Грудень. Генпрокурор знімає Шубу

З приходом Геннадія Васильєва у крісло Генерального прокурора «донецькі», які досі суттєво відставали від СДПУ(о) за кількістю «своїх» глав райдержадміністрацій, почали нарощувати адміністративні м'язи завдяки прокурорським кадрам. Свідченням того, що кадрова експансія зі Сходу не обмежиться традиційною ротацією людей на Різницькій і в кількох дрібних областях, став «замах» «донів» на святая святих — Дніпропетровщину. У п'ятницю колегiя Генпрокуратури жорстко розкритикувала й ухвалила рiшення притягти до дисциплiнарної вiдповiдальностi облпрокурора Володимира Шубу, його першого заступника Йожефа Ороса та заступника Володимира Решетiлова. Наступного дня стало відомо, що ввечері після засідання Васильєв таки підписав наказ про звільнення прокурора колись «не першої, але й не другої» області в Україні.

Юрій Костенко: Кучма як кандидат у Президенти не має шансів ні на всенародних, ні на парламентських виборах

Юрій Костенко: Кучма як кандидат у Президенти не має шансів ні на всенародних, ні на парламентських виборах

Народний депутат Юрій Костенко, голова Української народної партії і заступник лідера блоку «Наша Україна», — в політиці людина досвідчена і «розкручена». Інженер за освітою, він пригадує, як його політична кар'єра почалася наприкінці 80-х, коли, працюючи в Інституті електрозварювання імені Євгена Патона над вивченням фізико-хімічних процесів взаємодії плазми, він усвідомив економічну неефективність командно-адміністративної системи. В 1989 році Костенко приєднався до інститутського осередку Руху за перебудову.

Вiн знав, чого хотів: ефективної ринкової економіки, західних стандартів життя і добробуту для незалежної України. Певно, через кільканадцять років поневірянь в незалежній державі про ті мрії згадувати не так уже й весело, але колишній «рухівець» каже, що досі хоче того самого. Тому в політиці його Українська народна партія задекларувала не лише курс на Європу, а й конкретну мету — інтегруватися до Європейської народної партії. До таких амбіцій «костенківців» неоднозначно ставляться і в «Нашій Україні», і в опозиції. Та ми з Юрієм Івановичем говорили не лише про партійні проблеми, бо хiба можна сьогодні оминути конституційну реформу, переговори щодо єдиного кандидата від влади й опозиції?

Худоба наказує довго жити

Худоба наказує довго жити

Не випадково господарства продовжують масово скорочувати поголів'я, а то й позбавляються від тваринництва як такого. Керівники знають: залишати худобу на зиму означає прирікати її на голодну смерть. За словами заступника міністра аграрної політики Юрія Мельника, цього року заготовлено на чверть кормів менше, ніж торік — лише 4,9 мільйона тонн. Простіше кажучи, всього 1,1 центнера (або 11,3 кормових одиниці) на одну умовну голову. Добрі хазяйки знають, що такою кількістю харчів корівку зиму не прогодуєш.

Заправся самогоном!

У війну, кажуть, коли не вистачало бензину для машин медичної допомоги, його розбавляли спиртом. Важко було повірити, коли подiбне доводилось чути, але це таки правда. Проте зараз, коли палива для двигунів, здавалося б, удосталь, тільки б гроші платив, дідівську технологію цілком серйозно впроваджують в Україні. Щоправда, не досить активно.

Валерій Асадчев: Уряд Лазаренка у порівнянні з урядом Януковича — приклад законослухняності, професійності і чесного виконання своїх обов'язків

Валерій Асадчев: Уряд Лазаренка у порівнянні з урядом Януковича — приклад законослухняності, професійності і чесного виконання своїх обов'язків

