«Розборки» з сільгоспмашинобудуванням

Закликав агрочиновників створити умови для розвитку українського сільгоспмашинобудування і Президент Леонід Кучма. Про це він заявив у вівторок під час робочої зустрічі з міністром аграрної політики України Віктором Слаутою. «Сьогодні збиральні заводи всі практично стоять, знову за кордоном купувати все втридорога, так чи ні? Пільги їм створювати. А для своїх товаровиробників нічого не робимо. Ні трактори, ні комбайни... ніхто ж нічого не робить! Хоч би розібралися із промисловістю сільгоспмашинобудування — що вона є, на що вона працює», — покритикував роботу в цьому напрямі глава держави. При цьому Кучма підкреслив, що сьогодні урядовці практично не мають пропозицій щодо конкретних механізмів розв'язання проблем, які існують у галузі сільськогосподарської техніки.

Містер «Джон Дір» із райзівською пропискою

Містер «Джон Дір» із райзівською пропискою

Сьогодні в київському Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті, 15 відкривається 7-ма виставка сільського господарства та садівництва АгріХорт-2004. Уперше її експонентом № 1 стане українська компанія «Райз», фірма, яка 12 років тому утворилася в Рівному і відтоді завдяки динамічному розвитку успішно працює в усіх областях України.
У самій виставці беруть участь понад 90 компаній із 16 країн світу. У тому числі представлені колективні стенди компаній Німеччини та Великобританії, а також павільйон відомої європейської виставки «Віктам», яка відбувається в Голландії раз на три роки — там демонструють обладнання з виробництва кормів для птахівництва і тваринництва. «На цьогорічній виставці, — як зазначив директор компанії «Прем'єр-експо» Олександр Перов, — організатори утричі збільшили площу під павільйони для великогабаритної сільськогосподарської техніки».

Депутати грають на підвищення,

На захист ображених реформою пенсіонерів, більшість з яких замість обіцяного 25-відсоткового підвищення пенсій отримали надбавку у три-чотири знущальні гривні, зібралися стати народні депутати України. На позавчорашньому засіданні Комітету Верховної Ради у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів розглядали з десяток законопроектів змін до Закону «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Проте, за словами першого заступника голови комітету Валерія Альошина, пропозиції парламентаріїв зводилися до двох моментів. Група депутатів-«більшовиків» на чолі з ініціаторами законопроекту, Раїсою Богатирьовою, Василем Надрагою, Володимиром Рибаком та Ігорем Шаровим, ратувала законодавчо закріпити ті зміни, до яких вдався уряд у постанові №1783 під цинічною назвою «Про заходи щодо поліпшення пенсійного забезпечення громадян». Нагадаємо, що фінансове забезпечення стареньких Кабінет Міністрів «поліпшив» тим, що зменшив розмір середньої заробітної плати за 2002 рік на 70 гривень, урізавши таким чином пенсії в середньому на 20 відсотків.

Навколо «Наукова» дискусія

Навколо «Наукова» дискусія

Дніпропетровська агрофірма «Наукова», колись суперпотужне господарство, розквіт якого напряму пов'язували з Павлом Лазаренком, буде розпайована. Понад 5 тисяч селян мають шанс отримати «вольну» — вийти зі складу державного підприємства, яке досі належало Українській академії аграрних наук, із законно заробленими паями. Дніпропетровська обласна рада минулої суботи дала згоду на передачу майна науково-виробничої дослідної агрофірми «Наукова» з державної до комунальної власності. Про це повідомив журналістам заступник голови Дніпропетровської облдержадміністрації Микола Волосянко, який очолював тимчасову робочу групу з питань передачі майна. За рішення проголосували 40 із 70 депутатів облради. Волосянко зазначив, що передача «Наукової» до комунальної власності дозволить розпаювати землю підприємства, на чому з 2002 року наполягають її працівники. «Мета одна — віддати людям землю», — заявив заступник обласного голови.

Від Шуби кидає у піт

Жару у вогонь протистояння «прокурори проти Генпрокурора» знову піддав звільнений напередодні Нового року Дніпропетровський облпрокурор Володимир Шуба. Він, як повідомляла «УМ», оскаржив наказ Геннадія Васильєва «Про притягнення Шуби В. В. до дисциплінарної відповідальності» у Вищій раді юстицій і на минулому тижні отримав рішення на свою користь — під час таємного голосування його підтримали 11 із 17 присутніх на засіданні членів. Про це повідомили у прес-службi Ради, яка є конституційним органом, який загалом складається із 20 членів і зобов'язаний наглядати за законністю дій суддів і прокурорів. Таким чином Шуба, певно, щоб довести, що вміє захищати не лише чужі права, а й свої власні, створив своєрідний прецедент — це перша аналогічна скарга прокурора.

