З початківців — у класики?

До одеського кінофоруму залишається менше місяця. Проте вже зараз стали відомі учасники естафети за головний трофей — «Золотого Дюка». Так, на прес–конференції у Києві організатори фестивалю розповіли подробиці українського та міжнародного конкурсiв та оголосили імена членів журі. «Під час відбору наша комісія переглянула більше 1000 картин, відбірники фестивалю побували на 30 кінофорумах: Берлін, Канн, Венеція і багато інших, — розповіла президент фестивалю Вікторія Тігіпко. — Ми отримали 650 заявок на участь у конкурсній програмі. З них 200 — це міжнародний конкурс і 450 (повний та короткий метр) — український». Однак до міжнародного змагання потрапили 11, серед яких почесне місце посів український фільм «Параджанов». До слова, «Параджанов» автоматично потрапив і до національного конкурсу. Таким чином, це єдиний фільм, що має вдвічі більше шансів на відзнаку з боку журі.

Бойове мистецтво, що закликає... до медитації

Бойове мистецтво, що закликає... до медитації

Із виходом «Великого майстра» на світовий екран здалося, що глядачі зітхнули з полегшенням: після голлівудської спроби у вигляді слабкої мелодрами «Мої чорничні ночі», відомий гонконгівський романтик Вонг Кар–Вай нарешті повернувся до національного кінематографа. Світовій кіноспільноті оцінити його втілення на екрані естетичної краси кунг–фу вдалося під час Берлінського кінофестивалю: стрічка була офіційним відкриттям кінофоруму. Наразі «Великого майстра» називають мало не найкращим у фільмографії Кар–Вая.

Брехні про життя

Ще на початку 70–х років п’ятірка англійців і один американець перевернули британський гумор догори дригом, зробивши комедійну сцену місцем повного абсурду й епатажу. Йдеться про комік–групу «Монті Пайтон», що мала свою передачу з 1969 по 1973 рік на англійському телеканалі «Бі–Бі–Сі». Джон Кліз, Ерік Айдл, Майкл Пейлін, Террі Джонс, Грем Чепмен та Террі Гіліям свого часу здійснили революцію на телебаченні, вперше показавши оголену дівчину в прямому ефірі, нещадно критикуючи владу та суспільство, зраджуючи всі закони здорового глузду.

Кіно Землi обiтованої

Кіно Землi обiтованої

Сьогоднi в Києвi починається фестиваль iзраїльського кiнематографа, який триватиме до 11 червня.

Кіно Ізраїлю веде свій літопис вже більше століття. Вперше краєвиди Палестини та Єрусалима були зняті під керівництвам нікого іншого як батьків кінематографа — братів Люм’єр. В 1896 році кінематографісти відіслали французького оператора Александра Проміо розкрити загадку сходу, невдовзі той повернувся з кількома десятками плівок, на яких уперше було зафіксовано Землю обітовану. Вже в 1913 році в Палестині з’явилася перша ізраїльська кіностудія. Втім першу стрічку, зроблену в її стінах, побачили хіба що її творці: плівка загубилася по дорозі до Парижа, потрапивши у вир Першої світової вiйни.

Плати, аби співати

Плати, аби співати

Законопроект, висунутий народними депутатами з фракцій «Батьківщина», «УДАР» та Компартії, пропонує стягувати із закордонних гастролерів 17% податкового збору з концерту. Виручені кошти планують спрямувати в казну міської ради та Міністерства культури у співвідношенні 30:70 відсотків.

Перемогла любов. Одностатева

Перемогла любов. Одностатева

Цьогорічний конкурс Каннського кінофоруму вкотре підтвердив свою репутацію найвідомішого антизіркового фестивалю. Рік у рік журі закриває очі на іменитість конкурсантів та політкоректність, аби нагородити фільм, що найбільше зачепив суддівські душі. Цьогорічний конкурс, на думку експертів, судити було складно, адже програма видалась напрочуд сильною.

Наші будівничі «Енциклопедичного палацу»

Наші будівничі «Енциклопедичного палацу»

Цьогоріч Україна всьоме братиме участь у наймасштабнішому європейському мистецькому проекті — Венеційський бiєнале. Попередні роки честь українського мистецтва захищали художники, так чи інакше визнані на пострадянському просторі, митці, що вкорінились у художній свідомості країни на кілька десятиліть. 2013–й обіцяє змінити цю тенденцію на бiєнале, адже від нашої країни мовитиме молодь.