Через 300 лiт

Через 300 лiт

Влада, що проігнорувала вшанування пам’яті жертв однієї з найтрагічніших подій нашої історії — кривавої розправи російських військ Меншикова і князя Голіцина над українськими козаками та мешканцями Батурина — вкотре довела свою неукраїнську сутність.
«На кожному кроці нам можновладці розповідають, як вони люблять Україну та українців. Де ж ці любителі сьогодні?» Запитання «нашого українця» Івана Плюща відповіді не потребувало. Влада, що проігнорувала вшанування пам’яті жертв однієї з найтрагічніших подій нашої історії — кривавої розправи російських військ Меншикова і князя Голіцина над українськими козаками та мешканцями Батурина — вкотре довела свою неукраїнську сутність. Хоча доводити це, власне, вже давно не потрібно — народ і без того все чудово розуміє.

«Роксолана» знову на чужині

«Роксолана» знову на чужині

24-серійне продовження вітчизняної «мильної опери» про палке кохання султана Сулеймана і Роксолани ми побачимо лише через рік: як з'ясувалося, фільм на українські екрани не пустило керівництво Укртелефільму.
Право подивитися продовження популярного в народі телесеріалу про рогатинську дівчину, яка стала першою леді Османської імперії, мало належати українському глядачеві — це наша історія, «свої» актори, та й давно вже обіцяли наші «кіношники» відзняти розв'язку. А вийшло якось непатріотично: наші рідні актори на «дегустацію» новинку спершу повезли до Росії. Український же глядач глянути на 24-серійне продовження вітчизняної «мильної опери» про палке кохання Сулеймана і Роксолани зможе лише через рік.

Злочинцiв зловили — людей немає

Учора прес-служба Генеральної прокуратури України зробила сенсаційну заяву: про розкриття спільними зусиллями Генпрокуратури, Служби безпеки та Міністерства внутрішніх справ резонансних викрадень 24-річного Дениса і 31-річного Дмитра Карпенків та 44-річного бізнесмена, власника унікальної колекції ретромашин Ігоря Жемова. Всі троє бізнесменів були уродженцями міста Краматорськ, що в Донецькій області. За попередніми даними, зниклих безвісти чоловіків злочинці вбили.

Без дому й закону

Без дому й закону

З 11-річним Антоном ми зустрілися на столичному Бессарабському ринку. На відміну від решти тутешніх продавців хлопець заробляє на життя жебрацтвом. Каже, милостині багатих покупців вистачає на те, щоб раз, а коли пощастить — двічі на день поїсти. Одяг теж купує собі сам — на секонд-хенді. А ще Антон разом із п'ятнадцятьма друзями-однолітками наймає квартиру. Хлопця двічі збивала машина, а минулої зими він ледь не замерз на вулиці. Його батьків суд позбавив батьківських прав, відправивши неблагополучну дитину до інтернату, з якого малий одразу втік, бо «вихователі били, а однолітки плювали в суп». Тоді Антон зарікся, що підроблятиме як прийдеться, але в стіни притулку не повернеться.

Журналістів винесуть за ноги й розіграють владний варіант?

Журналістів винесуть за ноги й розіграють владний варіант?

Позавчора в райцентрі Ромни на Сумщині й без того неспокійну передвиборчу атмосферу (тут у неділю обиратимуть міського голову) підігрів мітинг, який влаштували Соціалістична партія спільно з «Нашою Україною» та Блоком Юлії Тимошенко на підтримку свого кандидата Олексія Біловола. На акцію мали приїхати й Олександр Мороз, і Юлія Тимошенко, і Віктор Ющенко, тож зійшлося кілька тисяч роменчан. І хоча заявлені лідери через зайнятість у столиці на Сумщину не доїхали, люди не розійшлися. Тим більше що відсутність своїх колег компенсував популярний «нашоукраїнець» Іван Плющ. Не розігнав натовп навіть рясний дощ.

Коли сусіду добре, добре всім

Коли сусіду добре, добре всім

Доля Севастополя, який нещодавно у подарунок від минулого отримав потужний боєприпас часів Другої світової війни, спіткала днями й мешканців Закарпатського села Майдан, що в Міжгірському районі. Першим про зловісну знахідку грушоподібної форми повідомив 70-річний мешканець цього села. Причому на міну дід натрапив не де-небудь, а... на призьбі сусідки, 65-річної баби Анни.

Учіться, дітки — будете як Пшеничка!

Сьогодні Чернівці можуть із гордістю заявити, що мають свого Ейнштейна. Їхнього викладача першого Чернівецького ліцею Пауля Пшеничку визнали провідні науковці світу. Вони ж підкріпили своє визнання українського педагога премією за видатні досягнення у викладанні — Intel Excellence in Teaching Award. Останню зазвичай присуджують лише після прискіпливого Всесвітнього огляду науково-технічної творчості школярів, повідомляє УНІАН. Втім популярність Пауля Пшеничку зненацька не застала.

«Та його закопать давно пора»!

Скандалами з погрозами перетерти журналістів на порошок українців уже давно не здивуєш. Проте випадок, який недавно стався у Вишгороді, стандартним не назвеш. Як минулої п'ятниці на прес-конференції повідомив редактор газети «Вишгород» Віталій Борзовець, голова Вишгородської райдержадміністрації Василь Мельник погрожував йому фізичною розправою.

Потріть сміттєвозу «спинку», бо його не пустять у рейс...

Щоранку в понеділок більшість киян прокидається від страшного рипу і торохтіння. Перша думка спросоння — що тріщить по швах рідна багатоповерхівка. Насправді ж це ознака того, що до парадного «доторохтів» сміттєвоз і мотлох із бачків після дводенного чекання нарешті вивезуть. Проте незабаром ситуація може змінитись на краще. Принаймні столичні комунальники обіцяють переглянути графік вивезення сміття в столиці й зробити жорсткішими умови для самих перевізників. Після чого чиститимуть смітники навіть протягом вихідних. А возити відходи на брудних машинах заборонять. Про це «УМ» повідомив начальник Головного управління комунального і готельного господарств та туризму столиці Михайло Шпарик.

Метро «не по кишені» навіть Президенту

До рубікону, після якого ціни на проїзд у столичному транспорті стрибнуть угору, залишається трохи більше тижня. І чим ближче до 14 березня, тим гарячіше розпалюються пристрасті. Та так, що увагу на проблему подорожчання столичного транспорту звернув навіть Президент України. Леонід Кучма взяв на себе роль третейського судді й заявив, що є противником підвищення цін на квитки й жетони як у Києві, так і в Харкові. І порадив пошукати у міських «коморах» додаткові резерви. Кучма натякнув, мовляв, якщо самі не знайдуть, то він пошукати допоможе. «У вас такі резерви, що цілий рік у метро можна їздити» (безплатно. — Авт.), — дорікнув Леонід Данилович. І, відчитавши київську й харківську влади, з чистою совістю «умив руки», дипломатично заявивши: «Зрештою, як вирішити це питання — за міською владою».