Омельченко утвердився

Після майже піврічної напруги київський мер Олександр Омельченко новорічні свята зустрічав зі спокійною душею: у 2004 році «пенсійна проблема» для нього втратила актуальність. Оскільки 30 грудня минулого року Конституційний Суд нарешті визнав, що посаду голови Київської міської державної адміністрації 65-річний Сан Санич обіймає законно. КС дійшов висновку, що вимога про граничний вiк для державного службовця, «завдяки» якій раніше з нагрітого крісла посунули ще одного високого пенсіонера — міністра закордонних справ Анатолія Зленка, на Омельченка не розповсюджується.

Ялиночко, світись без Кучми?

Ялиночко, світись без Кучми?

У суботу в Києві нарешті традиційно засвітилися вогні на головній новорічній ялинці України. Втім цього року традиційний обряд засвічення ялинки не лише запізнився на два дні, так що головна ялинка країни простояла непримітною навіть на католицьке різдво, а й перетворився на політичний ексцес, повідомляє «Українська правда». Так, кожен киянин, котрий прийшов на майдан Незалежності цієї суботи, аби подивитися на «живого» Президента Кучму, Леоніда Даниловича в оточенні Дідів Морозів і Снігурок не застав. Натомість урочисту частину за патрона виконав його підопічний Віктор Янукович. Сам же гарант майнув у Баден-Баден (Німеччина), де проведе (подалі від неприємних спогадів) свята і пройде курс реабілітації.

Із лазером і без горілки

Завтра на головній площі столиці розпочнуться справжні народні гуляння: киян та гостей столиці, які наважаться зустрічати 2004-й подалі від теплого домашнього диванчика, київська влада обіцяє здивувати. Принаймні грошей на це не пожалкували: на «Новий рік» з київського бюджету пішло 620 тисяч гривень. Частково куди «вгатили» ці гроші, кияни вже можуть побачити по найбільшій українській ялинці, її цьогоріч прикрашали найретельніше. «В цьому році ми встановили на майдані додаткове освітлювальне обладнання і спеціальні комп'ютери. На саму ялинку повісили більше чотирьох тисяч лампочок, більше двох тисяч стробоскопів, вісім італійських прожекторів, які постійно змінюватимуть її колір і підсвічуватимуть дерево знизу. Завдяки яким ялинка навіть засвітиться у білому кольорі», — розповідає начальник головного управління культури і мистецтв Олександр Биструшкін.

Ялинки не буде,

Ось так завжди: чекаєш свята, а воно відтягується. От поспішила «УМ» розповісти всім-всім, що головну ялинку столиці засвітять на католицьке Різдво, а засвічення відмінили. Тож тепер київська зелена красуня засяє аж на два дні пізніше — 27 грудня о дев'ятнадцятій годині.

Немає в реконструкції кiнця

Немає в реконструкції кiнця

Що не кажіть, а здоровий глузд у київських архітекторів перемагає, хоч і повільними темпами. Після двох років терпіння й насмішок з боку киян столичним зодчим нарешті урвався терпець і ті зрозуміли: майдан Незалежності — «не такий».

Так що «застиглій музиці Поплавського» більше на центральній площі не бути. Принаймні це випливає із заяви київського мера Олександра Омельченка. Сан Санич визнав, що архітектори часто критикують його за проект забудови майдану й доручив містобудівній раді розробити новий проект майдану Незалежності. «Беріть майдан Незалежності, створіть колектив і покажіть, як його зробити кращим», — порадив Омельченко, звертаючись до архітекторів.

Гуляти так гуляти!

Після недовгих вагань Головне управління культури столиці таки пішло на поступки молоді й дозволило зустрічати Новий рік довше. До цього, як повідомляла «УМ», «культурне» управління не наважувалося цього зробити: «Треба ж думати й про літніх киян, які живуть поряд із головною площею країни», — виправдовувався начальник управління Олександр Биструшкін. Чи самі пенсіонерки збунтувалися проти таких «розкладів», чи то на «культурників» «нависла» молодь — невідомо, але продовжити народні гуляння київська влада таки дала добро. Отож концерт «Новий рік-2004» і дискотека почнуться на майдані Незалежності 31 грудня о 21-й і закінчаться першого січня о другій годині ночі (планувалося о дванадцятій). А розігріватимуть публіку в святкову ніч Ірина Білик, Руслана, Наталка Могилевська, Олександр Пономарьов, групи «Тартак», «Скрябін» і «Океан Ельзи». Після виступів організатори дійства обіцяють влаштувати грандіозний феєрверк.

Смерть від світла...

Банальна транспортна пригода забрала цього вівторка життя 53-річного заступника міністра освіти й науки України Віталія Томашенка. Як повідомили «УМ» у Центрі зв'язків із громадськістю головного управління МВС України у Київській області, інцидент стався на 48-му кілометрі траси Київ — Чернігів, близько 19-ї години. Попередня версія трагедії — погана видимість. «Аварія сталася поблизу села Залісся в Броварському районі Київської області», — розповіли «УМ». Міліціонери переказують, що водій мікроавтобуса «Фольксваген», у якому знаходився Віталій Томашенко, пояснював згодом зіткнення тим, що його засліпила зустрічна машина, а він машинально звернув в інший бік. Цей необережний рух і призвів до зіткнення з КрАЗом, який рухався попереду.

Знижки на «зірки»

Знижки на «зірки»

З 1 січня туристи і гості Києва платитимуть за проживання у столичних готелях менше. Полегшити їм життя обіцяє Київміськадміністрація. Мають її фахівці й підтвердження своїм обіцянкам — минулого тижня народні обранці майже одноголосно проголосували за скасування готельного збору в українських готелях. Найвідчутніше це нововведення вдарить по Києву, адже половина загальноукраїнського готельного збору до держбюджету йде саме зі столичних «місць тимчасового проживання» і становить на рік близько 25 мільйонів гривень.

Скажи мені, комп'ютере, де «зависнути»?

Питання, куди піти на вихідні, для киян ніколи не було проблемою: в гості сходити, у крамницях «потусуватися» та й, врешті, є ж Хрещатик! От і звикли вже майже цілими поколіннями закохані пари і ті, хто не проти «людей побачити, себе показати», натоптувати битий шлях від Бессарабки до Головпоштамту й назад. А й справді, куди ще піти незаможному киянину: в ресторан пристойний — дорого, а доступний і масовий «кіношний» продукт — якби ж знати, де й що показують...

Київ у смітті не потоне?

Київ у смітті не потоне?

Столичні комунальники не встигають прибирати опале листя. І якщо центральна вулиця столиці завжди виглядає парадно, то околиці до зимового періоду майже не готові. Приміром, біля борщагівських будинків досі стоять міні-звалища почорнілого листя й трави, а в деяких закутках спальних районів навести порядок двірники не встигли взагалі. Водночас на місто з дня на день впадуть морози, а там — і до снігу недалеко, ось тоді листяний покрив разом з іншим сміттям комунальникам вже доведеться не вимітати, а відшкрібати з асфальту. «Над вирішенням цієї проблеми ми б'ємося кілька років, перевозити таке сміття нашими вантажiвками недоцільно, по дорозі більше розгубиться. А яма для компостування листя, яке можна було б безвідходно перетворювати на добриво для квітників, діє тільки в Шевченківському районі столиці», — пояснив «УМ» начальник Головного управління контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном столиці Сергій Рюмшин.