А на тім гобелені...

А на тім гобелені...

У Трускавці попрощалися з 92-річним Михайлом Біласом — неперевершеним майстром гобеленів. Народився він у селі Креховичі на Станіславщині (нині — Івано-Франківська область). Згодом батька хлопця — лісничого в третьому поколінні — перевели у село Медвежа поблизу Дрогобича.

Творчість колекціонера

Творчість колекціонера

У Музеї Івана Гончара у Києві готуються до відкриття виставки живопису та скульптур митця, чиє ім’я, власне, носить заклад. Вона приурочена до 105-ї річниці з дня народження Івана Гончара і відкриється наступного тижня, 27 січня.

Ящик із «вати»

Ящик із «вати»

На жаль, для багатьох на свята чи не єдиною розвагою лишається телеперегляд. Новорічний ефір рейтингових телеканалів у концентрованому вигляді показав, що російська мова й калькування з російської попси — їхнє, менеджерів вітчизняних «кнопок», всьо.

Вчимо мобільно

Команда освітнього проекту «Мова — ДНК нації» створила перший мобільний додаток для вивчення української мови з назвою Mova. Він дає змогу пригадати основні правила українського правопису, дізнатися фразеологізми й синоніми, навчитися правильно наголошувати слова та позбутися калькування з російської.

Струм пішов

Струм пішов

Близько першої години ночі 8 грудня, начебто за згодою учасників акції енергетичної та продовольчої блокади АР Крим, до електросистеми підключили лінію ВЛ 220 кВ Каховська—Титан, від якої живляться два райони Херсонської області — Каланчацький та Чаплинський.

Надія на «Дозор»

На Львівському бронетанковому заводі, який входить до складу державного концерну «Укроборонпром», уже готова перша партія новітніх бронетранспортерів «Дозор-Б». Вартість однієї машини становить понад 4 млн. грн. — залежно від комплектації.

Щирі співчуття і дипломатія

У День пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій у телеефірі презентують нову документальну стрічку «Страх і надія. Український Голодомор і американська політика». Працювали над стрічкою відомий журналіст-історик Вахтанг Кіпіані і команда телепрограми «Історична правда».

Моторний електробус

Моторний електробус

Уже в листопаді — після тестування — на вулиці Львова виїде перший електробус, який тільки но презентували. Зібрали цей для України диво-засіб пересування у цехах львівського концерну «Електрон». Коштує він 9 млн. грн. Цей екологічно чистий вид транспорту, який використовує лише електроенергію, може перевозити до 100 пасажирів, розвиває швидкість до 70 км/год.

Торкаючись, бачу

Студенти Львівської національної академії мистецтв закінчують створювати дванадцять скульптур видатних українців: Івана Франка, Лесі Українки, Сергія Нігояна, Андрея Шептицького, Георгія Гонгадзе та інших — для інтерактивного соціально-мистецького проекту «Торкаючись, бачу: великі українці».

Нерозбірливі зв’язки

Нерозбірливі зв’язки

Популярний львівський гурт Dzidzio, який близько 40 хвилин виступав минулої неділі у Хмельницькому, тепер має відхрещуватися від підтримки партії екс-регіонала Олександра Гереги «За конкретні справи».