Спочатку кар'єра, діти потім

Водночас донецькі обласні статисти втішають тим, що ще два роки тому результати моніторингу були значно гіршими. Адже за минулий рік лелека приніс молодим парам аж на 2,2 тисячі діточок більше, ніж у 2002 році. За словами працівників обласного Управління статистики, збільшення числа народжених пов'язане зі зміною поколінь. Зараз уже підросло покоління кінця сімдесятих і початку вісімдесятих років, які народжувались частіше, ніж теперішні немовлята. Тому 40 відсотків дітей з'являються на світ у 20—24 річних мам. А ще: двоє з трьох новонароджених — це перші діти подружніх пар, і лише кожен третій малюк уже має сестричку або братика і є другою дитиною у сім'ї.

Мансардам скоро скажуть «зась»?

Ще кілька років тому на Софійському майдані Києва можна було вільно знімати фільми початку ХХ століття. Згодом поряд із Національним історико-культурним заповідником «Софія Київська» поселився масивний паркінг, а ось тепер над святинею знову зависнув дамоклів меч — будівництво адміністративного 10-поверхового блоку.

Дешева рибка дорого дається...

Дешева рибка дорого дається...

Коли верстався цей номер, доля зниклих безвісти залишалася невідомою. Втім у прес-службі Міністерства з питань надзвичайних ситуацій «УМ» повідомили, що шанси залишитись живими у чоловіків є. «Дуже погана видимість була всі ці дні, тому, можливо, їх просто не видно», — кажуть там.

Кричіть: «Рятуйте!» — за номером «112»

Утравні цього року в Києві з'явиться центр порятунку на кшталт американської служби «911». Його фахівці надаватимуть допомогу в екстремальних ситуаціях і проводитимуть оперативні рятувальні та аварійні роботи. Про необхідність створення такої структури рятувальники заявили через кілька тижнів після вибуху в Дарницькому районному суді, коли в епіцентр надзвичайної події з'їхалися всі служби столиці. «Сьогодні на місце надзвичайної ситуації виїздять усі кому треба і не треба там бути. Рятувальників необхідно десять, так за ними ще й керівників чоловік п'ятдесят з'їжджається, а це роботі тільки заважає», — розповів начальник Головного управління з надзвичайних ситуацій столиці Віталій Пшеничний.

Береженого дах береже...

Для попередження обвалів і аварій мер Києва Олександр Омельченко доручив спеціальній комісії до квітня перевірити технічний стан усіх столичних будинків, повідомили «УМ» у прес-службі Київміськадміністрації.

На дорозі рівні всі?

Привілейовані автономерні знаки, що дають низку привілеїв їх власникам, скасують. Причому під «ножиці» реформ потраплять найжирніші «вершки» автомобільного світу. Першими «вимруть» автомобільні номери Кабміну, Адміністрації Президента і Верховної Ради (серії КМ, АП і ВР).

Комфорт для мертвих:

На столичних кладовищах Київміськадміністрація збирається навести лад. У першу чергу реконструкція зачепить Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник та Байкове кладовище. Фахівці стверджують, що потреба ремонтних робіт на цих об'єктах назріла давно, проте її завжди відкладали на потім, мовляв, мертві почекають. Утім далі відмахуватись від цієї проблеми стало не лише неприємно, а й небезпечно. «На Байковому кладовищі востаннє реконструкцію проводили років 50 тому, а на Лук'янівському ще давніше. Зараз на них страшно поглянути — огорожа розпадається, освітлення діє лише на центральних частинах: у віддалені темні кутки взагалі ходити небезпечно», — розповіли «УМ» у Головному управлінні ритуальних послуг.

Кличко купить шматок Києва

Невдовзі в Києві з'явиться офіс екс-чемпіона світу за версією WBO Володимира Кличка. Ділянку площею 0,03 гектара в центрі столиці — по вулиці Богдана Хмельницького, 34 а — відомому українському боксеру продасть Київська міськадміністрація. Як розповіли «УМ» у столичному Управлінні земельних ресурсів, око на цей шмат землі Володя поклав давно. «Він звертався з проханням виділити йому цю землю в оренду ще минулого року, тоді ж Київрада прийняла рішення про її надання. Тепер він просто захотів викупити цю землю», — пояснив заступник начальника Київзему Андрій Тарнапольський.

«Розібраний» вождь

За своє життя кожен чоловік має посадити дерево, виростити сина і збудувати будинок. Утім якщо перші два завдання — не проблема, то для виконання останнього є безліч перешкод. От хоч би й матеріал — що робити, як його немає? Втім спритний пенсіонер-сумчанин знайшов вихід і з цієї ситуації. Коли дідові не стало чим доточити фундамент своєї хатини, він вирішив «позичити» матеріал у Леніна. Правда, в Кремль до провідника пролетаріату пенсіонер їхати не став. Натомість будівельник-аматор розібрав місцевий пам'ятник вождя, потягнувши з-під нього мраморні плити, повідомляє «Оглядач».

Як ти Новий рік зустрінеш...

Як ти Новий рік зустрінеш...

... Ті, хто вибрався «в люди» зранку 1 січня, побачили центр Києва сірим: рештки розбитих пляшок, на тлі яких тут же й фотографувалися. «Святковий» майдан Незалежності виглядав уже зовсім не новорічно. По залишках розбитих пляшок від шампанського, пива і горілки можна було тільки здогадуватися, що гуляли тут на «всю котушку». І як не старалась київська влада попередити тяжкі «склотарні» прибирання, забороняючи продавати горілку взагалі, а пиво у скляних пляшках, та наш завбачливий люд усе приніс із собою: і випивку для настрою та зігріву, i закусь... А от забрати свій «новорічний стіл» із собою уже мало кому спадало на думку. Тож пакети, пляшки, недоїдки залишилися просто на асфальті.