Лікарям підсолодять життя

Лікарям підсолодять життя

Збільшити середню тривалість життя українців на три роки— таку амбітну мету поставив перед собою новий керівник медичної галузі Василь Князевич. Про це міністр розповів лікарям, науковцям, представникам громадських організацій тощо, які зібралися минулої п’ятниці для обговорення медичної складової проекту Програми діяльності Кабінету Міністрів «Український прорив: для людей, а не для політиків». Доопрацьований проект буде розглянуто на завтрашньому засіданні уряду, а далі — передано для затвердження до Верховної Ради. Якщо все йтиме за планом, уже через п’ять років наші лікарні буде не впізнати...

Ефективно боротися з раком тепер будуть і в Україні

Ефективно боротися з раком тепер будуть і в Україні

Діагноз «рак» лікарі в Україні щодня ставлять кожному десятому пацієнту, що для більшості те саме, що смерть. Опускаються руки, бажання щось робити і працювати зникає, а разом з ним помирає останнє — надія. Надія на те, що «ракова чума» буде таки переможена, що передові технології вчасно прийдуть в Україну і ефективне лікування стане доступним для всіх і кожного.
Засновник і генеральний директор компанії «Max-Well» Кеннет Алібек переконаний: ситуацію можна виправити. Якісне і доступне лікування для нашої держави вже РЕАЛЬНІСТЬ.

Статки ростуть, життя коротшає

Статки ростуть, життя коротшає

Серед усіх цінностей люди найвище оцінюють здоров'я. Нічого іншого в Бога так не просять і нічим так не нехтують. А здоров'я, за визначенням ВООЗ, це не лише відсутність хвороб та фізичних вад, а й стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя.

Жироварка

Жироварка

Англійські дослідники, які вивчають розвиток світової епідемії ожиріння, дійшли висновку, що в стрімкому погладшанні людства винні, зокрема, електронні «блага цивілізації». Професор із Великобританії Джейн Уордл відзначила, що початок масового ожиріння серед європейців і американців збігається з часом появи мікрохвильових печей і продуктів швидкого готування. Як повідомляє «Медікінформ», цю теорію вчені обговорювали на науковому з'їзді в Челтенхемі.

Що знають про СНІД мама і тато?

Що знають про СНІД мама і тато?

Двадцятого травня, у день пам'яті померлих від СНІДу, у трьох сумських церквах відбудеться панахида, а на центральній площі міста — акція, організована регіональною громадською організацією людей із ВІЛ/СНІДом «Вибір» та медичними працівниками.

Діти в мінусі

Діти в мінусі

Порахувати дитячу смертність за 2003—2006 роки в Новомиргородському районі Кіровоградської області надзвичайно важко — про те, що дитина померла при пологах, у центральній районній лікарні батькам відразу радили «забути». І «забували»... Не відразу, звичайно, але десятки таких випадків залишалися невідомими офіційній статистиці до того часу, поки про факти приховування смертності не стало відомо в прокуратурі району. Чимало пацієнток жіночої консультації, які на останньому місяці вагітності були відправлені до пологового відділення, залишалися без дітей. І на наступні пологи вже їхали народжувати в інші райони області або й за її межі.

У бегемотиків боліли животики...

У бегемотиків боліли животики...

«У тебе є щось від шлунка?» — таке запитання від когось із родичів, колег, друзів і просто знайомих я чую щонайменше раз на місяць. «Порадьте, будь ласка, щось від шлунка», — з таким проханням до працівників аптек по всій Україні щодня звертаються десятки людей. Але ж у кожного хворого, який хоче позбутися болю в животі, смоктання «під ложечкою», постійного відчуття нудоти чи важкості в шлунку, своя причина дискомфорту. Не можна вилікувати застарілу бактеріальну виразку банальними пігулками для пониження кислотності! Не можна прибрати ерозивну пляму зі слизової шлунка за допомогою мікстури для вгамування печії! Не існує універсального засобу, який би однаково підходив хворим на гастрит і виразку, коліт і рак шлунка! І горе тим, хто цього не розуміє...
Лікування «всліпу», без походу до лікаря, без обстеження і без встановлення точного діагнозу, як стверджують українські медики, нерідко тільки погіршує стан хворого. Знеболювальні препарати приглушують симптоми тієї ж виразки, хвороба прогресує, а бідаха навіть не здогадується, що в його нутрощах прогризає дірку підступна бактерія. А коли такий пацієнт зрештою потрапляє до лікаря, той може і не встигнути надати допомогу.

Ковтайте слину замість зонда

Над проблемою «комфортизації» дослідження шлунка й кишечнику сьогодні працюють вчені з різних країн. Є надія, що українці невдовзі зможуть заявити про вирішення цієї проблеми. Причому на якісь неприємні відчуття навіть натяку не буде. Адже захворювання шлунково-кишечного тракту діагностуватимуться за складом... слини.

«У ногах правда є!» — стверджують спеціалісти Клініки естетичної ортопедії

«У ногах правда є!» — стверджують спеціалісти Клініки естетичної ортопедії

«У ногах правди немає!» — я неодноразово згадувала це старе народне прислів'я — після того, як, походивши у новеньких вузьконосих туфлях лише тиждень, мене упродовж кількох місяців турбував біль у правій ступні. Ну ось, й у мене «відкладення солей», про яке у народі усі говорять, але ніхто не знає точно, що це таке...
Почалася зима, стає усе холодніше, та й нога болить. Невже назавжди доведеться розлучитися з модельними туфлями? Вислухавши мої скарги, лікар-ортопед зробив висновок, якого я не очікувала. З'ясувалося, річ не в загадкових «солях» і навіть не у вузькому взутті, а у хронічному остеохондрозі, від якого сьогодні страждає практично кожна людина. До того ж тривала робота за комп'ютером... і розбалансований опорно-руховий апарат вам гарантований.

Людмила Жукoва: «Хочеться жити довго-довго, щоб якомога більше користі принести людям»

Людмила Жукoва: «Хочеться жити довго-довго, щоб якомога більше користі принести людям»

Професор, фахівець у галузі біоенергоінформації, академік Української академії наук, автор 84 публікацій, директор центру нетрадиційної медицини «Енергетика» Жукова Людмила Петрівна навчила прийомам біоенергетики та підготувала до практики 276 лікарів. Її ім'я ввійшло до енциклопедії «Швеція-95», а у 2000 році — у довідник « Хто є хто серед ділових і професійних жінок світу» (США). У 2002 році відзначена орденом Святої Софії (Україна), у 2003 — орденом «Золотий Меркурій» (Оксфорд. Англія). Цього ж року обрана радником вченої ради Всесвітнього біографічного інституту (США), у 2004 році Л.П. Жуковій присуджено «Приз Миру в усьому світі» (США), вона нагороджена високою відзнакою «Жінка тисячоріччя» (Оксфорд. Англія), міжнародним призом «Європейська якість» на VII Конгресі ділових, наукових, творчих кіл України, орденом Сократа в Лондоні, є лауреатом премії «Лідери ХХІ сторіччя», у 2005 році в Оксфорді (Англія) відзначена орденом «Зірка королеви Вікторії». У 2006 році на Мальті Людмилі Петрівні вручено Хрест святого Іоанна Ієрусалимського, Мальтійський хрест «Лицар милосердя». Присвоєно титул «Дама лицарів Мальтійського ордену», інаувгурація відбулася 29 квітня 2006 року.