Закрили в закритому режимі

Минулого тижня в Білорусі закінчилися два закритих судових процеси. Перший — у справі про побиття співробітниками КДБ голови комітету державного контролю Зенона Ломатя. Другий — у звинуваченні в корупції співробітника адміністрації президента Володимира Холода.

Командувач Фронту

Цими вихідними на з’їзді БНФ ледь не стався розкол. Урятувало найстарішу демократичну партію Білорусі тільки те, що обидва претенденти на нового голову БНФ — Вянцук Вячорка та Алесь Міхалевич — таки погодилися на компроміс і зняли свої кандидатури, які не могли зібрати серед учасників з’їзду простої більшості голосів, на користь третього.

Демократія з космосу

Польський уряд виділив 4 млн. євро на відкриття білоруського незалежного телеканалу «Белсат». Основні студії каналу розташовано у Варшаві. Мовити «Белсат» почне 10 грудня — у Всесвітній день прав людини.

Білорусам розповідають про Голодомор

Як це не дивно, але виставка, присвячена Голодомору, яку організували посольство України й СБУ, проходить за підтримки мінської влади. Без її згоди провести такий захід у Національному музеї історії і культури просто не вийшло б. На відкритті виставки був присутнім посол України в Білорусі Ігор Ліховий.

Монстри року — за диктатуру?

Адміністрація президента Білорусі вирішила залучити на бік влади діячів культури. Так, днями голова ідеологічного управління АП Олег Пролесковський зібрав музикантів, зокрема гуртів N.R.M., Neuro Dubel, «Крама», «Палац», і пообіцяв зняти негласну заборону на виступи цих гуртів у країні. Однак це не ознака «ліберальності» влади Лукашенка, а, радше, своєрідний підкуп.

Ефектний, але не ефективний удар

Сполучені Штати запровадили чергове обмеження щодо Білорусі. Позавчора на території США були заморожені активи державного концерну «Білнафтохім». Досі американці оголошували санкції тільки проти конкретних білоруських чиновників.

Смерть під комбайном

Про нетипову смерть двоюрідної сестри Олександра Лукашенка білоруській громадськості стало відомо лише через два місяці після події. Лариса Лукашенко загинула ще у вересні. Жінку переїхав комбайн. «Вона напилася і заснула в кукурудзі. Йшла техніка, і її не помітили, там не було видно», — розповів білоруській інтернет–газеті «Солідарність» представник адміністрації агромістечка Олександрія, де жила сестра Лукашенка.

Дірка в каталозі

Держмонополіст у царині розповсюдження преси, «Бєлпочта» виключила з перед­платного каталогу на 2008 рік три російські газети, за допомогою яких білоруси могли більше знати, що ж насправді коїться у світі та у них на Батьківщині зокрема, «Коммєрсант», «Нєзавісімая газєта», «Московскій ком­сомолєц».

Син за «бацьку»

Син за «бацьку»

Старший син Олександра Лукашенка Віктор видерся на ще один щабель у державній ієрархії: з листопада він — єдиний помічник президента Білорусі з національної безпеки. Досі існувала ще одна аналогічна посада, яку обіймав голова Ради безпеки, давній соратник президента Віктор Шерман. Навіщо Лукашенко підіймає свого сина?