Прокурори проти Генпрокурора

Позавчорашнє засідання розширеної колегії Генеральної прокуратури за підсумками роботи у 2003 році знову закінчилося гучним скандалом. На цей раз прокурор Херсонської області Микола Банчук не став чекати, поки його виженуть за невідомо які прорахунки в роботі, а сам голосно грюкнув дверима. «Я більше не буду терпіти образ від Генерального прокурора Геннадія Васильєва», — заявив він, додавши, що відмовляється працювати під керівництвом нового «донецького» шефа.

Валерій Асадчев: Зруйнувавши податкову службу, «азаровщина» тепер руйнує економіку України

Валерій Асадчев: Зруйнувавши податкову службу, «азаровщина» тепер руйнує економіку України

Так сталося, що широко розхвалений і прийнятий «більшовиками» «найраніше в історії незалежності» бюджет-2004 стає для економіки України найбільш руйнівним. Як неодноразово застерігала «УМ», передбачені ним податкові зміни здатні повністю знищити такі галузі, як сільське господарство, харчова промисловість, книгодрукування, аптечна справа, «накрутити» ціни на житло і багато іншого — все це на тлі мізерного підвищення пенсій і зарплат бюджетникам. Поки сотні тисяч бухгалтерів, з'їжджаючи з глузду, з'ясовують, що робити з ПДВ і як тепер звести дебет із кредитом, уряд «переводить стрілки» на Верховну Раду і чекає вівторка — відкриття нової,4-ї, сесії, щоб виправити свої економічні помилки заднім числом.
Водночас висновків із поточної ситуації Віктор Янукович і його команда, схоже, не зробили. Судячи з розмови із заступником голови парламентського Комітету з питань бюджету Валерієм Асадчевим, упродовж канікул професійної роботи урядовців з депутатами не було. Тож найімовірніше, що головне економічне питання уряд знову вирішуватиме в кращих донецьких традиціях — нахрапом, без ретельних фінансових обгрунтувань і підрахунків. Наслідки не забаряться.

Підйом! Бо є загроза перевороту

Підйом! Бо є загроза перевороту

Парламент може вийти з передноворічної кризи і повернутися до звичної законотворчої роботи, якщо «більшість» прислухається до опозиції і вирішить три ключові питання: визнає проголосовану шляхом підняття рук постанову № 4105 про внесення змін до Конституції нелегітимною, погодиться винести питання про вибори Президента Верховною Радою на всеукраїнський референдум і прийме спеціальний регламент розгляду змін і доповнень до Конституції, якого досі немає. «Коли ми будемо мати ці три точки, то Верховна Рада, принаймні частина, яку представляє моя політична сила, займе конструктивну позицію», — повідомив учора на брифінгу лідер блоку «Наша Україна» Віктор Ющенко. За його словами, голосування, що відбулося 24 грудня, повторило схему голосування за бюджет-2004 і є прообразом того, як депутати обиратимуть «під куполом» Президента України, якщо нинішню так звану політреформу доведуть до кінця. «Те, що ініціюється Банковою як політреформа, має ознаки державного перевороту», — каже Віктор Ющенко.

Олександр Слободян: Хлопчаком я хотів стати футболiстом

Олександр Слободян: Хлопчаком я хотів стати футболiстом

Хтось знає Слободяна як народного депутата, хтось — як активіста Української народної партії, що входить до блоку «Наша Україна», хтось — як президента найбільшої української компанії-виробника пива ЗАТ «Оболонь», але в душі Олександр В'ячеславович завжди був і залишається футболістом. Тому не випадково доля звела його пивзавод із однойменним футбольним клубом «Оболонь», тим самим, який у першому колi посів у вищій лізі несподівано високе шосте місце. Тож наша сьогоднішня розмова — про футбол, про те, як він пасує до пива, про перспективи «Оболоні» і про молодих футболістів, які ростуть як у командах, так і в родині «під патронатом» суто української пиво-безалкогольної компанії.

Васильєву без Шуби не обійтися

Поки в Генеральній прокуратурі до півночі радяться, як би якомога вигідніше для «донецьких» розставити кадри на місцях, зміни керівництва в регіонах зустрічають бунтами. Як і слід було очікувати, першою «повстала» Дніпропетровщина. У відповідь на звільнення облпрокурора Володимира Шуби 72 працівники органів прокуратури області звернулися до Леоніда Кучми з проханням скасувати відповідний наказ Геннадія Васильєва і поновити відставника на посаді. «Ми не розуміємо, як могло статися, що прокуратура Дніпропетровської області, одна з кращих прокуратур у державі, протягом місяця після приходу нового Генерального прокурора Г.А. Васильєва стала «найгіршою», — пишуть у листі Президенту дніпропетровці, зазначаючи, що звільнення їхнього начальника «не відповідає об'єктивним даним» і перекреслює напрацьоване колективом обласної прокуратури.