Поданий урядом до другого читання проект бюджету змусив лаятися усіх технічних працівників і помічників депутатів Верховної Ради: фінансові таблиці-додатки до документа надрукували таким дрібним шрифтом, що їх неможливо було читати. Для того, щоб роздивитися, які видатки пропонує Кабмін, Валерій Асадчев, заступник голови Комітету з питань бюджету, одягнув другі окуляри. Не допомогло. Тоді його референти спробували збільшити текст на комп'ютері, але сканер відмовився «зчитувати» аркуші з найменшими з усіх відомих комп'ютеру буквами. Виручив ксерокс. Завдяки ньому таблиці максимально — на 200 відсотків — збільшили. Так вдалося розібрати мільйонні числа, які дуже швидко кинули в піт більшість фахових економістів Ради. Виявилося, що Кабінет Міністрів запропонував зовсім новий бюджет, із зовсім іншими цифрами, ніж ті, які депутати підтримали в першому читанні. «Його навмисне надрукували дрібним шрифтом, з розрахунком, що документ ніхто не буде читати, — переконаний Валерій Михайлович. — Адже навіть збільшення шрифту на 200 відсотків не дає можливості вільно аналізувати бюджет». Він переконаний, що це було зроблено свідомо, щоб протягти злочинні схеми, які дозволять «відмити» бюджетні гроші на майбутню передвиборчу кампанію.

У сімдесят усе тільки починається

Отримання «Запоріжсталлю» сертифікатів якості міжнародної системи ISO 9001-2000 стало для комбінату цілком логічною подією напередодні свого 70-річного ювілею. Минулого тижня директор українського представництва німецького спостережного товариства NUV NORD Дмитро Турсунов урочисто передав керівництву комбінату три сертифікати якості: перший з них свідчить про високий рівень менеджменту, тобто відповідність системи управління підприємства сучасним світовим вимогам; другий — сертифікував «відповідність виробничих процесів підприємства європейським директивам», а третій — підтверджує якість продукції комбінату — гарячекатаного прокату. Нагадаємо, що отриманню сертифікатів передував комплексний сертифікаційний аудит, що був проведений у жовтні. За його підсумками керівник товариства NUV NORD пан Хессе констатував: «Система управління якістю не має відхилень від вимог міжнародного стандарту ISO 9001 -2000 і повністю йому відповідає».

Наша армія нас угробить?

Наша армія нас угробить?

Безконтрольність, нехлюйство і порушення дисципліни в Збройних силах України, на думку міністра оборони Євгена Марчука, — головні причини пожежі на військових складах у Артемівську, а відсутність жертв — щаслива випадковість.
Як повідомляла «УМ», саме на Донеччині з вини майора і двох прапорщиків, які різали на металобрухт рейки від під'їзних залізничних колій до сховищ зброї, минулої п'ятниці спалахнув порох і почали вибухати та злітати в повітря боєприпаси, зокрема й ракети системи «Град». У результаті — паралізоване життя цілого міста, поранена 16-річна Тетяна Гармаш і страх для всієї країни, що аналогічні військові частини і склади можуть будь-якої миті вибухнути в іншому місці, адже потенційних «бойових точок» понатикувано, як грибів, біля кожного більш-менш великого міста і дуже багатьох сіл.

«Аграрники» шукають лідера

Сьогодні у досі наймирнішої, найскромнішої, а відтак і найбеззубішої з українських парламентських партій — Аграрної — з'їзд. Точніше, другий етап п'ятого з'їзду, де мають виробити партійну позицію на 2004 і 2006 роки. На попередньому, першому, етапі «аграрники» так і не змогли переобрати свого голову, тож цю відповідальну місію вони мають виконати сьогодні.

Влада як валіза без ручки

Влада як валіза без ручки

Форум демократичних сил у Рівному відбувся на Покрову, а отже, у потрійне для облцентру свято. Адже саме 14 жовтня рівняни відзначають День міста, а Українська повстанська армія — день свого заснування. Отож зранку, перед політичною розмовою, гості з Києва, народні депутати на чолі з лідером блоку «Наша Україна» Віктором Ющенком, віддали данину Богу і борцям за волю України — відстояли святкове богослужіння у Свято-Покровському кафедральному соборі й пройшли хресною ходою від храму до майдану Незалежності, поклавши квіти до пам'ятника Климу Савуру.

Смерть гривні

Смерть гривні

Від понеділка українські фінансові установи не отримують від Нацбанку одногривневі банкноти. Таким чином установа Сергія Тигіпка почала поступово виводити з обігу паперові гроші, щоб замінити їх на металеві. До речі, «папірці» номіналом 1 гривня зовсім не друкують із початку року, отож за рік-два вони повністю вийдуть із вжитку і перейдуть до колекцій нумізматів.