«Аллах акбар», — вважає Лукашенко

«Аллах акбар», — вважає Лукашенко

Три роки позбавлення волі в колонії посиленого режиму — таке покарання визна­чив учора білоруський суд колишньому редактору незалежної газети «Згода» Олек­сандру Сдвіжкову за передрук карикатури на пророка Магомета ще 2006 року.

Непродажний Ірванець

У середу в Мінську пройшла презентація білоруського перекладу книги Олександра Ірванця «Рівне / Ровно». Сам письменник у столицю Білорусі не приїхав — вірус грипу змусив його залишитися в Києві.

«Наторгували» на 15 діб

«Наторгували» на 15 діб

У четвер надвечір близько двох тисяч приватних підприємців вийшли на Октябрську площу білоруської столиці. Мета протесту — скасувати недавній указ президента Олександра Лукашенка, за яким із 1 січня вони не можуть наймати на роботу більше трьох осіб, причому лише з числа своїх родичів. Зрозуміло, що на мітинг на «таку тему» влада столиці не дала санкції.

Солодкі і страшні

Солодкі і страшні

Невдовзі українські цукерки в Білорусі подорожчають. Вони заполонили ринок, а отже, ущемляють інтереси національного виробника, стверджує Мінекономіки Білорусі. Водночас чимала кількість на ринку російських солодощів Мінськ чомусь не лякає, й антидемпінгове розслідування проти росіян не розпочато.

Бацька грає в хокей!

Центральна подія Білорусі, починаючи з минулого вікенду, — зовсім не святкування Різдва, а приурочений до нього IV Міжнародний турнір шанувальників хокею на приз президента Лукашенка. Заворожена щоденними розлогими репортажами, вся країна приросла до телевізорів, стежачи за шайбою «бацьки» та його шанувальників.

Новорічне привітання президента послові США

30 грудня президент Білорусі Олександр Лукашенко запровадив нову новорічну політичну моду — погрожувати послам. Так, він пообіцяв «викинути» з країни американського амбасадора Карен Стюард, якщо Сполучені Штати запровадять більш жорсткі санкції проти Білорусі. Також Лукашенко настрахав, що Білорусь обходитиметься надалі в розрахунках із зовнішніми партнерами без американського долара: «Ми вже зараз запасаємося єнами та юанями, а можемо і на євро перейти».

Зелене «економічне диво»

Ще на початку листопада Націо­нальний банк Білорусі встановив такий курс: 2152 рублі за один американський долар. Наприкінці грудня долар подорожчав ще на два рублі. За даними агенції БелаПАН, за 10 місяців року курс білоруського рубля до долара впав на 0,51 відсотка. Гірше на теренах СНД у цьому сенсі лиш в Узбекистані — там грошова одиниця США зросла на 3,28 відсотка.

Атракціон небаченої щедрості

Атракціон небаченої щедрості

Майже рік Білорусь просила в Москви стабілізаційний кредит в 1,5 млрд. доларів. Прохання звучало доволі принизливо, адже така сума потрібна, власне, на затикання дірок у бюджеті, які виникли саме завдяки підняттю росіянами цін на газ. Союзниця увесь цей час відмовляла Білорусі, аж доки до Мінська не завітав Володимир Путін. Відтак Росія погодилася виділити півтора мільярда доларів, а потім несподівано — ще два мільярда «зверху». Що ж спричинило цей «атракціон небаченої щедрості»?

На прохання трудящих...

Від нинішнього понеділка 4 млн 247 тисяч білорусів будуть змушені платити повну ціну за проїзд у громадському транспорті. Відтепер для школярів, студентів, міліціонерів та пенсіонерів талончик на автобус чи жетон на метро не безплатний, як раніше, а коштує 600 рублів (приблизно 1,40 гривні). Утім скасовано пільги не лише на такі дрібниці (які для малоімущих насправді дрібницями і не є), а й на ті, що стосуються більш важливих царин.

Владімір, я ваш боржник

Владімір, я ваш боржник

Путін прибув до білоруської столиці, всупереч очікуванням, пізно ввечері у четвер. Олександр Лукашенко через це не зустрів його в аеропорту. Російський президент не образився — і поїхав до Лукашенка сам, у гірськолижний комплекс «Сіличі», де, як стверджують, очільники двох «братніх» держав проговорили тет–а–тет до пізньої ночі. Учора, коли це число «УМ» готувалося до друку, у Національній бібліотеці Білорусі щойно закінчилося засідання Вищої ради Союзної держави РФ і Білорусі, що тривало чотири години. Отже, політичного результату візиту вчора ми ще не знали. Оприлюднено лише рішення про стабілізаційний кредит у 1,5 млрд. доларів, який Росія надасть Білорусі з відстрочкою платежа на 5 років.