

Поводирі для Донбасу

Культурний ландшафт Донбасу взялися відновлювати митці з Києва. Вони впевнені, що одночасно з відбудовуванням освітніх та культурних установ необхідно активно спілкуватися з молодими людьми цього регіону. Актриса театру і кіно Римма Зюбіна говорить, що після звільнення Слов’янська вона зрозуміла, що має бути там. Вона одна з активних учасниць проекту «Новий Донбас».

Міг і мертвого розсмішити

Міг і мертвого розсмішити

Найпопулярніший письменник-гуморист Остап Вишня став в українській літературі фігурою, яка сміялась, певно, лише на папері. Його життя сповнене трагізму, відчаю і всіх «радощів» письменницького життя часів Сталіна. 13 листопада виповнюється 125 років із дня народження Остапа Вишні (Павла Губенка) (1889—1956).