«Курортний» зорепад

Один iз найстаріших кінофестивалів світу мріють відвідати мільйони кіноманів. Заснований ще у 1946 році, чеський кінофорум спершу відбувався раз на два роки, однак iз 1994 року з отриманням статусу кінофестивалю класу «А», Карлові Вари щороку приймають тисячі гостей і презентують сотні короткометражних та повнометражних фільмів.

Злети та падіння на острові Лідо

Злети та падіння на острові Лідо

За 10 днів конкурсних та позаконкурсних сеансів, десятків презентацій, майстер–класів і прес–конференцій Венеційський кінофестиваль впевнено наступає на п’яти Канну. Як відомо, цьогорічний конкурс Каннського кінофоруму назвали чи не найсильнішим за останні кілька років.

Прекрасний вік

Прекрасний вік

Здавалося, ще рік тому Франсуа Озон підкорив фестивальну публіку проникливою драмою «В домі», де в звичайну картину побуту заклав тонкий психологізм, наділивши його літературною естетикою та витонченою еротичністю.

Вшановуючи незалежність

Вшановуючи незалежність

Цьогоріч — свято Незалежності на столичних вулицях не помітить хіба що незрячий. Кількість запланованих імпрез розважального, освітнього або ж оздоровчого характеру дозволяють розгулятися та скласти план дій на цілий день. УМ розглянула основні культурні події, приурочені до Дня Незалежності.

Левова частка Тарковського

Левова частка Тарковського

Щорічна кіноподія Західної України, фестиваль незалежного ігрового, анімаційного та документального кіно «КіноЛев», традиційно триватиме з 22–го по 25 серпня. Незмінна дата, не залежна від дня тижня, — одна з традицій фестивалю. Організатори пояснюють, що кінодійство неодмінно мусить припадати на День Незалежності (24 серпня).

Без ДАХу над головою

Без ДАХу над головою

Химерні вистави ДАХівців впізнавані на столичному театральному майданчику. За майже 20 років існування театр Владислава Троїцького побував на десятках гастролей за кордоном і заклав фундамент, що згодом розрісся у мультикультурний фестиваль Гоголь–fest.

«У кожній підробці завжди є частка оригіналу»

«У кожній підробці завжди є частка оригіналу»

Витонченого італійця Торнаторе можна назвати справжнім кіномисливцем, який не «вистрелює» фільмами щороку, натомість терпляче вичікує потрібний момент. Режисер тримає паузу від двох до шести років аби випустити у широкий прокат нову стрічку, і щоразу — це ювелірне та ретельно створене кіно.

Визнаний світом Майстер

Літературно–меморіальний музей Михайла Булгакова від самого заснування користується популярністю не лише у столичних жителів, а й у туристів, що, навідуючись на Андріївський узвіз, повсякчас підсідають на лаву до пана Булгакова (пам’ятника біля музею). Наразі унікальність музею визнали на світовому рівні — «будинок Турбіних» (народна назва музею) внесли до топ 20 найкращих літературних музеїв світу. Таке рішення було прийняте експертами на першому Форумі літературних музеїв світу, що пройшов у Москві. «Критерієм для відбору були не лише експозиції, враховувалася й різнобічна діяльність закладу, — зазначила в офіційному коментарі директор музею Людмила Губіанурі. — Наш музей, окрім головної експозиції, має велику кількість проектів: журфікси, дитячі, великодні й іменинні свята, чаювання на веранді та інші. Всі вони об’єднані тим, що ми називаємо місією нашого музею — відроджувати традиції, пов’язані з життям дому і сім’ї Булгакових».

Мавка як Всесвіт

Мавка як Всесвіт

Учора минуло сто років із дня смерті Лесі Українки. Приблизно стільки ж виповнилося і її легендарній «Лісовій пісні», яку Леся Українка написала в Грузії в 1911 році (кінцевий варіант драми–феєрії датований 1914 роком). «Писала я її дуже недовго, 10–12 днів, — розповідала авторка у листі до сестри Ольги, — і не писати ніяк не могла, бо такий уже був непереможний настрій, але після неї я була хвора і досить довго «приходила до пам’яті»...

Зухвало, проте сакрально

Зухвало, проте сакрально

Попри «немодність» релігійної тематики у сучасному мистецтві, її інтерпретації, переосмислення та навіть алюзії нерідко зустрічаються у творах молодих авторів. Якщо раніше релігійна тематика у творчості була, скоріше, ознакою зрілого стилю, то тепер біблійні сюжети слугують чи не найкращим засобом епатажу та гротескного підсилення месиджу картини. Нарівні з корифеями концептуального мистецтва в цій царині знаходиться місце майстрам традиційного живопису, котрі створюють картини у напрямi сакрального мистецтва. Але це аж ніяк не ікони, а радше естетичне зображення біблійних мотивів на полотні.