Юрій КОСТЕНКО: «Наша Україна» погодила текст коаліційної угоди з Блоком Юлії Тимошенко

Юрій КОСТЕНКО: «Наша Україна» погодила текст коаліційної угоди з Блоком Юлії Тимошенко

Президентська виборча кампанія, яка стартує з 2 липня, залишає все менше часу для роздумів політикам, які, як студенти, звикли відкладати найважливішу роботу на останню ніч. Усвідомлюючи, що чекати більше нікуди, блок Віктора Ющенка впритул підійшов до найголовнішого — підписання угоди про коаліцію демократичних сил. Як стверджує народний депутат Юрій Костенко, голова Української народної партії та перший заступник голови фракції, «Наша Україна» повністю узгодила принципи та формат коаліційної співпраці з Блоком Юлії Тимошенко і продовжує аналогічні переговори з соціалістами. Чи виллється це в стійку дружбу і співробітництво в рамках «двійки» чи навіть «трійки», коли угода може бути підписана, чи поповнять ряди «Нашої України» нові депутати — це ми вирішили з'ясувати у Юрія Івановича детальніше.

Банк «узув» і забув

Банк «узув» і забув

Ми звикли чути від селян нарікання на поганих банкірів, які неохоче видають кредити, особливо під невисокі відсотки. Проте виявляється, що й для представників комерційних банків сільське господарство залишається тією загадкою, яку важко збагнути людині з прагматичним бізнесовим мисленням. Проте, як правило, історії про неповернення кредитів на селі кочують між банкірами як «страшилки», вражаючи уяву неймовірними подробицями, але ніколи не виносяться з вузького кола «посвячених» на широкий загал. Проте інколи чаша навіть зразкового банківського терпіння переповнюється. Особливо тоді, коли керівники господарств, звиклі до того, що держава борги їм списує, набираються нахабства і поводяться із заставленим майном, як зі своїм власним, тобто, при першій же нагоді спускають його з молотка...

Шукаю мандата — для себе і для брата

Отримати захисний депутатський мандат мріє не лише глава Адміністрації Президента Віктор Медведчук, а і його молодший брат Сергій, який нині працює першим заступником голови Державної податкової адміністрації України. На відміну від старшого, «брат-2» свого часу поклав око на 151-й полтавський виборчий округ з центром у місті Карлівка. Як повідомляла «УМ», попередній обранець полтавців, Іван Четвериков, помер від тяжкої хвороби незабаром після провалу голосування за конституційну реформу. Досвідчені політтехнологи ретельно приглядалися до звільненого округу і в своїх висновках виявилися одностайними: виборці традиційно «лівої» Полтавщини на прізвище «Медведчук» реагують, як бик на червону ганчірку, тому високопоставленому податківцю нiяких грошей для перемоги не вистачить.

Життя по талонах

Водії Дніпропетровщини не тільки звикають до нових цін, а й учаться жити по талонах — за останні чотири дні пальне на автозаправках області можна придбати тільки так. У регіоні згадали, що таке дефіцит, а бензин за останні сім днів подорожчав у середньому на 25 копійок, або на 15 відсотків, порівняно з квітневими цінами. В обласному управлінні торгівлі стверджують, що найвища ціна на А-95 сягає максимум 2 гривень 40 копійок, а на А-98 — 3 гривень 15 копійок, і запевняють, що не перевищує середньоукраїнські показники. Та автомобілістам від цього не легше. Керівництво Дніпропетровської обласної державної адміністрації заспокоює громадськість прес-конференціями і просить нафтотрейдерів надавати інформацію про обсяг поставок пального у регіон, щоб контролювати ситуацію.

Якось дотягнемо останні милі?

Якось дотягнемо останні милі?

Як не розпиналися Президент і Прем'єр-міністр, що в цьому році українці будуть жити спокійно і щасливо, без особливих цінових катаклізмів, життя диктує своє. Автомобілісти починають потихеньку пересідати на громадський транспорт. Ціни на бензин, які почали зростати три місяці тому, схоже, не збираються зупинятися і лише прискорюють ходу. Принаймні до наступного місяця експерти ринку нафтопродуктів прогнозують подорожчання іще на 7—10 відсотків. Такі прогнози висунув директор департаменту маркетингу і продажу торгового дому «ТНК-Україна» Фелікс Луньов.

Шоу «За гроші» у виконанні влади

Першотравневим політичним акціям, які в столиці пройшли без ексцесів, передувала серйозна медіа-компанія центральних телеканалів із демонстрацією відповідних оголошень на стовпах. Мовляв, подивіться на цих опозиціонерів, які за участь у мітингу пропонують по 50 гривень на брата! Йшлося про те, ніби орговики зі штабу Ющенка (телефони додавалися) збирають людей для платної участі в «промоушн-акціях» на період аж до листопада. У блоці ж «Наша Україна» авторство таких ініціатив заперечили.

Ну і гад цей колорад

Hайбільше шкоди картоплі, як і загалом пасльоновим, звісно, завдає колорадський жук, якого більшість iз нас витруює «хімією». Фахівці з асоціації «Картопля України» радять при цьому особливо не захоплюватися шкідливими не лише для колорада препаратами й суворо дотримуватися інструкцій. А також пам'ятати: щоб успішно боротися з жуком, його потрібно своєчасно виявити. Коли картопля на городі тільки починає сходити, слід регулярно і пильно оглядати не лише рослини, а й поверхню грунту. Знайдених жуків, яйцекладки та личинки збирають у посудину (краще з насиченим соляним розчином) і знищують. Личинки першого-другого покоління можна струшувати з кущів у відро або просто на землю — вони майже не здатні заповзти назад, на рослину.